Tiskovka po zápase s MB

Je už sice dva dny po zápase, ale pojďme si ještě připomenout sobotní sladké chvíle formou přepisu pozápasové tiskové konference.

Trenér Boleslavi Ladislav Minář: „Věděli jsme, do čeho jdeme, viděli jsme Baník na Slávii a věděli jsme, že jeho hra je organizovanější než loni. V Edenu podali zodpovědný výkon zejména v defenzivě, ale nám se přesto povedlo jít do vedení. Prvních dvacet minut jsme měli utkání celkem pod kontrolou. Baník však velice brzo vyrovnal a dokonce do poločasu skóre otočil - to bylo pro nás velmi nepříjemné pro druhý poločas.

Měl jsem představu, že hráči, které v mužstvu máme, zahrají v lepší kvalitě. Nakonec jsem velmi zklamán. Ve druhém poločase jsme sice měli tlak a dvě šance, ale Baník měl v naší otevřené obraně šance také. Náš krasofotbal s držením míče a přihrávkami do stran dnes neměl šanci na úspěch. Nic jednoduchého a přímočarého na branku tam od nás nebylo. Náš tlak byl jalový, neefektivně jsme drželi míč.

Baník dnes vyhrál zaslouženě a opakuji - pro nás je prohra velké zklamání. My máme odehraná dvě kola a jenom jeden bod, což je zklamání pro celý klub. Budeme muset asi některé věci přehodnotit včetně rolí některých hráčů v sestavě."

Trenér Baníku Martin Svědík: „Já mohu v podstatě hodnotit jenom pozitivně – jak výsledek tak i náš výkon byl velice dobrý. Už jenom to, že jsme zápas otočili s takhle těžkým soupeřem... Začali jsme ho totiž nešťastně a inkasovali branku. Myslím si ale, že jsme ze sebe setřásli takovou tu malou nervozitu a samozřejmě nám pomohl ten okamžik, kdy jsme velice rychle reagovali na vývoj utkání vyrovnávajícím gólem.

Myslím, že ve zbytku prvního poločasu jsme byli jednoznačně lepším týmem, měli jsme tam ještě pár šancí, které jsme ale nevyužili. Co se týče druhé půlky, byla jenom škoda, že jsme nenavýšili výsledek. Tonda Fantiš nám podržel spoustu balónů a dobře se doplňovali. Měli jsme tam dobré akce, dobrou přechodovou fázi a hlavně jsme uměli při prvním balónu dopředu míč podržet. Nedocházelo ke ztrátám, po kterých musíš o balón znovu bojovat.

Ztráty ale přicházely v závěru utkání, kdy jsme už nahoře balón nepodrželi a soustředili jsme se pouze na obranu. Chyba byla v tom, že jsme neproměnili nějakou z našich šancí. Příště by nás to mohlo stát zápas... Opravdu si myslím, že kdybychom navýšili výsledek na 3:1, bylo by po zápase dříve a nemuseli bychom se nervovat do konce. Myslím, že dneska jste sami viděli, že hráči šli na maximum, na krev a z hřiště odcházeli tak, jak se má chodit. Utkání odbojovali až do vítězného konce a toho já si hrozně cením.“

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 07. 2013 | 704 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek