Začátek turnaje Baníku nevyšel

FC Baník Ostrava - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)

Hráno 29. června 2013 ve 12:30 hodin v Žirovnici

Baník přijal v rámci předsezónní přípravy pozvání na náš nejstarší fotbalový turnaj do Žirovnice a v prvním zápase se na tamním hezkém stadionku utkal s nedalekou Jihlavou. V naší sestavě chyběl například Droppa (prodělaná angina), Vomáčka (natažený sval) nebo Velner (slepé střevo), v dresu jihlavském bohužel nehrál ex-baníkovec Marek. Zkoušeli jsme další dva hráče z Balkánu - zatímco Melič odehrál na pravém beku celý zápas, jeho kolega útočník Popovič příležitost nedostal.

Baník: Pavlenka - Mejič, Frydrych, Kaprálik, Vengřinek - Lukeš (K), Kukec, Hable (56. Šichor), Milosaljev - Kraut, Fantiš
Jihlava: Hanuš – Vaculík, Karlík, Kopic, Josl – Masopust, Jungr, Koloušek, Košulič – J.Kučera, Mešanović. II.půle: Hanuš – Mikula, Kryštůfek, Šourek, Urbánek – Kliment, Jánoš, Kosak, Marcin – Teplý, Přeučil

Rozhodčí: Janáček - Štuk, Novotný
Diváků: odhadem tak necelá tisícovka mohla být

Utkání začalo opatrně, ale už po čtyřech minutách zahrozili jihlavští, když hráč dostal míč zpět do běhu, ale v dobré šanci vyslal na branku pouze slabounkou střelu. O minutu později jsme kontrovali brejkem, při němž Fantiš v ofsajdu nehrál, zezadu si naběhl Kraut, ale jeho střela byla zablokována. Fantiš se dostal ke slovu za další minutu, když vznikl po našem rohu velký závar, ale Tonda se přes velkou snahu na zemi k míči nedostal.

V začátku zápasu jsme byli opticky aktivnějším týmem také díky tomu, že jsme do desáté minuty kopali pět rohů - pohříhu ale většina z nich skončila naší nepřesnou hlavičkou (Frydrych, Kaprálik). A jak už to bývá z ničeho nic zahrozil soupeř - v desáté minutě po naší chybě v rozehrávce šel míč nalevo, ale hráč v naprosto jasné tutovce střílel placírkou mimo tyče... Ve 14. minutě jsme měli 1922% šanci my, když Kukec zahrál skvěle technicky ve středu pole, dal nalevo Milosaljevovi, ten poslal další super balón Fantišovi, který však v jasné šanci zklamal a také netrefil prostor branky.

V další fázi jsme se dostali pouze k dalším třem rohům, ale soupeř se dočkal i branky - ve 27. minutě poslali jihlavští míč do prostoru naší pravé obrany v chvíli, kdy tam Kukec zaskakoval za Meliče, hráč přes něj přetlačil míč, přihrávka šla před vápno proti noze Koloušk a bylo zle, když jeho prudká střela trefila do hlavy Frydrycha a tečovaný míč skončil v naší síti. A mohlo být hůř, když o tři minuty později zaváhal při dlouhém míči Kaprálik, ale soupeř naložil se šancí prachbídně, stejně jako stejný hráč o chvíli později střílel a balón jsme vytlačili na roh.

V té době byla Jihlava již lepším týmem, i ona si dokázala vybojovat řadu rohů a při tom Kolouškově, kdy poslal zleva míč po zemi, jsme měli zpekla štěstí, protože balón prošel celým naším malým vápnem. Minutu před půlkou (hrálo se 2x 40 minut) jsme mohli mít podobné gólové štěstí jako soupeř - Fantiš zpracoval míč na prsou, přiklepl Lukešovi, který centroval před brankou, Kopic strčil do letu míče hlavu a balón skončil shora na břevnu. Velice "zajímavá" byla i situace z poslední minuty, kdy rozhodčí odpískal náš faul v hloubi pole, jihlavští otáleli s rozehrávkou, sudí dlouze zapískal, někteří hráči obou týmů si mysleli, že je konec poločasu a odcházeli do kabin, ale sudí to tak nemyslel. Zkušený Koloušek si všimnul, že je Pavlenka hodně z branky, vystřelil ze čtyřiceti metrů přímo a náš gólman měl co dělat, aby zabránil rychlou vracečkou druhému gólu.

Do druhého poločasu nastoupilo za Jihlavu spousta jiných (bez záruky) Šourek, Urbánek, Kliment, Kryštůfek, Teplý, Mikule, Kosák, Přeučil či Jánoš. My jsme žádnou změnu v sestavě neprovedli a hned v první minutě jsme měli štěstí, když jihlavští nastřelili zprava bombou břevno. Ve 45. minutě nepískl sudí Janáček, kterého jsme přejmenovali kvůli jeho zjevu na Máničku (Janáček - Janička - Mánička), jasný faul na Kaprálika, náš hráč se rozčílil tak, že mu musel sudí domluvit a menší koncentrace asi způsobila i to, že si dal jeden mladý míč lobem lehce za Kaprálika, poslal centr na zadní tyč a jeho kolega hlavičkoval v tutové šanci vedle...

Po deseti minutách druhé půle už bylo bohužel jasné, že nás přehrává i mladý tým Vysočiny. Hodně se zapotil Pavlenka, když se dral do vyboxování míče přes tři, podařilo se mu dostat balón pouze před vápno, odkud netrefil Jihlavák prázdnou branku. V 51. munutě už to bylo 0:2 - rychlý brejk zastavil Hable pouze za cenu faulu na Přeučila, míč si postavil sám faulovaný a nádhernou střelou do pravého vinklu nedal Pavlenkovi z dvaceti metrů Pavlenkovi šanci.

První naše zaznamenání hodná akce druhé půle se zrodila v 58. minutě, kdy šel po pravé straně Lukeš, poslal před branku nízký centr a Milosaljev se odvážně vrhnul hlavou proti kopačce, hlavička však byla zablokována. Jihlava se dále tlačila dopředu, v 67. minutě potrápil hodně Vengřinka Kliment, který šel s míčem, poslal centr na zadní a Přeučil hlavičkoval těsně vedle tyče.

Naši bezmocnost ukázaly dvě situace kolem sedmdesáté minuty - Kaprálik poslal lehkou rozehrávku napravo na pět metrů do autu, po chvíli předvedl tutéž nemohoucnost Kukec... Když pak při postupné akci po levé straně předvedl hluboký spánek Kaprálik, Přeučil se dostal do další jasné tutovky a Pavlenka chytil druhý gól v zápase, sbalil jsem tužku a papír a pouze se už nevěřícně díval na to, co naši předvádějí.

Bylo to špatné, ale podle různých zpráv, které se točí kolem Baníku, může být ještě hůř. Musíme doufat a věřit. Co nám taky zbývá, že?...

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 06. 2013 | 1341 přečtení | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek