Vítězná generálka se zraněním Fantiše

Dnes v 16h odehrál Baníček generálku před startem ligy, který nás čeká překvapivě v pátek v Edenu. Soupeřem nám byla druholigová Lipina, soupeř se kterým se potkáváme v přípravě či v Poháru v poslední době docela často. Výsledek jako dnes 6:1 pro naše barvy se dlouho neurodil, byl dnes ale vykoupen předčasným odchodem Fantiše z hřiště v pozici, kterou žádný fotbalista nemá rád, snad to nebude vážné a Tonda bude brzy zpátky na hřišti.

Baník Ostrava : Bárta – Zawada, Frydrych, Vomáčka, Dedič – Lukeš, Kukec, Droppa, Holzer – Fantiš, Rolinc
na lavce připraveni Pavlenka, Šichor, Kraut, Milosavljev, Engelmann, Byrtus, Stronati
Frýdek-Místek : Prepsl – Švrček, Silveira, Coufal, Židek, Literák, Lukáš, Mozol, Talián, Nekuda, Dobrovolný
na lavce připraveni Hlaváč, Javorek, Juřica, Korneta, Hromek, Stehlík, Vrťo

Běh minut :
1’ naši nastoupili v modrém s bílými doplňky, soupeř v bilém s tradiční šerpou přes prsa, výkop měl Baníček
4’ Dedič ztratil míč na půlce, před soupeřem se otevřela cesta k bráně, ten volil ale zbrklou slabou střelu ze 30m, se kterou Bárta neměl problém
5’ Davor zklepl na Fantiše, ten z první doleva na Dediče, ten neodcentroval, potáhl na střed vápna, kde v souboji o míč přišel
6’ Davor zahrával přímák z 23m mírně zprava, odkrokoval si to jako CR7 a vyslal jedovku pod břevno, Prepsl měl asi stěstí, že šla přímo na něj – i tak měl co dělat ji vyrazit
7’ přímák Lipiny od autové lajny z 30m našel jen prvního v cestě Davora, který odkopl
10’ tutovka hostí – centr zleva byl přetažen, napravo to chlap vrátil na male vápno, kde stačilo jen nastavit nohu – útočník si ale míč jen přišlápl a zastavil, čehož využili Vomáčka s Bártou a míč na zemi vybojovali
11’ Zawada prohrál běžecký souboj, následný centr do vápna odkopl Vomáčka
12’ následný roh s přehledem vyboxoval do hloubky pole Bárta, založil brejk, Davor posunul doleva na Dediče, ten hledal na malém vápně Rolince, kterému chyběl krok k zakončení
18’ nákop hostí za půlkou odhlavičkoval Dedič, před vápnem tovypadalo, že si Rolinc překáží s Davorem, Rolinc nakonec dal nalevo Fantišovi, ten dal pod sebe na Davora, který se ocitl sám před Prepslem – Ondra šel na zem, Davor mu to dal zkušeně na zadní 1:0
20’ Vomáčka na půlce prohrál hlavu a hosté šli tři na dva, posunuli doprava, centr na penaptu první přizedl a za ním nabíhající z první střílel a mohl vyrovnat – Bárta vytáhl reflexivní zákrok nohou a udržel čisté konto
22’ Fantiš napřáhl z velké dálky, Ondra se proletěl vzduchem – na míč sice nedosáhl, ale branka z toho nebyla – šlo to jen o fous vedle
22’ Zawada zprava tlačil míč na male vápno, před Fantišem obrana ukopla
23’ Lukiho roh zprava obrana odhlavičkovala na vápno, kde střílel Davor, střela byla zblokována
25’ nákop za obranu trochu podcenili Vomáčka i Bárta, k míči se dostal Lukáš, potáhl si ale moc do úhlu, odkud pálil nad
28’ jedovka Zawada skončila s tečí vedle, na Davorův roh nedoskočil Frydrych, z brejku vybojoval roh soupeř, zahrával nakonec dva, ale oba jsme ubránili
30’ ještě jeden roh hostí, skrumáž na malém vápně, odkud vyletěl míč ven, Dobrovolný ho z 23m napálil zpátky, míč se nepříjemně točil, Bárta sin a zemi s ním ale poradil a vysloužil si potlesk
31’ protiútok táhl Luki, dal na střed Fantišovi, ten poslal kolmici za obranu, za kterou se Rolinc nepohl
33’ obrali jsme soupeře na půlce o balón, míč napravo za obranu, Luki předvdl nevídaný sprint po lajně, dal pod sebe na vápno přesně proti noze Fantiše a ten z první napnul síť podruhé 2:0
36’ Davor předvedl bravůrní češtinu - u autu soupeře zvolal „boha jeho mám tu dva“ roztáhl roce, Holzer šel k jednomu, Davor zůstal na místě :-)
37‘ krásná kolmice mezi stopery, Rolinc se rozběhl pozdě, Ondra situaci dobře přečetl a zachránil
38‘ Lukiho roh zleva nakrátko po zemi do vápna n Davora, ten ale o míč přišel
40‘ Švrček na půlce zpracováním míče oklamal Dediče a šel středem, měl otevřenou cestu k ráně, zkusil to levačkou spoza vápna, ale vytočilo se mu to ven
41‘ obě mužstva šla 2x do rychlého protiútoku, pokaždé přišla ztráta míče – toho se nakonec zmocnil Davor, posunul doleva na Holzera a šel si pro centr – ten si ale Coufal srazil na přední tyč, Ondra v protipohybu už nestihl reagovat 3:0
44’ roh Frýdku odkopl do bezpečí Rolinc
45’ poločas po sympatickém výkonu skončil 3:0 pro naše

46’ Lipina do druhé půle vyměnila gólmany (pokud střídali vice – neregistroval jsem), na naší straně šli dolů Luki s Holzerem, na plac Engelmann s Milosavljevem
50’ krásný křížný míč našel za obranou Zawadu, jeho centr byl zablokován
51’ Frydrych hodně okatě fauloval, centr po standardce jsme odvrátili o dlouhým odkopem našli na půlce Fantiše, ten sice Švrčka obešel, ale byl zastaven faulem
59’ hra tělem na jedné straně prošla, Droppův faul před vápnem už ne, přímák z 18m lízla zeď těsně vedle, Bárta byl bez šance – ani se nepohl
60’ malou domů Hlaváč zpracovával jako na futsale, míč mu prošel pod kopačkou – naštěstí pro něj nebyl prudký a Jirka ho před bránou dostihl
61’ Droppa poslal krásnou kolmicí Engelmanna za obranu, ten prováhal čas na přihrávku a tak z velkého úhlu nakonec střílel nad
61’ Fantiš zprava na střed vápna na Davora, ten zahrál laxní patičku a vypadalo to, že je po akci, Engelmann ale míč nějak napálil, ten s tečí beka letěl obloučkem a Hlaváč už na něj nedosáhl 4:0
62’ Davor na vlastní půlce vybojoval, dlouhým nákopem našel nalevo rozběhnutého Vladana, na kterého si křikl Droppa – dostal míč proti noze, ale nevystřelil, míč se nakonec znovu dostal k Vladanovi, ten se rychlou otočkou zbavil dvou beků, vlezl do vápna, jeho střela byla ale nakonec zblokována
63’ Davora střídal Šichor
63’ ten hned ztratil míč, soupeř se řítil do vápna, Bárta byl ale z brány rychle venku a na zemi zachránil
64’ Droppova střela spoza vápna byla tečována do protipohybu Hlaváče, do brány ale nesměřovala
65’ dolů šli Vomáčka, Zawada a Rolinc, nahoru Domino, Byrtus a Stronati
67’ Domino se ocitl napravo sám za obranou, našel nalevo nabíhajícího Vladana, jeho střelu ještě Hlaváč za záda nepustil, na Fantišovu dorážku zblízka už neměl nárok 5:0
73’ na centr zleva Fantiš nedoskočil, za ním nabíhající Engelmann pálil v akrobatické pozici nad
75’ Fantiš v presu mezi dvěma, na zemi ještě zkoušel odehrát míč, potkal se ale s kopačkou soupeře, který šel do souboje možná zbytečně tvrdě – Tonda se dlouho bolestivě svíjel na zemi, nakonec byl odnesen na nosítkách… kotník dostal zabrat, na lavce na to nemohl šlápnout – po ošetření podpírán dvěma odešel, pod hlavní tribunou to vypadalo, že už na to mohl šlápnout, snad to nebude špatné, na hřišti Tondu nahradil Rolinc
80’ Byrtus nákopem za obranou našel Vladana, jeho pokus byl zblokován, ač se to Vladanovi nelíbilo, nebyl z toho nakonec ani roh
82’ Byrtus za obranu poslal Rolince, tomu byl odmáván těsný offside
83’ Rolinc posunul doleva na Milosavljeva, ten dal na male vápno, Dominova střela šla nad
85’ Domino zprava z velkého úhlu jen vyprášil Hlaváčovi rukavice
86’ míč za naší obranou, Bárta nechtěl hrát rukou (byl venku z vápna?), při odkopu sestřelil soupeře, sudí dal Lipině šanci snížit z penalty, Vrťo si počínal mazácky, počkal sin a pohyb Bárty a dal vzpomenout na Panenkovu penaltu z Bělehradu 5:1
88’ Stronati chtěl zahrát míč hlavou do autu, soupeř mu málem ukopl hlavu, sudí to pustil, Frýdek šel ve třech na jednoho – sám sebe ale vystavil do offside
89’ Droppu za kruhem drsně sestřelil Javorek (nejsem si jistý, ale mám pocit stejný borec, co zranil Tondu), Droppa se neudržel a málem mu nafackoval – sudí hru nepřerušil, chvilku jsem pozoroval Droppu s Javorkem, co bude dál – najednou Rolinc na malém vápně z voleje nekompromisně zavěsil 6:1
90’ konec zápasu s výsledkem 6:1 pro Baníček

Pár postřehů :
- konec zápasu v podání hostí zbytečně tvrdý
- Luki na pravé lajně (byť vymyslel krásný gól pro Tondu) se moc do hry nedostal
- Davor hodně dobrý, i když sem tam si neodpustil svoji laxnost
- dopředu to šlo našim dnes určitě líp než proti Rybniku, po dlouhé době hodně hezkých akcí po zemi, do lajny…
- soupeř ve druhé půlce úplně odešel, na začátku byl ale nebezpečný a určitě odhalil dost okének v naší obraně
- Vomáčka obranu dobře diriguje, Frýďo nenakopávej to – stejně Ti to lítá všude možně, jenom ne tam, kam by asi chtěl :-)