Výbuch U21 v Třinci

Opravdovým výbuchem skončil dnešní přípravák na třinecké umělce, kde místní druholigový tým ztrapnil naše béčko osmigólovým přídělem. Přiznám se, že něco podobného osobně nepamatuji...

Zápas jsem neviděl, ale není na škodu použít informace z třineckého webu - počítám, že náš oficiál se asi moc chlubit nebude... Hattrickem se blýskl Venca Juřena, který hrál dlouhé roky v mládežnických kategoriích FCB, za Baník si zahráli i jinéé střelci - Cigánek a Kyselý.

Vysokým vítězstvím 8:1 skončilo sobotní přípravné utkání mezi Třincem a béčkem Baníku Ostrava. Velký podíl na vítězství měli především centrující Pavel Eismann a autor hattricku Václav Juřena.

Branky: 2. Josef Čtvrtníček (1:0), 4. Martin Švec (2:0), 7. (2:1), 15. Petr Cigánek (3:1), 28. Václav Juřena (4:1), 41. Josef Čtvrtníček (5:1), 56. Václav Juřena (6:1), 66. Václav Juřena (7:1), 71. Marek Kyselý (8:1).

Pohledný fotbal plný krásných branek byl k vidění na třinecké umělce. Trenér Miroslav Kouřil postavil od úvodní minuty to nejlepší co má v tuto dobu k dispozici, zatímco hosté nastoupili s mixem hráčů z béčka a juniorky.

Třineckým náramně vyšel úvod. Ve druhé minutě rozehrál Hupka akci na levou stranu, Eismann odcentroval a Čtvrtníček ve skluzu otevřel skóre. Ještě lépe bylo za další dvě minuty. Přímý kop Eismanna našel hlavu nekrytého Švece a gólman Baníku neměl šanci.

První možnost Ostravy nabídli hráčům Baníku sami domácí. Jejich špatnou rozehrávku zachytil hráč Ostravy a v pádu překonal Lipčáka – 2:1.

Jenže naděje na slušný výsledek začaly Ostravanům opět pohasínat v 15. minutě. Opět u toho byl přesný centr Eismanna a úspěšná hlavička třineckého stopera. Roli zakončovatele v daný moment splnil Petr Cigánek.

První branku po pravé straně zařídil po přihrávce Malíře zakončující Václav Juřena a poločasový výsledek stanovil přesnou trefou do černého svým druhým gólem Josef Čtvrtníček.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po změně stran. Oceláři byli lepším celkem na balónu, vytvořili si mnoho střeleckých pozic a tři proměnili.

V 56. minutě ukázal svůj důraz na malém vápně Václav Juřena, protlačil balón přes brankáře a poté i přes dalšího obránce, aby následně uklidil míč do sítě. O pár minut později mohl přidat sedmý gól Hupka, ale po centru z pravé strany napálil balón hlavou do tyče.

Důležitým momentem utkání byla 66. minuta. Sporyszův nákop do vápna srazili domácí obránci před volného Juřenu, třinecký útočník zvedl hlavu, chladnokrevně zakončil a završil svůj první hattrick v třineckém dresu.

Poslední hřebík do ostravské rakve zabil po úspěšném úniku přes půl hřiště záložník Marek Kyselý a pečetil vítězství Třince 8:1. Domácí konečně protrhli třízápasovou střeleckou nemohoucnost, ovšem béčko Baníku toho v Třinci moc neukázalo.

Vše převzato z klubového webu Fotbalu Třinec.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 02. 03. 2013 | 1190 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek