Další domácí ztráta Baníku

FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)

Hráno 1. září 2012 v 18:00 hodin

Baník chtěl doma na třetí pokus už zabrat naplno, ale čekal ho soupeř, se kterým má v poslední době jednu z nejhorších bilancí. Na Olomouc to prostě momentálně neumíme a bilance 1-3-6 při skóre 5:12 hovoří za vše – navíc jsme v posledních třech vzájemných utkáních nedali Hanákům gól.

Baník nemohl do utkání postavil brankáře Bučka, o kterém oficiál v jednom článku píše, že byl nachlazený, a ve druhém, že se zranil při rozcvičce. Tak si vyberte... Proti svému nedávnému klubu se tak postavil do branky Bárta a nutno dopředu napsat, že chytal opravdu dobře.

Baník: Bárta – Zawada, Frydrych, Vomáčka – Lukeš (77. Kraut), Droppa (88. Vrťo), Vašenda (80. Greguš), Mach – Milosavljev, Fantiš, Kukec
Olomouc: Blaha – Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek – Pospíšil (90. Šindelář), Hořava – Petr (82. Navrátil), Ordoš, Doležal – Hubník (76. J. Schulmeister)

Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, J. Paták
Diváků: 6080 (asi byl každý počítán 2x)

Největší šance a góly:

1. Baník nastoupil v modrých dresech, hosté s šíleně reflexní oranžové
1. Při nástupu a v úvodních okamžicích zápasu nádherné choreo na tribunách S: dole na plotě nápis VŠE ZAČALO U DUBŮ, přes celou tribunu S2 zvětšenina vlajky s devadesátkou a podobami znaku Baníku, po stranách pásy s letopočty 1922 a 2012 a vedle nich ještě pásy modré a bílé. Opravdu velice hezké a díky všem tvůrcům!
6. a 8. minuta v nadějných příležitostech byli Fantiš a Dreksa, ale oba pomezní zdvihli praporek ve znamení ofsajdu
19. Kukec chtěl udělat kličku poslednímu Dreksovi, obránce jej ale přečetl a do šance nepustil
21. Baník vedl 1:0 – Lukeš našel parádní přihrávkou Milosavljeva, ten z voleje vypálil, brankář Blaha s námahou vyrazil pouze před sebe, dokázal ještě chytit i první Fantišovu dorážku, ale proti druhé už byl bezmocný
38. Fantiš hlavičkoval k tyči, slabou hlavičku ale Blaha v pohodě kryl
55. Při olomouckém rohu zaváhal při vyběhbutí Bárta, Ordoš hlavičkoval naštěstí těsně mimo
57. Bárta napravil svou chyby skvělým zákrokem proti střele Petra, gólovou ránu vytáhl zpod břevna na roh
60. Olomouc byla v těchto minutách jasně lepší, ale Hubník pálil ve velké šanci nad branku
62. Co dvě minuty, to velká šance Sigmy! Bárta měl opět hodně práce, střelu Pospíšila ale vyrazil
67. Olomouc vyrovnala na 1:1 – a nutno říct, mže zaslouženě. Po rohu Vepřeka se zavěsil do vzduchu vysoký Ordoš a prudkou hlavičkou nedal Bártovi šanci
69. Vyrovnat mohl Kukec, když pálil po sólu středem hřiště nad branku Blahy
73. Vašenda poslal míč na levé křídlo Milosaljevovi, ten akci potáhl, sbíhal do vápna, ale místo střely hledal přihrávkou ještě Fantiše. Bohužel centroval tak nepřesně, že Fantiš na míč nedosáhl...
73. Olomouc vedla 1:2 – nedáš-dostaneš pomiliónté... Ordošův dvorní nahrávač Vepřek mu poslal skvělý míč a Ordoš to napálil z voleje přímo do sítě
84. Ordoš mohl docílit hattricku, tentokrát ale střílel slabounce
90. Po třech minutách nastavení konec zápasu, FC Baník Ostrava – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:0)