Béčko dostalo výprask

FC Baník Ostrava B - 1. FC Slovácko B 1:4 (0:1)

Hráno 15. května 2013 v 17:00 hodin

V odloženém zápase z kraje letošního „jara“ a předehře veledůležitého zápasu ligových áček hostilo ve Vřesině naše béčko rezervu Slovácka. Krásné počasí, vhodná doba začátku a další zápas play-off NBA až ráno ve tři – to vše byly důvody pro sednutí na kolo a vyražení na zápas. Po cestě si moje děravá hlava dokonce vzpomněla, že jsme loni v srpnu jeli na ligu do Hradce Králové a vzali jsme to přes Kunovice, kde jsme dopoledne prohráli se Slováckem B 1:0 brankou Kolínka. Výborná vepřová kolínka jsme si tenkrát vezli na ten výlet v kufru ammyho auta.

V samotném středečním zápase nastoupil Baník ve vcelku stabilizované sestavě, ale na lavičce už chyběl trenér Baránek, který se vrací do Opavy. Honzo díky, ale Jebat Opavu bude platit dál. Ex-trenér se ale podívat přišel, stejně jako například Pulpit, Malura, Kopecký, Slončík, Bernady, Bárta či Hable. V týmu soupeře nastoupila řada hráčů, o nichž si má chabá paměť myslí, že hráli i ligu – Heča, Kubáň, Kolínek, Fujerík, Kerbr... Ale možná se pletu, když tak okomentujte.

Slovácko B: Heča – Hála, Hoffmann, Břečka, Kubáň – Fujerík, Kolínek (K) (80. Mikulica), Trávník, Havlík – Nestorovski, Kerbr (84. Lukáš)
Baník B: Pavlenka – Konečný, Baránek (K), Skoupý, Velner – Byrtus, Šustr, Foltýn (77. Zeman), Pyclík – Kraut, Ferenčík

Rozhodčí: Santarius – Duda, Boček
Diváků: asi 50

Úvod zápasu jako by měl předznamenat věci příští – hosté na nás vlítli a do třetí minuty kopali dva rohy. Po chvíli jsme ale kontrovali Pycíkem, který dostal super centr od Byrtuse, ale hlavou brankáři do protisměru z osmi metrů zadní tyč minul. O dvě minuty později prohodil obloučkem Byrtus obranu, Ferenčík ale z úhlu Heču neprostřelil a centr z rohu skončil v gólmanově náručí. První desetiminutovku pak zakončila nevídaná věc, když praskl míč – unikla Baníku duše??? :-(

Budíčkem pro nás mohla být situace ze sedmnácté minuty, kdy šel rychlý míč do naší obrany a z odraženého trefil Hála neskutečnou bombou břevno! Kontrovali jsme o deset minut později rychlou akcí po levé straně, při které ale Ferenčík opět pouze vyprášil brankáře. V 33. minutě už bylo zle – Havlík potáhl rychlou akci středem, náš předstoper i stoper sladce spali, Pavlenka šel pozdě a nakupení chyb znamenalo, že Kerbr dopravil míč do naší sítě, navíc ještě s tečí – 0:1.

V minutě sedmatřicáté jsme dopravili do sítě míč i my skluzem Ferenčíka, ale pomezní odmval poté, co na něj hráči Slovácka zařvali ofsajd... Nevyrovnal ani Byrtus, byť mu Konečný poslal z rohu míč přímo na nohu – z pěti metrů bych asi branku nepřestřelil ani já... Chvilku poté měli hosté nadějnou standardku z devatenácti metrů, Kerbr ale trefil pouze zeď. První poločas ještě zakončila nepřesná střela Ferenčíka těsně vedle levé tyče.

Do druhého poločasu jsme sice nikoho nevystřídali, ale ke změně přece jenom došlo v rozestavení, kdy se do středu zálohy posunul Velner a na jeho místo se stáhl Byrtus. Začátek poločasu jsme měli aktivní, 2x jsme se pokusili vysunout Ferenčíka, ale obrana Slovácka byla pozorná. Po pěti minutách ale přece jenom zaváhala, když rychlou akci rozjel Velner centrem od pravé lajny, Ferenčík na první tyči na míč nedosáhl a Pyclík o kousek dál neodhadl odskok míče – ze sedmi metrů pak hlavičkoval nad branku... V 53. minutě šli hosté do dalšího rychlého brejku Nestorovskim, od brankové čáry dával zleva pod sebe, ale Fujerík na míč skluzem nedosáhl.

Hosté udeřili podruhé v 56. minutě dlouhým pasem z vlastní poloviny, Nestorovski si míč v klidu zpracoval a placírku nedal Pavlenkovi šanci – 0:2. Druhý gól nás celkem opařil a to asi byl důvod pro to, aby o dvě minuty později trefil Pyclík v dobré pozici pouze náruč Heči. Snad poprvé v zápase se zaskvěl i Kraut, když dal za obranu prudší míč, Ferenčík se položil do střely, ale pálil vedle. O minutu později zahodil tentýž hráč dvousetprocentní příležitost, když podnikl nádherný výpad středem Velner, dal doleva Pyclíkovi, ten vrátil před branku, ale Ferenčík nepochopitelně střelou svatyni Slovácka minul!!! Možná bylo lepší dát pod sebe proti noze rozběhnutému Velnerovi...

Když už se zdálo, že jsme naděje na snížení skóre promrhali, přišel blesk z rohu (mimochodem vybojovaného Krautem) – v 73. minutě došlo ve vápně Slovácka k neuvěřitelné tlačenici, která zbrzdila Byrtusovu první střelu, ale druhá už prošla až do sítě – 1:2. Naděje ale trvala pouze dvě minuty... Sudí totiž pískal pro hosty vše, daroval jim tedy nadějnou standardku, Havlík s pomocí Nestorovskiho dostali míč do ohně, tam jsme ho hostům sami zpracovali a jinak neviditelný Břečka prostřelil vše před ním – 1:3.

Hotovo bylo v 84. minutě poté, co jsme hostům sami darovali roh a poté i gól po dalším centru na Havlíka, který přiklepl Hofmannovi a hostující obránce(!!!) vstřelil nikým neatakovaný k tyči čtvrtý gól. Naše marnost se odrazila o tři minuty později v sólo Lukáše, kterého doběhl naštěstí Baránek a odkopem do bezpečí uchránil Baník od búra... Stejně jsme ho ale mohli dostat v poslední minutě, kdy pálil těsně vedle zadní tyče Trávník.

PS. Asi moje vina... Na tom kole jsem totiž ujel 41 km a výsledek 1:4. Na druhou stranu dobře, že jsem neujel třeba 71 km... Jinak tragické chyby orany a středu, špatná hra do těla, Ferenčík mohl taky něco trefit, neviditelný Kraut, ten sudí nějaký divný, nejlepší kérky Skoupý (aby se za ty své nemuseli za chvíli stydět ten, co šuká Posh Spice, nebo ten, co šuká cigánku), super tvargle, jebat Opavu a samozřejmě jebat ACAB. A nově jebat FAČR. Uvidíme, jak s jebáním ČSSD po pondělku... Kéž by to Slovácku vrátilo áčko.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 16. 05. 2013 | 738 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek