Příprava před novou sezónou finišuje, předposlední přípravu odehrál Baníček v pátek v 17h v Markvartovicích proti nováčkovi druhé polské ligy Rybniku. Sestava zatím stabilizovaná není, navíc disciplinární problém ohledně přestupů neslibuje v dohledné době ani její okysličení. Doby kdy jsme se připravovali s Gladbachem jsou asi na nějakou dobu pryč – páteční nastavené zrcadlo druholigových frajerů by mělo být našim klukům hodně zvednutým varovným prstem. Anebo je tady varianta číslo dvě, kdy fotbalu vůbec nerozumím, mizerná příprava = dobrá liga, takže jedeme na titul? :-)

Baník : Bárta – Byrtus, Frydrych, Vomáčka, Dedič – Milosavljev, Kukec, Foltýn, Šichor – Rolinc, Kraut
na lavce připraveni Pavlenka, Zawada, Baránek, Vašenda, Holzer, Stronati
Rybnik : Skrzeszevski – Krotofil, Grolik, Szary, Kutarba, Kurzava, Muszalik, Staniczek, Wieczorek, Cisse, Feruga
na lavce připraveni Vnuk, Farkas, Jary, Buchala, Gladkovski, Szatkovski, Adamczyk, Musiolok

Běk minut :
1’ naši nastoupili v bílém s modrými doplňky, hosté v zeleno-černé kombinaci, výkopem začínali hosté
1’ Dedič na půlce sežral kličku i s navijákem, Cisse utekl po pravé lajně, centr pod sebe naši zachytili a šli do rychlého brejku tři na dva, Domino vedl míč středem, napravo mu nabíhal Kukec, míč šel ale doleva na Rolince, který ho nečekal a akce skončila
2’ dobrý pressing Rolince, kterému chyběl půlkrok, aby vystihl a potrestal rozehrávku gólmana
4’ Davor vybojoval míč u praporku, popošel do vápna a odcentroval, z malého vápna bek skluzel odvrátil na roh, první centr přímo do brány gólman vyrazil na další, druhý šel na přední tyč a obrana odvrátila
6’ Cisse na hranici vápna měl 2x pozici na střelu, vymýšlel ale kudrlinky – dal nekonec pod sebe, míč šel za obranu, Bárta byl u něho včas
8’ Dedič poslal krásnou kolmicí Domina za obranu, ten nejdříve střelu prováhal, druhý pokus byl zablokován
8’ propagační střela polské desítky z 25m doprostřed brány – Bárta v poklidu kryje
10’ další střela stejného chlapa – tentokrát přímák z 23m, nepříjemně před Bártou skočil, ten jen vyrazil před sebe a před dobíhajícím útočníkem na poslední chvíli náš bek odkopl
12’ Byrtus odcentroval zprava, Dominova hlavička z úhlu z malého vápna se mezi tyče nevlezla
13’ Bártův odkop hosté zachytili, dvěma hlavičkama posleli Cisseho za naši obranu, ten střílel hned z vápna a ten chlup, o který to minulo bránu, byl hodně tenký
14’ Davor posunul doleva na Rolince, ten střílel hodně zbytečně spoza vápna – napravo měl úplně volného Domina
16’ Vomáčka z půlky těžký balón na vápno na Rolince, ten si nejdříve akrobaticky zpracoval a zbavil se beka a zůstal sám před gólmanem – pak ale asi zavřel oči a napral to do něho jak do psa vidle
20’ hosté nám tři minuty nepůjčili balón, nejdříve pohonili Domina s Davorem v bagu, pak nás minute uspávali zdlouhavou rozehrávkou vzadu a přišel dloubák za obranu, Frýďa to podskočil a Cisse za ním zůstal sám – chvilku to vypadalo, že se mu míč zamotal pod nohama – nakonec ale střelou na levou ruku Bártu překonal
22’ Davor dostal šanci z přímáku zleva z 20m – trefil ale jen zeď
27’ Vomáčka vysunul nalevo Dediče – ten si míč nejdříve přišlápl, pak se ale prohnal kolem beka a pokazil centr na zadní
29’ dalčí šance poláků, když se desítka prohnala kolem stojící obrany, posunul na osmičku a ten špičkou kopačky mířil těsně nad
30’ hned z brejku se do vápna dostal Davor, dobíhající obránce mu to ukopl přes nohy a tak z šance nebyl nakonec ani roh
32’ Byrtus nesmyslně nakopl dopředu, kde nikoho neměl – hosté třema hlavičkami vyvezli za půlku a šli do brejku tři na dva, mladý bek zaběhl za obranu, odcentroval na male vápno, kde hlavičkoval nabíhající Cisse – Bártu zachránilo břevno, odkud se míč odrazil ven
34’ další Davorův přímák zleva dopadl stejně jako před chvílí vyprášenými trenýrkami v zelenočerné zdi
35’ Davor faulován na půlce, rychle rozehrál nalevo do vápna na nabíhajícího Vladana, gólman byl pozorný a byl u míče včas
37’ Dedič se nechal obejít na pěti centimetrech čtverečních, hostující technik se dostal s míčem ale za lajnu a neodcentroval
38’ další střela na Bártu spoza 20m, míč zaplaval – ale nekonec pod břevno nedoklesal
40’ po dvou nebezpečných střelách desítky zkusil přímák polský stoper – míč šel ale hodně nad topoly
41’ dlouho se na naši hru nedalo dívat, až přišel blesk z čistého nebe – Vladan potáhl po lajně, našel někde na penaltě nabíhajícího Davora a ten hlavou umístil přesně na zadní tyč
44’ další rychlá akce hostí po levé lajně – obrana asi ještě spala po oslavě gólu, míč na zadní tyč – nabíhající hráč hlavičkoval v záklonu a bránu neohrozil
45’ ještě jedna střela zleva jen těsně minula Bártův pravý vinkl – poločas tak skončil 1:1

46’ hromadné střídání na obou stranách – u nás dolů Bárta, Byrtus, Frydrych, Miosavljev a Rolinc, na plac šli Zawada, Vašenda, Baranek, Holzer a Pavlenka, hosté vystřídali gólmana a šest hráčů v poli
46’ Domino osamocen vepředu šel sám do vápna mezi čtyři, zkusil si vymodlit penaltu – ale taková se nepíská ani v lize, to nemohl čekat, že sudí foukne
53’ druhý poločas nemá s fotbalem moc společného, jen se nakopává
54’ roh hostí zleva, Pavlenka boxuje před vápno, střelu spoza vápna odhlavičkoval Baranek
58’ u rohového praporku jsme se po autu sami vystavili do ofsajdu
59’ střela hostí spoza vápna byla ukryta za Dedičem, Pavlenka ji viděl pozdě, ale bravůrně vyrazil
61’ Vašenda vyvezl míč, posunul na Davora, který byl na půlce stažen za dres – jen charakter zápasu uhájil (stejně jako v první půli nás) hosty od žluté karty
62’ Davorův přímák od lavičky na penaltě lízl Baranek, před Vomáčkou zasáhla obrana
64’ další dvojité střídání hostí
67’ přímák hostí po teči zdi končí rohem, střela z vápna po rohu končí zase nad topoly
71’ Pavlenka se při odkopech proti větru trápí – před chvílí málem založil akci hostí, teď mu to letělo na tribune
73’ k rohu jsme se po delší době dostali take my, Baranek hlavičkoval nad
77’ přímák hostí zleva, pozice volala po centru – hosté se pokusili Pavlenku překvapit přímou střelou po zemi – ten se ale na švestkách nachytat nenechal
79’ další kolmice hostí po pravé lajně za obranu – ta na tyto míče dnes vůbec nereaguje – sedmičku si ale Pavlenka zákrokem na zami vychutnal
80’ přímák spoza vápna – Davor nad
87’ Vašenda vydřel presingem míč, poslal doprava, odkud šel prudký centr kousek za male vápno a hlavička těsně nad
90’už to vypadalo, že jsou oba týmy smířené s remízou, Pavlenka si dával načas s rozehrávkou – jeho nákop obrana odhlavičkovala, odražený míč zachytil Holzer a poslal za obranu, kde Byrtus zblízka nekompromisně zakončil

Co říct?
Nezasloužená výhra – ale historie se neptá, minimálně mohla chlapům ukázat, že se hraje do konce…

Bylo dost smutné sledovat, jak si hosté s míčem rozumí a naše ligové borce vodí po hřišti…

Fotbalu nerozumím – ale Dedič fakt ne (i když otázka kdo bude nalevo hrát…)

Chválit není moc koho – gólmani spolehliví, Vomáčka, Davor, možná Vladan… Nemám info, proč nebyli ani Luki, ani Fantiš. Tak hurá v generálce na Lipinu – tam už se snad ukáže ligová sestava

Foto z obou posledních příprav bude později - too much of fucking work

| Autor: ammy | Vydáno dne 07. 07. 2013 | 2263 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek