S Baníčkem po Evropě

Výsledkově Baníček v této dekádě v Evropě žádnou velkou díru neudělal, ale neopakovatelných zážitků a pocitů, kdy je člověk hrdý na to, komu fandí, v hlavě zůstalo několik – tak v kostce jen pár z nich…

Leverkusen – neúspěšný boj o základní skupinu Ligy mistrů. Kdo neviděl – neuvěří. Přivezli jsme si domů nakládačku 5:0, přestože se tam dal uhrát výsledek, jenže nám to padalo na tyčky či lítalo kolem nich – na druhé straně co střela, to gól. Přesto několik set Chacharů neúnavně celý zápas fandilo a vidět nechápavé pohledy skopčáků, že jsme za stavu 5:0 hlasitější než domácí – k nezaplacení.

Anglie – díky aktivitě našich bezpečnostních složek z nás měli angláni tak trošku opice z východu, ale i na stadionu v Boro jsme předčili domácí, kteří de facto pouze zazpívali hymnu v úvodech poločasů a bez doprovodu hudby z repráků by byli zcela marní i u ní.

Tbilisi – utkání na obrovském stadionu s Dněprem. Přes den se do města prakticky pro vedro a vlhkost nedalo vyjít, na stadionu pro snad 50-tisíc fanoušků hrály asi 3-tisíce na schovku a dva staří blázni rozeřvávající náš kotel přes půlku stadionu…

Norinberk – pouze přátelák, ale za kterým českým mužstvem vyrazí na přípravu taková masa? Myslím si, že z místních vláčků ještě minulý týden sundávali naše nálepky :-)

A nejlepší nakonec – Holandsko. Vezeme si z domácího utkání do odvety nadějný výsledek, den před utkáním v Heerenveenu (výsledek si už nepamatuju :-) naštěstí) se procházíme Amsterodamem, zajdeme si na prohlídku stadionu Ajaxu, vlezeme do fanshopu – a čumíme s otevřenýma hubama. Ne nad fanshopem (samozřejmě nesrovnatelným s našim) – ale frajer za pultem, když uviděl znaky Baníku, dal se s náma do řeči a odvykládal nám celou kariéru Tomáše Galáska – toho času kapitána Ajaxu… Ten klučina mám pocit snad věděl i to, kterou tkaničku si Galas zavázal jako první :-)

| Autor: ammy | Vydáno dne 26. 06. 2013 | 1206 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek