Vysoká výhra v přípravě s Třincem

FC Baník Ostrava – Fotbal Třinec 3:0 (1:0)

Hráno 5. července 2014 v 10:15 hodin na tréninkovém hřišti na Bazalech

Ke čtvrtému přípravnému zápasu si pozval Baník regionálního druholigistu z Třince a poprvé se představil na vlastním hřišti. Pro zápas dostali volno třeba Svěrkoš, Lindpere či de Azavedo, ale ani tito hráči nezaháleli úplně – kroučili v poklusu kolem hlavního hřiště. Hosté dojeli s týmem složených z velzkušených hráčů (Vomáčka, Malíř, Joukl, Lisický) a také s řadou mladíků na testování.

Baník: Šrom – Sukup, Baránek, Stronati, Holzer – Štěpán, Greguš, Mensah, Kukec – Narh, Zapata. 2. poločas: Pavlenka – Celba, Baránek (60. Kaša), Frydrych, Holzer (60. Zawada) – Štěpán (66. P. Kundrátek), Šichor, Greguš (60. Matěj), Kukec (54. Mensah), Byrtus – Narh (60. Petrus)
FK Fotbal Třinec: 1. poločas: Paleček - Sporysz, Čelůstka, Vomáčka, Molnár - Malíř, Motyčka, Voves, Ceplák, Laura - Dedič. 2. poločas: Rohel - Lisický, Hupka, Matoušek, Kubáň - Málek, Trajkovski, Joukl, Janec - Gulajev, Lukáš

Hned zkraje reportáže je třeba říct, že zápas byl zatím nejslabším z těch tří, které jsem viděl. V prvním poločase měla hra ještě celkem tempo, ale ve druhém byla rozkouskovaná celou řadou faulů agresivně hrajících mladých hráčů. Je mi jasné, že se hraje o místa v základní sestavě, ale takové skluzy, které bylo možno ve druhé půli vidět, by se asi v přípravě objevovat neměly. Ale třeba se mi to jenom zdálo a tak hrozné to nebylo.

Dá se říct, že Baník měl zápas pod kontrolou, měl o hodně více ze hry, ale kromě tří šancí, ze kterých skóroval, o moc více příležitostí neměl. V první dvacetiminutovce jsme se dokonce dostali pouze ke dvěma rohovým kopům a i ty skončily na kopačkách soupeře. Hned ve 21. minutě však vyslal Baránek hezkou kolmici Kukecovi, následovala klička po brankové čáře přes levého beka a střela z velkého úhlu, kterou gólman Paleček vyškrábl nad břevno. O pět minut později to Kukec zkoušel střelou z dvaceti metrů, ale gólman byl opět na místě. Třetí příležitost vznikla když Mensah roztáhl hru doprava na Štěpána, ten pronikl do vápna, ale přetažený centr poslal na zadní tyči Kukec hlavou nad branku.

Náš nejaktivnější hráč Kukec se dočkal až ve 37. minutě. Předtím jsme šli nejprve středem do šestnáctky, Zapata v ní ale zakopl o míč a zdálo se, že je po šanci. Dostali jsme ale druhou příležitost, míč šel od Štěpána napravo na Sukupa, který poslal přesný centr na zadní tyč Kukecovi a ten udělal hlavou reparát 1:0 pro Baník. Nic dalšího důležitého se už nestalo.

Zatímco Třinec postavil pro druhou půli zcela jinou jedenáctku, Baník ještě nechal některé hráče na place a brzo po pauze se taky radoval – k zahrávání rohového kopu se postavili pro zmatení soupeře Štěpán i Holzer, nakonec kopal ten druhý a na centr si naskočil nejvýše Baránek – přesná hlavička znamenala vedení Baníku 2:0. Okolo šedesáté minuty Baník hromadně prostřídal a začalo to, co jsem psal už na začátku. V 62. minutě vystřelil poprvé Třinec na branku Janecem, ale to bych chytil i já. Po dlouhých jalových minutách potěšila naše akce v 78. minutě, která znamenala vedení 3:0 – nádhernou kolmici vyslal Frydrych po levé straně, Byrtus to potáhl do vápna a naservíroval to Petrusovi jako na zlatém podnose. V poslední minutě mohl ještě Třinec snížit, když se Janec výborně probil zleva do vápna přes Calbu, ale obránce třineckou střelu z úhlu srazil na roh.