My chceme Baník! My chceme Baník!

FC Baník Ostrava – 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Hráno 18. dubna 2015 v 17:00 hodin na Bazalech

Poté, co Baník konečně naplno bodoval, byli jeho hráči odhodlaní zopakovat totéž i doma proti Slovácku. Byl sice bez Baroše či Kukece, ale příležitost dostali hráči z lavičky a od nich se čeká, že do toho půjdou na 300%. Ostatně i Slovácko mělo řadu absentujících hráčů včetně útočníka Doška.

Trenér Frňka zařadil opětovně našeho nejlepšího záložníka do obrany, místo dvojice útočníků byl na hrotu pouze Narh a tak se dal čekat marný souboj trpaslíka (nic osobního) s dvěma věžemi. Návštěva byla tristní, už se nedá spolehnout ani na příjezd početné skupiny příznivců cirkusu a tak tím nejzajímavějším v hledišti byly transparenty BERBRE, SLYŠET PRAVDU BOLÍ!? v obou sektorech, které byly součástí celorepublikové kampaně Operace Žumpa. V prázdném kotli Baníku visel ještě KING BAROŠ.

Baník: Pavlenka - Štěpán, Frydrych (K), Kouřil, Helešic(67. Šašinka) - Šichor (53. Mišák), Holzer (46.Sukup), Foltýn, Jirásek, Sivrič - Narh
Slovácko: Heča – Kuncl (K), Rada, Košút, Šimko - Valenta, Trávník - Hlúpik (85. Kovář), Kalouda (70. Havlík), Kerbr – Diviš

Rozhodčí: Nenadál – Wilczek, Dobrovolný
Diváků: 3 713

Baník začal aktivně a mnoho z nás si asi řeklo „Jo, to by dneska asi šlo.“ Velká škoda, že jsme neudeřili hned ve druhé minutě, kdy dostal Narh nádherný míč zprava od Sivriče, šel rybičkou do hlavičky, balón šel pod břevno, ale Heča ho vytáhl na roh. O pět minut později to zkoušel nepřesně Holzer, ale hlavně pak po hezké přihrávce od Jiráska z úhlu Sivrič – Heča si to pohlídal i tentokrát. Baník se však sympaticky tlačil k soupeřově brance dál a chtěl být prvním týmem, který v utkání docílí branky. Určitě si ale musel dávat pozor i vzadu, protože v dobré příležitosti se ocitl Diviš – míč se mu ale zamotal mezi nohama.

Baník se dostal v první čtvrthodině k celé řadě rohů, ale neprosadil se z nich. Výjimkou nebyl – bohužel – ani ten Štěpánův, i když Frydrychův pokus nohou byl velice nadějný, ale minul levou Hečovu tyč o centimetry. Asi nejhezčí naši akci jsme předvedli v pětadvacáté minutě, kdy to super potáhl Holzer, posunul na volného Foltýna, který ale míč napálil ve velké šanci vysoko nad branku. Baník zahození řady šancí psychicky nezlomilo a dral se ke zteči soupeřovy kasy dál – ve 27. minutě vyzval Štěpán zprava ke skórování opět Narha, ale ten na pětníku ve skluzu míč netrefil... Narh měl ve dvou utkáních asi pět tutovek – jeden gól (byť vítězný) je hodně špatná bilance...

Slovácko poznalo, že asi přežilo to nejhorší a šlo do toho – nejprve se zaměřoval z dvaceti metrů Kalouda, Pavlenka míč vyrazil na roh a po dvou minutách už udeřilo – po faulu před naší šestnáctkou nechal Nenadál Slovácku výhodu, my jsme zůstali zkoprnění a zkoprněli jsme ještě více poté, co Valenta prudkou bombou z pětadvaceti metrů rozvlnil naší síť – 0:1 a bylo po Baníku. Místo jedenácti bojovníků v bílém bylo najednou na hřišti jedenáct statistů, kteří si nebyli schopní přihrát, nebyli schopní presovat, bojovat, udělat cokoli pro změnu nepříznivého stavu. Do poločasu mohlo být ještě hůře – Pavlenka ale vychytal sólový nájezd Diviše.

Pokud si někdo z nás myslel, že si to v šatně řekneme tak, jako u Klokana a vlítneme na ně, šeredně se mýlil. Pokud si někdo myslel, že k maličkému Narhovi pošleme proti věžím vysokého Šašinku, asi – stejně jako já – nerozumí fotbalu, bo šel na hřiště malý Sukup. Rána z milosti se dostavila vzápětí – při závaru Slovácka v naší šestnáctce se kapitán Frydrych rozhodl, že si zahraje bágo, místo razantního odkopu na střechu tribunu přihrával, soupeř přihrávku vystihl, poslal na druhou stranu vápna a odtama to Kerbr poslal do protějšího vinklu - 0:2. Aj tak sa dá... Baník to poslalo do kolen ještě více a na jeho produkci se už nedalo dívat totálně.

Měl jsem toho fialového hnusu v našem podání v sobotu plné brýle a tak už jenom rychle – Baník absolutně nic, Slovácko další tři tutovky (Kuncl, Diviš, Trávník) lapené Pavlenkou, odcházení zhnusených diváků už od pětasedmdesáté minuty, skandování „Frňka ven“, „Máááártin Svědík“, „My chceme Baník“, „Šafarčíku táhni z Baníku“, cinkání klíčema za Berbra, Dášu a další prasata. Howgh, je mi zle ještě teď.

Můj názor:

- 35 minut hráči, pak 55 minut sráči
- útočný festival pod taktovkou Frňky se nedaří, a pokud ano, tak pouze pár minut
- na druhou stranu chápu, že mramorový palác z vepřovic nepostavíš
- pánové, styďte se, nafackujte si před zrcadlem ale už hlavně začněte hrát!!!
- Berbrovce ven z oken a naše na šachtu
- nepamatuji si zápas, na kterém by se neskákalo „Baník pičo!“ V sobotu se neskákalo. Maras, lidé už jsou fakt totálně nasraní a otrávení.
- hlavně, že jste hráli i za Baryho

| Autor: kulajar | Vydáno dne 19. 04. 2015 | 1716 přečtení | Počet komentářů: 11 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek