Baník na turnaji na bedně :-)

FC Baník Ostrava – FK Dukla Bánská Bystrica 1:0 (0:0)

Hráno 29. června 2013 v 17:00 hodin

O třetí místo se na turnaji v Žirovnici utkali poražení z „kvalifikačních“ duelů (Baník – Jihlava 0:2 a Bohemians 1905 – Banská Bystrica 4:2). Baník nasadil do druhého zápasu hodně omlazený tým, v němž mělo pouze pár hráčů větší ligové zkušenosti a v němž zkoušeli trenéři v útoku Popoviče. Manšaft bystrických nedokážu ohodnotit, ale hodně mladých tam bylo také.

Baník: Bárta (K) – Zawada, Baranek, Stronati, Byrtus – Foltýn, Vašenda, Šichor, Holzer – Ferenčík, Popovič
B. Bystrica: Rodinger – Vajda (46. Sádovský), Podstavek, Savič – Turňa (46. Klenovský), Brašeň, Hlinka, Peňaška, Ľupták – Šovčík, Slančík (46. Chrien)

Bystričtí, kteří možná trochu překvapili rozestavením, když byli vzadu pouze tři a v záloze operovalo pět hráčů, začali hned aktivně a v 1. minutě to byl Turňa, který v nadějné příležitosti netrefil placírkou zprava odkrytou polovinu naší branky. My jsme zahrozili poprvé až po pěti minutách při brejku Fernčíka, ale přenesení hry před branku na Popoviče přečetl gólman.

Ferenčík se hnal dopředu i minutu poté, tentokrát Popoviče krásně našel, ale střela ve výborné pozici trefila pouze obránce, z odraženého pak už pálil Šichor nad branku. První desetiminutovku zakončil průnikem přes dva naše Slančík, který posunul doprava a Turňa se mohl zeptat Bárty, kam to chce – bomba však šla přímo doprostřed a Bártič ji nad hlavou lapil. Slančík byl velice aktivní, o chvíli později to byl právě on, kdo poslal skvělý balón za Zawadu, Ľupták vyslal zleva z úhlu prudkou střelu a Bárta ji výborně vyrazil na roh.

To bylo na dlouhé minuty z obou stran vše, protože následovala desetiminutovka celkem nezáživné kopané přerušená až ve 25. minutě prudkým soupeřovým centrem zprava, který ale spolehlivě odvrátil Baranek.O dvě minuty později nám zatrnulo po roku Hlinky zleva, protože Bárta promáchl ve výskoku a rukou centr netrefil – za ním ale nikdo na dorážku nebyl. Navíc jsme začali kupit velké chyby i v poli, po sérii chyb v rozehrávce jsme nahráli soupeři, Šovčík prošel přes tři naše, ale ve finále v jasné tutovce přestřelil.

Po půlhodině hry jsme se zmohli pouze na střelu Foltýna z dvaceti metrů, která minula levou tyč a pak zase až v závěru první půle – ve 39. minutě jsme šli do přečíslení, Popivič už mohl střílet, otálel ale a nakonec dokonce roztáhl hru v šestnáctce (!!!) tak, že se Ferenčík nedostal ani k zakončení... Před pauzou jsme přece jenom mohli strhnout vedení na svou stranu, ale Ferenčík na hezký centr Foltýna nohou nedosáhl.

Po pauze jsme poprvé zahrozili my, když našel Byrtus Ferenčíka, který si na penaltě zpracoval míč na prsou, ale balón mu odskočil daleko. O chvíli později jsme zaznamenali významné prvenství na turnaji – Popovič byl první, kdo viděl žlutou kartu. V 53. minutě jsme náš brejk sice zazdili pomalostí, přesto dal ale později Popovič zprava po zemi proti noze Holzerovi, ale výsledkem nadějné situace bylo pouze přestřelení branky...

Dočkali jsme se v 55. minutě – po rohu zleva propadl míč obranou, s pomocí nedorozumění v ní se dostal ke střele po zemi zprava Baranek a jeho střela skončila v síti u vzdálenější tyče. V 59. minutě mohlo být vyrovnáno, když podnikli bystričtí výpad po pravé straně, ve velké šanci se ocitl Klenovský, ale Bárta byl dalším skvělým zákrokem proti změně skóre.

Tím jakoby pro nás utkání směrem dopředu skončilo... Samozřejmě – něco vepředu jsme měli, ale posledních dvacet minut jsme se drželi zejména v obraně a zuby nehty bránili třetí flek v turnaji. Druhou žlutou kartu turnaje viděl Ferenčík, ale důležitější bylo to, že v 62. minutě zahodil neskutečnou tutovku při střele z hranice velkého vápna Klenovský – břevno!!!

Tentýž hráč nás měl na lopatě i v 67. minutě, kdy se po nádherném přenesení hry zprava ocitl na zadní tyči zcela sám, gólovou střelou ale trefil Foltýna... Je to neskutečné, ale do třetice zahodil Klenovský další tutovku během pěti minut – Bárta podběhl roh zprava a volný Klenovský netrefil v jasné příležitosti lehký míč... My jsme kontrovali hned z další akce, Holzer ale ve skluzu na Popovičův centr nedosáhl.

Posledních deset minut z naší strany dalo zavzpomínat na pověstný prešovský beton – při zisku míče jsme volili odkop nebo nanejvýš jednoduchou kombinaci na dva hráče. Bystričtí byli v tlaku, nic významného si ale nevytvořili a tak největší šancí zůstala ta Zawadova v poslední minutě, kdy střílel po odraženém na prázdnou branku, ale z úhlu ji netrefil.

Tož třetí místo nakonec na tu bídu dobré, konečně zase nějaká trofej .:-) Celkově ale žalostný pohled a jestli to tak... No ale nesýčkujme, v lize to bude určitě o 1922% lepší. Teď ještě abychom tu ligu začali s nula body na kontě... :-X

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 06. 2013 | 1050 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek