Podle předpokladů...

FC Baník Ostrava B - SK Sigma Olomouc B 1:4 (1:2)

Hráno 26. května 2013 v 10:15 hodin ve Vřesině

Poslední výsledky naší rezervy byly celkem neuspokojivé a v dalším pokračování MSFL ji navíc čekal hodně nepříjemný soupeř v podobě rezervy olomoucké Sigmy. V neděli v podvečer se navíc hrálo kompletní ligové kolo a béčko nemohlo být tedy posíleno ani někým (měkkým) ze širšího kádru áčka. Ono to ale někdy bývá spíše ku prospěchu... Karty před utkáním byly rozdány vcelku jasně, ale hraje se 90 minut a možné je vše - bylo třeba bojovat a jednoznačnému favoritovi jeho úlohu znepříjemnit.

Aktuální forma
Baník B: výhra v Zábřehu 2:1, remíza s Hlučínem 2:2, prohra ve Žďáru 1:2, remíza 1:1 s Hulínem, remíza 2:2 ve Zlíně B, celková bilance 1-3-1 při skóre 8:8
Sigma B: výhra nad Břeclaví 3:0, výhra v Kroměříži 7:0, výhra nad Slováckem B 1:0, výhra 4:1 v Prostějově, remíza 0:0 s FM, celková bilance 4-1-0 při skóre 15:1

Baník B: Pavlenka - Byrtus, Kaša, Skoupý, Konečný - Foltýn, Šustr, Váňa, Pyclík - Stránský, Zeman
Sigma B: (pouze soupiska) Reichl, Vavřík, Svozil (K), Štěrba, Machalický, Bača, Schmidt, Hladík, Klesnil, Texl, Zahradníček, lavka (Bziský, Holub, Chlebek, Drobisz)

Rozhodčí: Vojkovský - Krasula, Duda
Diváků: 102 (asi 20 výjezďáků na Slovácko, no jeden byl už "fajný" v deset hodin ráno...)

Tak pokud jsme si něco řekli v kabině před zápasem, po třech minutách to bylo pasé... Postupná akce, Schmidt dal hezky doprava Zahradníčkovi, Byrtus k němu nepřistoupil včas, Pavlenka vyběhl a pak se vracel a Zahradníček mu to dal lehce po zemi přesně k tyči... Olomouc byla od začátku lepší, hráči se lépe viděli a to moje předzápasové sýčkování začalo být realitou.

No... Ale za chvíli jsme se nadechli k náporu my. To totiž překvapil Stráský centrem (nebo střelou?), míč se snášel na břevnou a gólman Reichl měl co dělat, aby to u břevna pozichroval. V deváté minutě jsme se dočkali vyrovnání - po autu a následném centru šel míč přesně na hlavu Pyclíka a ten to dal do protisměru branáři hlavou do sítě.

Hosté ale šli dále do toho - po faulu a žluté kartě Konečného následoval prudký centr Schmidta, který Pavelka jen stěží vyboxoval. Kontrovali jsem Zemanem po jeho hezké kličce, střelu z dvaceti však namířil pouze doprostřed branky. Ve 24. minutě prohlál ale ve středu pole souboj Váňa, okamžitě následoval kontr a bomba Zahradníčka ve skvělé pozici - proti byl ale Paveelka, který hned dvakrát zasáhl skvěle na zmi. A mohlo být hůř - při rychlém brejku hostů jsme museli hned dvakrát blokovat jejich si gólové střely.

Po půlhodině hry to zkoušel vysokou střelou Bytrus, bohužel ale skončil míč na břevně shora. Olomouc kontrovala stejně a nebezpečněji - Schmidt potáhl středem a jeho prudká gólová střela skončila na naší pravé tyči. Plichtu jsme bohužel do pauzy neudrželi, když ve 40. minutě šla kolmice středem a Zahradníček sám podél Pavlenky poslal míč do sítě. Chvíli poté jsme se ještě mohli zaradovat při malé domů hlavou, ale nakonec to mezi tyče nešlo..

Začátek zápasu jsme si nepohlídali - a světe div se začátek druhého poločasu byl stejný. A zase to byla spolupráce Schmidta a Zahradníčka, po níž docílil hostující útočník hattricku. Čapky ale tentokrát nikdo neházal... Výjezdová skupina na Slováko na to reagovala pokřikem DEJ BANÍK GÓL, ale ani toto náš tým nevyburcovalo. A mohlo - v 58. minutě šel zleva super centr Pyclíka, Foltýn pálil v jasné šanci do gólmana, navíc pomezní odmával diskutabilní ofsajd. Výjezďáci ještě zazpívali a šli na tramvaj na Vřesinu.

Nakonec jsme možná prohráli vlastními chybami - pokud nedáš takové šance, jakou měl v 66. minutě byť zboku Stránský (pálil vedle zadní tyče), pak se nemůžeš divit. Následná střídaní už hru rozkouskovala, kolem sedmdesáté minuty jsme se třeba snažili dvakrát střílet zprava, oba pokusy však obrana vyřešila blokem. Nedáš dostaneš je už klasika a platilo to i v neděli ve Vřesině - 71. minuta a jednoduchá akce s roztáhnutím hry, skvělý Zahradníček dal po zemi proti noze Klesnilovi a ten se trefil po zemi přesně k naší pravé tyči.

No a to bylo vše... Deset minut před koncem měl ještě dvě horké chvilky Pavlenka, obě však vyřešil a od té pětky nás ochránil. jinými slovy řečeno - Sigma byla jasně lepší a měla Zahradníčka, který byl opravdu u všeho podstatného. Zkrátka mládí Sigmy je momentálně někde jinde...

Konec reportáže, jedeme na Slovácko.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 26. 05. 2013 | 1132 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek