Baník v Kahanu nakonec bronzový

Dnešních pět zápasů rozhodlo o konečném pořadí turnaje O zlatý kahan. Baníček po prvním dnu měl stejně jako Banská Bystrica na kontě plný počet bodů a výrazně lepší skóre (8:0 proti 3:1). Dnes jej dopoledne čekal duel proti Ružomberku, poslední zápas turnaje měl být soubojem o celkové vítězství.

Dopolední duel se našim klukům v silném větru moc nepovedl – po poločase 1:1 a dvou hrubicích ve druhé půli odešli naši nakonec poraženi 3:1. Jak se později ukázalo měl poslední gól zásadní vliv na celkové pořadí v turnaji.

Před posledním zápasem byly karty rozdané takto – výhra o tři branky by znamenala naše vítězství v turnaji (druhý by byl Ružomberok, třetí Bystrica), výhra o dvě branky by znamenala pro nás druhý flek za Ružomberkom, výhra o gól (či jakýkoli jiný výsledek) třetí flek.

V poločase jsme získali dvoubrankový náskok, který před poločasem vydržel i přes tutovku hostí, když šel po chybě stopera na půlce frajer sám na gólmana – místo střely zkusil ale blafák a ten mu gólman na zemi vystihl. Ve druhé půli jsme trefili tyč, ostřelovali bránu chvílema až zoufale ze všech možných pozic – branku jsme ale nedali a za mohutné podpory hráčů Ružomberka se Bystrickým povedlo snížit, čímž je dostali na první místo (tam byli za stavu 2:0 tak či tak). Chlapci si spíš neuvědomili, že případný druhý gól by dostal na první místo Bystricu a tak měli spíš chtít konec 2:0 – no nestalo se, Ruža nakonec vyhrála, Bystrica skončila druhá, Baníček třetí. Bramborovou medaili získala nakonec Opava, poslední byl Zlín.

Na závěr turnaje byli vyhlášeni nejlepší gólman (Banská Bystrica – asi hlavně za poslední zápas), střelec (Ružomberok – sorry chlapi, jména jsem v hlavě neudržel) a nejlepší hráč turnaje (náš Szotkowski). Ceny předávali hráči A-týmu Pavlenka a Baranek.

5.

PS1 – nevím, proč dnes nehrál Behan, co se mi včera tak líbil – i když pravda hlavně ve druhém zápase měl na svém postu solidní zastoupení
(tak oprava zastoupil sám sebe - jen hrál s jiným číslem než včera :-) omlouvám se, tváře si nepamatuju - kor takto rychle se pohybující)

PS2 – těžko říct, proč proti jiným ročníkům bylo méně účastníků, určitě je ale škoda, že se na turnaji neukázalo více osobností z Baníku – pro mladé kluky (i pro Baník) je předpokládám jiné, když ceny předává Srníček, Slončík či podobná persóna jako v minulých létech – anebo frajeři o 2-3roky starší než samotní účastníci turnaje…

| Autor: ammy | Vydáno dne 14. 07. 2013 | 1614 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek