Pátá prohra béčka za sebou

FC Baník Ostrava B – FK Sulko Zábřeh 1:3 (1:2)

Hráno 23. září 2012 v 10:15 hodin ve Vřesině

Na plody své práce se přišel podívat i Verner Lička :-)

Po druhém kole bylo naše béčko na čele tabulky MSFL, ale po následných čtyřech porážkách v řadě se propadlo v tabulce na úplně opačný konec. Souboj se Zábřehem tak byl utkáním týmů, z nichž jeden se potřeboval výhrou vzpamatovat a druhý chtěl potvrdit poslední dobré výsledky a deváté místo v tabulce. Baník potřeboval nutně zlepšit zejména útočnou fázi, protože ve zmíněných čtyřech utkáních skóroval pouze jednou a v zatímních šesti zápasech dal pouze čtyři branky.

Aktuální forma
Baník B: výhra 3:0 nad Kroměříží, prohra 0:1 na Slovácku B, prohra 1:3 s Prostějovem, prohra 0:2 na Lipině, prohra 0:1 v Orlové, bilance 1-0-4 při skóre 4:7
Zábřeh: remíza 1:1 v Kroměříži, prohra 0:2 se Slováckem B, prohra 4:6 v Prostějově, výhra 1:0 nad Lipinou, výhra 3:0 nad Rosicemi, bilance 2-1-2 při divokém skóre 9:9

Baník B: Pavlenka - Vengřinek, Baránek, Skoupý (34. Kaša), Velner (K) - Novák, Váňa - Holzer (46. Džichajev), Pyclík, Vrťo (65. Badalyan) - Zeher.
Zábřeh: Procházka – Rajnoha, Šalamoun (K), Linek, Heidenreich – Kostorek (61. Pobucký), Furík (81. Horák), Šichor, Tögel – Bačík, Pospíšil (70. Krejčí)

Rozhodčí: Vojkovský – Duda, Krasula
Diváci: 90

Pokud si někdo myslel, že Baník na soupeře, který měl v nohách středeční vložený zápas, vlítne, šeredně se mýlil. Aktivněji začal Zábřeh a během prvních tří minut kopal hned tři rohy. S pomocí tečí se nám je podařilo úspěšně odvrátit, ale po Holzerem vybojovaném rohu jsme se ze stejné situace neprosadili ani my. Po deseti minutách se zastřeloval nepřesně Zeher a v 11. minutě už hosté aktivní start zápasu proměnili ve vedoucí branku. Pomohl jim k tomu sudí Vojkovský, který jim daroval standardku nesprávně posouzeným soubojem Váni s Pospíšilem. Ze standardky pálil Heidenreich pod břevno, Pavlenka míč vytáhl na roh, z něj hosté zahráli signál před vápno, Rajnoha poslal do ohně zatočený centr, Linek si na hranici ofsajdu zpracoval míč na prsou a pak jej poslal lehce do odkryté branky – 0:1.

Po pěti minutách jsme se snažili po Zeherově centru hlavičkovat na zadní tyči Novákem, v záklonu to ale ml těžké. O minutu později se hosté dožadovali penalty Kostorkem, ale za vzájemné držení se jí asi mohou dočkat těžko... V 18. minutě zábřežští hned dvakrát hlavičkovali ven naše nebezpečné centry a tak naskakoval pouze počet rohů, kterých kopali zejména hosté opravdu neskutečně mnoho. Ve 27. minutě podskočil Pyclík vysoký míč na půlce, Rajnoha potáhl rychlou akci po pravé lajně, náš stoper i předstoper se nestačili vrátit a tak měl po hezkém Rajnohově centru neobsazený Bažík na první tyči úlohu opravdu jednoduchou. Hlavou se trefil do odkryté branky a Zábřeh vedl 0:2.

V prvním poločase byli hosté janě lepší, měli více ze hry, měli odražené míč, naši k nim přistupovali pozdě. Naši nemohoucnost prezentovali jasně ve 32. minutě Baránek s Váňou, kteří si v rozehrávce jako poslední vyměnili balón snad 5x, až jim ho nakonec Šochor málem vypíchl... Na koně nás mohl posadit nádherný gól Zehera z 25 metrů z přímého kopu ve 33.minutě, ale to by musel například o dvě minuty později Kaša po rohu hlavičkovat mezi tři tyče. Když sudí zvedl praporek ve znamení ofsajdu po hezkém prostrčení Vrtěm na Pyclíka, další šanci jsme si před pauzou už nevypracovali – do šaten se šlo za stavu 1:2.

VE druhém poločase oživil naši hru zejména po křídlech rychlý Rus Džichajev, který ve 49. minutě unikl po pravé lajně, dostal se přes krajního beka Heidenreicha, ale po centru na malé vápno střílel Pyclík v jasné gólovce vedle... Bohužel jsme měli i smůlu, protože v 56. minutě našel Zeher z rohu hlavu Kaši, míč ae skončil na břevně! Mnohdy jsme ale dopláceli na velkou nepřesnost – například v minutě třiašedesáté, kdy jsme ve výhodě po faulu na Vrťa poslali ze středu míč Novákem místo na hrot do autu. V 66. vysunul Novák Džichajeva po levé straně, ruský hráč ale místo pod sebe poslal míč na malé vápno do náručí brankáře Procházky.

Baník své šance zahodil a tak se nadechli zase hosté. Po Heidenreichově průniku po levé ještě hlavičkoval v tutovce Bačík nad braku, ale v 78. jsme hostům věnovali gól dokonce sami, když kopal Heidenreich roh zprava na první tyči, kde do centru strčil hlavu Vengřínek a dal si čistokrevného vlastence. – 1:3 a bylo hotovo. Baník se sice ještě snažil, v závěru byl aktivní zejména Zeher, kolem 83. jsme si vytvořili opravdu velký tlak s řadou centrů, ale ukončili jsme jej nepřesnou hlavičkou Kaši.

Poslední pětiminutovka byla ve znamení snahy Baníku alespoň snížení. Zeher našel přesným centrem na pětce Badalyana, ten ale poslal lajdácky míč vedle branky. Zahrozili ještě i hosté, ale bombu Bačíka z nulového úhlu zleva si Pavlenka pohlídal. Zeher ještě prověřil brankáře bombou z třiceti metrů a velkou šanci měl ještě dvě minuty před koncem, když kopal po nastřelené ruce standardku z dvaceti metrů přímo proti brance. Podruhé už ale zeď nepřestřelil, trefil hlavu Rajnohy a i proto skončil zápas výhrou hostů 1:3.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 23. 09. 2012 | 781 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek