Evropské střípky 37

Výsledkový servis za Filipojakubský týden. Watford odehrál velmi nešťastný zápas a přišel o přímý postup do Premier League.

Francie
Ligue 1, 35. kolo
19. Brest, 8-5-21, 29:53, 29 b.

Montpellier – Brest 2:1 (1:1)
Lička byl na lavičce. Brest sestupuje...
Pětiminutový sestřih zápasu je mimo jiné na webu MHS. Gól Brestu stojí za shlédnutí.

Ligue 2, 35. kolo
14. Chateauroux, 7-17-10, 37:40, 38 b.

Chateauroux – Nimes 2:1 (2:0),4804 diváků.
Neves hrál celý zápas.

Německo,, Bundesliga, 32. kolo
10. Mainz, 10-10-11, 36:36, 40 b.

Hannover – Mainz 2:2 (1:1), 47000 diváků.
Pospěch hrál celý zápas.

Anglie, Championship, 46. (poslední) kolo
3. Watford, 23-8-14, 84:56, 77 b.
6. Bolton, 18-13-14, 67:59, 67 b.

Watford – Leeds 1:2 (1:1), 16968 diváků (1999 z Leedsu)
Vydra nastoupil v 64. minutě za stavu 1:1. To už hráli domácí v deseti. Vítězný gól padl v poslední minutě.
Utkání bylo pro Watford nešťastné. Při rozcvičování se zranila brankářská jednička Almunia. Ve 24. minutě – stav byl 0:0 – se zranil (přesněji byl knock-outován útočníkem soupeře) i jeho náhradník. Utkání bylo přerušeno a pak se nastavovalo 16 minut. Do branky nastoupil třetí brankář Watfordu ke svému prvnímu profesionálnímu utkání v Championship.
Cardiff už měl jistý postup a v posledním kole hrál u druhého Hullu, který měl bod náskok před třetím Watfordem. Hull pouze remizoval a tak by výhra Matějova týmu posunula Watford přímo do Premier League. Nepovedlo se, takže Watford jde do baráže (proti Leicestru) o Premier League. Baráž hraje třetí se šestým a čtvrtý s pátým na dva zápasy venku – doma. Vítězové semifinálové baráže hrají ve Wembley rozhodující zápas o postup.
Bolton přišel o baráž remízou doma v posledním kole – rozhodlo skóre...

Polsko, Ekstraklasa, 24. kolo:
8. Zaglebie Lubin, 10-5-9, 33:28, 32 b. (3 body odečteny – rozhodnutí svazu)

Podbezkidze B. Biala – Zaglebie Lubin 1:1 (0:1)
Papadopulos hrál celý zápas, ve 25. minutě dal gól hostů. Domácí hráli od 38. minutě v deseti.

Slovensko, Corgoňliga, 29. kolo:
2. Senica, 13-7-7, 36:28, 46 b.
11. Trnava, 5-10-12, 27:44, 28 b.

Senica – Myjava 0:3 (0:0), 4402 diváků.
Derby se nepovedlo... Petr Pavlík hrál celý zápas. V 68. minutě dal vlastní gól (na 0:2).

Ružomberok – Trnava 1:0 (0:0), 1762 diváků.
Raška opět nechytal. Trnava si taky dala vlastní gól.