Povinnost splněna, ale...

FC Baník Ostrava – FC Hradec Králové 2:1 (2:0)

Hráno 1. listopadu 2014 v 17:00 hodin na Bazalech

Třetí ligový zápas po sobě hrál Baník s týmem ze samého chvostu tabulky a po špatných výkonech proti Jihlavě a zejména Příbrami už bylo na čase bodovat. Vždyť na kom se zase chytnout než na Hradci, který prohrál šestkrát za sebou a má s námi snad nejhorší bilanci ze současných ligových týmů? Moc gólů se ale čekat asi nedalo – utkávaly se manšafty, které daly v předchozích dvanácti kolech nejméně branek ze všech účastníků kaprligy.

Baník už mohl pro zápas počítat s Gregušem, mimo byli Štěpán a Baroš. Soupeř šel do utkání odhodlán zlomit všechny ty nepříznivé aktuální série a spoléhal i na dopad změny trenéra na hru manšaftu. Bylo celkem chladno, nás dorazilo zase celkem málo, z Hradce přijela skupinka 10-15 fans.

Baník: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Byrtus – Šichor (46. Mensah), Greguš (K) – Kukec (81. Kaša), Lindpere (66. Šašinka), Holzer – Narh
Hradec: Koubek – Holeš, Rolko, Plašil, Mareš (58. Vaněček) – Shejbal (75. Chleboun), Čermák (86. Kulič) – Štípek, Černý, Halilovič – Dvořák

Rozhodčí: Lerch – Mencl, Kubr
Diváků: 4 086 (s výbuchem smíchu, když to číslo hlasatel oznámil)

Nebyl to pohledný zápas a Baník měl nakonec více štěstí než rozUMU. Toho umu bylo v utkání opravdu jako šafránu a nakonec měli i přes prohru paradoxně více šancí hosté. Po jalovém úvodu zápasu z obou stran však přišla pro Baník pomoc shůry ve formě nádherné střely Holzera pod břevno, proti které neměl brankář Koubek šanci. Kupodivu byla první branka zápasu signálem pro hosty, kteří převzali otěže zápasu. K jejich smůle však byl proti Pavlenka a také štěstěna, která jim vůbec nepomohla.

A tak jsme se museli na ochozech chytat v 28. minutě za srdce při tutovce Shejbala (fantastický zákrok Pavlenky) či o dvě minuty později při další vyložené příležitosti hostů (hlavička Čermáka těsně vedle tyče). Další dvě šance Hradce nachystal zápas na dvouminutovku po 36. minutě – ani po Pavlenkově chybě (vypadnutí míče) či po těsné střele vedle tyče v podání Haliloviče se však hradečtí nemohli radovat z gólu.

No a tak se zase radoval Baník... K Holzerovi se na hranici pokutového území odrazil míč, opět ji napálil nádherně pod břevno a mohl se radovat ze své druhé ligové branky. Musí to být fajný pocit – každý zápas se trápíš na pozici obránce, pak tě vysunou konečně alespoň do zálohy a ty dáš hned dva góly :-) Na konci prvního poločasu jsme se ještě s vypětím všech sil ubránili něěkolika hradeckým rohům, Kukec pak poslal střelou pod úhlem 85° pozdrav do jiných galaxií a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro Baník.

Baník se po pauze herně zvedl, ale trvalo to jenom chvilku. Dočkal se i šancí, jenže branku Lindpereho v modrobílých barvách asi neuvidíme (v 52. minutě mu ve velké šanci odkopl míč Holeš) a to co nedal Frydrych, tomu se ani nechce věřit – v jasné tutovce napálil v 54. minutě pouze Koubka. V 60. minutě představil Baránek Kašovo dejavou z Plzně, místo odkopu kamkoli daroval Hradci roh, po něm si zatančil Čermák kolem Kukece, poslal po zemi na přední tyč a tam Dvořák vtipnou patičkou překonal Pavlenku – 2:1.

A začali jsme se najednou bát o výsledek... Hradečtí se ale naštěstí v následujících minutách k ničemu nebezpečnému nedostali, ale když nedali v 72. minutě Baránek po centru Greguše a zejména v 84. minutě Šašinka hlavou další tutovky, ucítili Východočeši zase šanci na zisk alespoň bodu. štěstí však v utkání přálo opravdu jenom Baníku, když už v nastavení zlikvidoval Pavlenka reflexivně nohou jasnou tutovku Dvořákovi. Dvořák tak druhý gól v zápase nepřidal a i proto vyhrál Baník šťastně 2:1 dvěma brankami Holzera.

Můj názor:

- štěstí přeje připravenému???
- super výkon Pavlenky, přesná noha Holzera, opětovná katastrofa Kukece a Lindpereho
- vyhrajeme někdy třeba 3:0, 4:1 nebo nějakým takovým podobným výsledkem?
- ano, Kukec se při hradeckém gólu nechal obehrát jako benjamínek. Absolutně nikdo ze zbylých deseti hráčů Baníku však za ním nešel, neplácl si s ním, neřekl „Jdeme dál, dáme góla“ Obraz kabiny nebo pouze náhoda? Vy ostatní snad neděláte chyby? Nebo se už povzbuzení chybujícího spoluhráče nenosí?
- lidi, to čtvrté místo je tak krásné
- Holzera postavit příště do branky, dává nějak moc gólů!!! Anebo už snad skupina tajemných sponzorů nalila prachy do kasy i za něj a mohl by začít ukazovat své kvality i v útoku? Ty prachy je třeba přece zúročit, ne? - jebat hradecké (Rolko+???) za zbytečné kecy při neuznané brance z naprosto jasného ofsajdu, jebat Haliloviče a Kukece za divadelní vložky ve vápně

| Autor: kulajar | Vydáno dne 02. 11. 2014 | 1707 přečtení | Počet komentářů: 35 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek