Sparta (hrála v červeném, bílé trenky): T. Vaclík - P. Kadeřábek, J. Brabec, M. Holek, N. Costa - B. Dočkal, J. Hušbauer, L. Vácha, L. Krejčí - R. Bednář, D. Lafata

Baník (bílé dresy, modré trenky, bílé štulpny): M. Bárta - J. Zawada, M. Frydrych, J. Baránek, N. Dedič - M. Lukeš (kap.), L. Droppa, A. Fantiš, D. Petrus, D. Holzer - J. Rolinc

Rozhodčí: M. Zelinka - M. Wilczek, O. Pelikán

Sestavy:

Baník (bílé dresy, modré trenky, bílé štulpny) M. Bárta - J. Zawada, M. Frydrych, J. Baránek, N. Dedič - M. Lukeš (kap.), L. Droppa, A. Fantiš, D. Petrus, D. Holzer - J. Rolinc

9855 diváků.

Začínáme s Bártou na straně pod naším kotlem. Kukec není zase ani na lavičce.
Utkání začalo svžně. Po narážečce a útoku zleva kopeme první roh, samozřejmě Lukeš, Frydrych hlavičkuje nad i vedle. Za chvíli zase rychlý útok Sparty a centr zprava zakončený střelou vedle. V 5. minutě šel sám Bednář do vápna, dohnal ho Frydrych a Bednář spadl. Zelinka nepískal. Prvních 10 minut vyrovnaná hra.
Pak už začínala větší převaha Sparty, držela balón, často i před vápnem, ale zatím jsme dokázali s domácími běhat. V 18. minutě po rychlé akci tečoval Bednář z 5 metrů těsně vedle. Měli jsme štěstí. Po pěti minutách jsme se zase dostali před vápno Sparty, ale centr Dediče šel na tribunu. Tlak Sparty ale narůstá.
Ve 23. minutě jsme chybně přihráli ve středu hřiště. Po útoku a několika zmatcích pálil těsně vedle z 25 m Hušbauer. Tlak pokračuje, pod další střele Hušbauera a teči Lukeše je roh. Frydrych odvrátil, Lukeš vysunul brejk 5 na 3. Holzer šel do vápna a přesně centroval na Fantiše, ale ještě před ním strčil do centru nohu Costa a zavěsil. 0 : 1 pro Baníček.
O tři minuty později velmi podobná akce, ale Rolinc neodhadl dobře balon a i přes další dorážku Holzera obrovská dvojšance ztracena. Chvilka oddechu naší obrany. Držení balonu 3:1, tlak Sparty roste.
37. minuta – rychlá akce, centr zprava a Hušbauer hlavou z pěti metrů zcela sám vyrovnává na 1:1. Do konce poločasu tlak Sparty pokračuje, domácí jsou rychlejší a tak často zbytečně ztrácíme balon. Až v poslední minutě jsme hráli na půlce Sparty.
Poločas 1 : 1

Po přestávce střídá Engelmann Holzera.
Na začátku druhého poločasu jsme opět pomalostí nebo nepřesností ve středu hřiště přišli o naději na vytvoření šance a věnovali Spartě balon. Ve 49. minutě kopeme roh, balon proletěl vápnem až do auta po lehké teči Rolince. Prvních deset minut vypadá stejně jako stejné období v prvním poločase.
Skoro každá akce Sparty jde přes Hušbauera.
V 55. minutě dostává Droppa žlutou, důvod mi unikl. Sparta sice drží balon, ale není tak často v našem vápně jako v druhé půlce prvního poločasu.
V 63. minutě dostává Lukeš žlutou za faul na půlce hřiště. Z rozehrávky centr z levého křídla, Costa se dostal opět zcela sám na malé vápno dává na 2:1. Chlapi, oba góly dali zcela neobsazení hráči na malém vápně.
Průsery nekončí. O dvě minuty později Hušbauer z 25 nebo i více metrů k Bártově levé tyči, který na balon dosáhl, ale přes jeho ruku stejně skončil v brance... 3:1.
V 73. minutě odchází Petrus, přichází Martin Foltýn. Za chvíli málem Frydrych napodobil Costu (tedy u toho prvního . vlastního - gólu). O něco později Zawada trefuje centrem tribunu – hoši, hoši… Centr patří k základům hry krajních beků.
Sice se už tak nebráníme, ale ke gólu máme daleko. Rolinc a Foltýn si narazili ve vápně Sparty, ale střelu chytá Vaclík do koše. Chvilkama hrajeme fotbal, ale pak balon odevzdáme nepřesností.
Dalších několik minut bez šancí, ale Sparta si udržuje převahu. O bodech je už nějakou dobu rozhodnuto.
V 89. minutě Kraut nahradí Rolince.
Na bod(y) jsme neměli, úplně trapní jsme snad také nebyli. Přesto v poslední minutě po střele z rohu velkého vápna naplňujeme normu…

Je třeba se připravit na další zápas…

| Autor: Vita | Vydáno dne 31. 08. 2013 | 1550 přečtení | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek