Výhru trefil Majtán

Druhé naše utkání zimní Tipsport ligy na umělé trávě v Karviné přineslo souboj Baníčku s Frýdkem-Místkem. První duel s druholigovým soupeřem naši kluci nezvládli – pravda jsme v začátku přípravy (ale to byl i náš soupeř), včera nás čekal zápas s týmem, ve kterém nastupuje tradičně řada našich bývalých hráčů – a dlouho to vypadalo na kříž s týmem ze třetí ligy.

Utkání se hrálo na umělé trávě na Kovoně (kua – druhá liga a tým má několik svých tréninkových areálů ve městě a na zimu umělku, fakt je u nás něco špatně) za lehce mrazivého počasí (čaj za 10Kč, rum za 18Kč, slivovice za 22Kč pomáhali mráz přežít), nemám odhad na diváky – nějaké dvě stovky tam mohly být (možní víc), týmy nastoupily v těchto sestavách

Baník Ostrava : Bárta – Velner, Frydrych, Kaprálik, Michalak – Stožický, Lukeš, Vašenda, Kukec – Fantiš, Kraut
na lavce Droppa, Majtán, Šustr, Milosavljev, Zawada, Vomáčka, Pavlenka
Frýdek-Místek : Prepsl, Švrček, Wozniak, Židek, Literák, Racko, Soukup, Mozol, Gulajev, Korneta, Skotnica
na lavce Bačík, Pešek, Juříček, Prokeš, Hlaváč

Než člověk došel z hadičkárny po prvním utkání (Karviná-Sigma 3:3, přičemž domácí vedli 2:0 a pak 3:1 a sahali po skalpu dalšího ligisty), tak jsme po chybě Frydrycha a pohotové ráně Soukupa prohrávali 1:0, Bárta se natahoval marně. Aby nám to nebylo líto, tak nám to soupeř vrátil – chyby při rozehrávce Prepsla s obranou využil Domino a po dvaceti minutách bylo srovnáno. My toho do té doby moc nepředvedli – zahrozil jedinkrát Fantiš hlavou těsně vedle. Hráči Frýdku se v první půli řítili 3x v přečíslení na naši obranu, jednou z toho byla tyč a dvakrát pokazili finální přihrávku – naší jedinou vážnější akcí po brance byl úžasný milimetrový Lukiho pas za obranu, který stačilo hlavou prodloužit na zadní tyč a Ondra by byl bez šance – Michalak si míč ale nepochopitelně pustil na kozy a chtěl střílet – ale míč mu uskočil a ze šance nebylo nic.

Do druhé půle jsme vyměnili gólmany, na stoperu nahradil Karálika Vomáčka, za Velnera přišel Zawada, Vašendu nahradil Droppa, Kukece Milosavljev, Lukeše Šustr a na hrot se šel místo Fantiše bít Majtán. Několikrát jsme i ve druhé půli pustili Lipinu do šancí a nechali vyniknout Pavlenku v bráně, naše hra byla ale po svačině určitě rychlejší a šance byly take na naší straně a Hlava se v bráně určitě nedlubal v nose :-)

První nebezpečí přišlo po centru zprava, pro který si Hlava šel – ale vlastní bek hlavou jen o fous minul šibenici. Na druhé straně musel Pavlenka vytáhnout zákrok proti střele z velké dálky, která vypadala, že půjde nad a najednou začala rychle padat pod víko – Jirka byl ale pozorný. V polovině poločasu spálil tutovku Majtán – Vladan mu zleva poslal přízemní centr na penaltu – Hlava byl z brány ale včas venku a Tomáše vychytal. Deset minut před koncem byla tyč proti druhé brance Domina, který dostal krásný míč zprava, skluzem ho posunul kolem Hlaváče – ale tyč byla proti otočení skóre. Málem zafungovalo nedáš-dostaneš, ale Pavlenka se vytáhl zákrokem nohou proti střele z vnitřku pokutového území.Když už to vypadalo na (asi) spravedlivou dělbu bodů, zopakovali si Milosavljev s Majtánem spolupráci z poloviny poločasu – Vladan dostal na půlce (Domino? Šustr? sorry nepostřehl jsem, bylo to fakt rychlé) doleva míč za obranu, posunul si do vápna a milimetrovou přihrávkou našel na malém vápně Majtána a ten jen nastavil nohu – Hlava tentokrát neměl nárok.

Brankou minutu před koncem zápasu jsme se udrželi v boji o postup ze skupiny, výkon určitě nebyl ideální – ale ve druhé půli se několik akcí povedlo a bylo čemu zatleskat. Zkusím stručné hodnocení jednotlivých hráčů – ne ke každému je co napsat, třeba se mnou nemusí všichni nebo trenér souhlasit – ale já to viděl včera takto:
Bárta gól jsem neviděl (údajně neměl šanci), po zbytek jeho služby se nic zásadního nestalo (dobře četl hru a chodil si pro míče, nemusel vytáhnout žádný větší zákrok)
Pavlenka první zákrok trochu nejistý, pak se zklidnil – střelu z dálky dobře vytáhl na roh, na konci podržel – dostat gól na 2:1, nevyhráli bychom
Velner při hře dozadu trochu nervózní, hodně se zapojoval do hry dopředu po lajně, ale parťák mu na ní ne vždy pomohl, možná mohl sem tam zvednout hlavu a posunout to na střed místo tahání jen po lajně
Zawada ten centr, co si soupeř málem srazil do brány byl (pokud se nemýlím) Honzův, jinak ho moc nebylo vidět (ne jeho vinou – hra šla ve druhé půli překvapivě víc po druhé straně, ne kolem lavky)
Frydrych má nohy v inkasované brance, hodně zakládal protiútoky dlouhými nákopy (ne vždy to bylo potřeba), chodil na standardky dopředu, kde se ale neprosadil (a trošku bych ubral těch faulů ve výskoku – jinak Ti Michale sudí gól neuzná, i když Ti to tam padne)
Kaprálik odehrál si svoje, nějak není co psát
Vomáčka jednou trochu zaspal, ale včas uhasil, jinak totéž co Kaprálik
Michalak několikrát kopal dobře zatočený roh do brány, při hře dozadu ale stejně jako Michal působil misty nervózně (ono to asi není lehké vědět, že jsem pozorován a hraji o šanci a nesmím nic pokazit)
Stožický další hráč na zkoušku – docela úspěšně se mu celý zápas dařilo hrát na schovku, byl jedním ze dvou, jejihž jméno bylo slyšet od trenéra (Vlastimil několikrát), jedinkrát za celý zápas předskočil soupeře, sebral míč a založil brejk
Vašenda ten kluk to má těžké, oblibou mezi fanoušky mi pomalu začíná připomínat jednoho hráče, z kterého se trenér Hapal neúspěšně snažil udělat fotbalistu – u Dalibora mi ze včerejška zůstaly v hlavě dvě akce – při našem rohu promáchl na vápně, z čehož byl brejk soupeře, který skončil na tyči Bártovy brány, podruhé nezajistil napadajícího Lukiho – a byla z toho skrumáž ve vápně zakončená střelou jen kousek nad
Droppa určitě lepší defenzivní štít, ale jeden zbytečně ostrý zákrok za žlutou – a ten skok před vápnem, kdy chtěl získat standardku… no nevím, od Pilaře bych se fakt neučil
Lukeš chodil si hodně pro míče, ale v první půli si to bohužel neměl s kým dát, spolupráce s Davorem tentokrát nějak neklapala (ne Martinovou vinou) a ani ostatní hráči neměli pro Martinovy míče pochopení
Kukec nevím, zase jeden ze zápasů, kdy měl člověk pocit, že se Davorovi nechce běhat, asi 2x pokřikoval na Míšu Velnera o míč, ale že by se sám pohl z kruhu – to se mu včera moc nechtělo
Milosavljev motorová myška na lajně, hodně toho naběhal (a stihl), několik povedených (i nepovedených) centrů – nakonec nahrál na vítězný gól, určitě včera jeden z nejlepších
Šustr taky se mi včera líbil, hodně toho vybojoval dozadu, rozdával míče dopředu, s Vladanem zálohu hodně rozhýbali
Fantiš vydržel na hrotu poločas, jako celý podzim běhavý, důrazný, jednu šanci nevyužil
Kraut byl v pravý čas na pravém místě a srovnal, druhou šanci zastavila branková konstrukce, vypadalo to, že proti letní přípravě ubral faulů v soubojích o míč – jen tak dál
Majtán přišel na druhou půli, jednu tutovku mu vychytal gólman, v závěru rozhodl, nečeká jen na nahrávku, zapojoval se i do útočné kombinace (byť ne vždy úplně přesně)

| Autor: ammy | Vydáno dne 13. 01. 2013 | 1072 přečtení | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek