Tiskovka po zápase v Plzni

V celkem odlišných rolích přišli na tiskovku po zápase trenéři sobotních soupeřů z plzeňského utkání. Zatímco domácí trenér Pavel Vrba hodnotil očekávanou výhru svého týmu, trenér Baníku Martin Svědík musel pouze přijmout fakt, že Plzeň byla tentokrát zkrátka nad naše síly.

Martin Svědík: „Moje hodnocení bude stručné. Už před zápasem jsem říkal, že pro úspěch v tomto utkání, musíme podat výborný výkon s minimem v obranné i útočné fázi. Takto jsme vydrželi hrát jenom přibližně do desáté minuty, kdy jsme měli i několik kontrů vepředu a neztráceli jsme zbytečně míče. Po chvíli to už ale neplatilo, domácí nás dostali pod velký tlak, využili standardku a přidali i druhý slepený gól.

Pak už to pro nás bylo těžké. Plzeň nás rozebírala a hrála si to, co potřebovala. Byla obrovsky silná na míči, vytvářela si množství šancí. My jsme bohužel nenavázali na výkon z utkání s Mladou Boleslaví a to jak v obraně, tak v útoku. Minimálně dva góly byly velice laciné. Za stavu 2:0 se ještě dá něco hrát, ale za stavu 3:0 už jsou šance malé... Navíc Plzeň je hodně silná na to, aby se otáčel jakýkoli stav.

Dneska bylo opravdu hodně rozhodující to, že Plzeň má opravdu kvalitní a široký kádr, z kterého může trenér klidně vyndat tři či čtyři hráče. Lavička je natolik kvalitní, že to nejde poznat.“

Pavel Vrba: „Mi se samozřejmě hodnotí hodně příjemně, rozhodli jsme už v prvních pětačtyřiceti minutách a o přestávce vedli 3:0. Kontrolovali jsme hru, i když z mého pohledu byl výrazně lepší první poločas. Ve druhém jsme se totiž chvílemi uchýlili k udržovací hře, šetření sil na středeční zápas a Baník měl dvě situace, kdy mohli dát gól Lukeš či Vomáčka.

My jsme ještě mohli také přidat nějaké góly – ať už Rajtoralem nebo Petrželou. Naše výhra je zasloužená, zase jsme potěšili fanoušky a doufám,že ve středu přijdou ve stejném počtu jako dnes. Samozřejmě jim zase budeme chtít připravit radost.

Co se týče nervů, myslím, že dneska to moc nervózní nebylo. Nervózní to může být, když soupeř sníží za stavu 2:0, ale my jsme vedli po poločase 3:0 a to pak osobně nemám při současné kvalitní hře týmu tolik starostí o výsledek. Dneska jsme předvedli i slušné tempo – snad už nikdo neřekne, že nemáme kondici... Baník měl také velice dobré tempo, v tom úmorném počasí to bylo velice dobré z obou stran.

O třináct našich gólů se podělilo deset střelců, mám z toho asi radost – nejsme pro soupeře tak čitelní. Je to pro něj pak složitější, nemůže se zaměřit na jednoho nebo dva střelce. V poslední době má velice dobrou formu Wágner a při troše štěstí mohl i dnes dát dva nebo tři góly. Jeho výhodou je, že dovede při šancích využít své robustní postavy.

Nedokážu posoudit po třech ligových kolech, jestli momentálně trénuji nejsilnější Plzeň pod mým vedením... Počkejme po sedmém nebo osmém kole. Silnější soupeři nás ještě čekají – ať v evropských pohárech nebo například v lize Sparta. Pak uvidíme a můžeme to posoudit.“

(Trenér Vrba odpovídal ještě na další otázky směřující k týmu Plzně a jeho programu, složení týmu, ... to pro náš baníkovský web ale není podstatné...)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 04. 08. 2013 | 732 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek