Lichna (opět) hodnotí hráče FCB

Po dlouhé pauze se zase vracím s hodnocením hráčů v jednotlivých zápasech. Letos se pokusím hodnotit každý zápas, který uvidím, a snad to budou všechny. V tomto roce přináším také jednu novinku a to Vaše hodnocení hráčů, kterým budete moci přidat i svůj názor.

Každé kolo ohodnotím tak, jak jste zvyklí. Následně v komentářích článku můžete přidat i vaše známkování k jednotlivým hráčům na škále 1-10. Všechna hodnocení si budu zapisovat a vždy po několika kolech budu zveřejňovat průběžné pořadí, které vznikne právě z tohoto hodnocení.

Pro přehlednost prosím komentáře s hodnocením nazvěte vždy „nickname-hodnocení“. Nyní se již podívejme na to, jak jsem herní výkony jednotlivců viděl já.

Jiří Pavlenka - Náš nejlepší hráč zápasu. Už od začátku měl spoustu práce a vyřešil několik poměrně složitých situací. U gólu byl bez viny, na konci zápasu mu pomohla i tyč. Jediné, co bych mu vytknul, je nulový progres ve výkopech a zakládání útoků. Nejednou jsme viděli výkop k protihráči nebo do autu. Co se týče rychlé podpory útoku, někdy mi přijde zbytečné vykopávat míč z ruky na jednoho hráče, který je v obklopení 4 soupeřů. Známka:8
Vojtěch Štěpán – Vojta je jistě kvalitní hráč, nicméně v tomto zápase mu role pravého beka vůbec nesedla. Útok se mu poměrně zdatně dařilo podporovat, nicméně často se zapomínal vepředu a spoustu věcí za něj museli hasit stopeři. Pokud se nemýlím, také u gólu přišel míč z jeho prostoru, který bohužel nebyl nikým jiným pokryt. Doufejme, že se Vojta buď zlepší nebo ho přestaneme trápit tak, jako jsme na podzim trápili Holzera. Známka:3
Michal Frydrych – Vzhledem k odchodům dvou stoperů se dostal Michal na svou pozici a očividně mu to sedělo. Ve vzduchu si počínal jistě, až na výjimky i zdatně četl hru. Ještě by to chtělo zapracovat na spolupráci s Kouřilem, nicméně jeho výkon byl pro mě jedním z mála plus zápasu. Známka:7
Martin Kouřil – Na první zápas v Synot lize to nebylo úplně zlé. Občas šlo vidět, že ještě není sehraný, hlavně s Lučičem, se kterým si to i na hřišti viditelně vyříkával. Z tohoto nedorozumění jsme obdrželi i gól, kdy si Kouřil s Lučičem špatně přebrali hráče. Dále občas někdy nechával až moc prostoru střílejícím hráčům soupeře. Uvidíme, jak si poradí v příštím zápase s útočnou hrou Sparty.. Známka:5
Luka Lučič – Velmi rozdílné poločasy. Zatímco v 1.poločase to nebyl až tak špatný výkon a Luka se jevil poměrně v dobrém světle, v 2.poločase jsem měl pocit, že by přes něj přešel opravdu každý. V generálce se mi jeho výkon líbil mnohem více, snad na něj naváže v příštích zápasech. Známka:4
Derrick Mensah – Derrickovi jakoby nesedělo to, že na defenzivu zůstával často sám a poměrně nezvykle dost chyboval. V tomhle vidím možná největší problém v složení týmu. Hráče, který by tvořil hru a zároveň měl i dost defenzivních povinností, tak jako to předváděl Janko Greguš, v současném týmu nejspíše nemáme. Uvidíme, zda-li se dovede s absencí svého parťáka vyrovnat. Známka:3
Martin Foltýn – Martin zaujal v generálce natolik, že z toho byl základ v prvním jarním zápase. Některé věci se mu povedly, jiné zase ne. Celkově působil dost nevýrazně, moc v zápase nešel vidět. Uvidíme, jestli se Martin udrží v základu i do příštího zápasu. Známka:4
Davor Kukec – S míčem byl Davor v tomto zápase asi našim nejlepším hráčem. Jde vidět, že umí řešit složité situace technicky, jen ty přímáky mu nějak nevychází. Více by měl přidat i na defenzivě, což nikdy nebyla jeho silná stránka. Každopádně to byl ale jeden z lepších výkonů v tomto zápase. Známka:5
Dyjan de Azevedo - Nemastný, neslaný výkon. Azevedovi se dařilo o něco více než v generálce, jinak to ale žádná hitparáda nebyla. Poměrně často kazil, nedařilo se mu vytvářet slibné šance pro další hráče. Otázkou je, jestli by na jeho pozici nebyl lepší právě Vojta Štěpán. Známka:3
Daniel Holzer – Náš současný největší talent (tak kdy půjde, v létě?) se pod koučem Frňkou vrátil na svou oblíbenou levého křídla. Nicméně se nedá říct, že by zahrál nějak lépe než v zápasech, kde hrával v obraně. Kouč Frňka mu nechal 45 minut, ve kterých působil velmi nevýrazně. Nejvíce šel vidět při brejku, kdy poměrně z úhlu napálil brankáře Teplic. Známka:3
Milan Baroš – Milan se zdatně bil na hrotu, kde někdy zůstával až příliš sám. Občas by si měl odpustit řeči k rozhodčím a více se věnovat hře. Škoda že situaci se Sviričem oba nevyřešili lépe, mohl z toho být pohodlný gól a vyrovnání. Celkově jde ještě vidět, že optimální forma ještě nepřišla, nicméně některé záblesky tam byly. Známka:5
Matej Sivrič - Matejův první ligový poločas v dresu Baníku nebyl vůbec špatný. Občas zkazil nějaký balón svou zbrklostí, nicméně ukázal technickou zdatnost a jen kousek chyběl, aby si připsal asistenci ke gólu. Pokud bych ho měl porovnat s Holzerem, kterého vystřídal, určitě podal lepší výkon a šel mnohem více vidět. Známka:5
Patrik Mišák – Odehrál nějakých 30 minut a stihl toho ukázat dost. Technicky působí velmi zdatně, ofenzivu Baníku rozhodně oživil. Nicméně defenzivně si své úkoly neplnil vždy stoprocentně, což by v případě zapojení Patrika do základní sestavy s Mensahem a Kukecem v záložní trojici mohlo znamenat ještě více práce pro Derricka. Každopádně, v útočné části by mohl být velmi nebezpečný. Známka:6
Pár poznámek na závěr
• Jedno z mála plus. Již střídáme hráče, kteří hrají špatně, a nebojíme se střídat už v poločase.
• Jsem opravdu zvědav, jestli Štěpán bude hrát na kraji obrany i proti Spartě.
• Support kvalitní, slyšel jsem víceméně jen naše fans a pak hlasatele se slavným pokřikem TEPLICE, TEPLICE.
• Zajímalo by mě, jak jsme si vedli v ofenzivních parametrech oproti podzimu.
• V defenzivních to bylo určitě horší…

| Autor: fanoušek | Vydáno dne 24. 02. 2015 | 1612 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek