Bod, ale v útoku zase jaloví

FC Baník Ostrava – 1. FK Příbram 0:0

Hráno 2. května 2015 v 15:00 hodin na Bazalech

Baník a Příbram nastupovali ke vzájemnému utkání v úplně opačných rozpoloženích – zatímco Baník byl na jaře až na malé výjimky katastrofální, Příbrami se jaro hodně daří a vystoupala až na pátou příčku. Právě na tu pátou, kterou držel Baník po zimě a nespokojený majitel vyhodil trenéra Svědíka.

Baník dal v posledních pěti kolech branku pouze Bohemce, na jaře uhrál bídných šest bodů a stále se ještě musel bát možnosti nejhorší v podobě sestupu. Výkon v Jihlavě v minulém kole si za rámeček určitě nedal a trenér Frňka sáhl (zatím jenom k dílčím) změnám – posadil Foldyna a Sivriče. Příbrami chyběl jeden z tvůrců hry Fillo, ale Starka zavelel k útoku na evropské poháry.

Baník: Pavlenka – Štěpán (46. Sivrić), Frydrych (K), Kouřil, Lučić – Mišák (79. Šašinka), Kukec, Jirásek – Sukup, de Azevedo, Narh (68. Holzer)
Příbram: Kelemen – Nitrianský, Hájovský, Zápotočný (K), Matějů – Suchan (79. Fořt), Hnaníček – Moulis (69. Mareš), Krameš, Zeman – Pilík (87. Tregler)

Rozhodčí: Franěk – Vlasjuk, Antoníček
Diváků: 2 311

Baník tentokrát nepodal nějak špatný výkon, bušil do zalezlé Příbrami celkem statečně, někteří hráči dokonce kypěli snahou hrát (Azevedo, zejména v první půli Narh či Mišák), ale výsledkem je pouze remíza a další dva mínusové body do tabulky pravdy. Naštěstí Hradec zase prohrál a Budějky snad na Slávce nevyhrají. Špatná forma Baníku spolu se známými okolnostmi znamenaly pokles počtu diváků na katastrofálních 2 311 – pokud by si našel někdo čas a vyčmuchal, kdy bylo naposled méně, byl bych rád.

Příbram byla ve hře dopředu opravdu zcela jalová, místy to vypadalo, že čeká na ránu z milosti, ta ale – k naší smůle – nepřišla. Šance na to byly, nicméně zůstaly neproměněny vinou naší nepřesnosti nebo zákroků brankáře Kelemena. Asi nejblíže brance byl ve dvanácté minutě po hezkém průniku Sukupa a míči na Narha, překonaného Kelemena však zastoupil na brankové čáře Zápotočný. I nněkolik vteřin později centroval zprava Mišák, Narh se krásně položil do hlavičky, ale Kelemen mu šanci konečky prstů lapil.

Gólově nám tedy úvod nevyšel, ale přesto jsme i nadále byli aktivnějším týmem a po osmnácti minutách museli hosté faulovat kousek před vápnem rozběhnutého Sukupa – nadějnou standardní situaci poslal Mišák nad branku. Mišák ostatně pálil ze střední vzdálenosti v první půli hned několikrát, pokaždé však celkem nepřesně. Stejně jako on si vedl při jedné standardce bohužel i Kouřil. Měli jsme i několik rohů, mnohé jsme se pokoušeli zahrávat nějakým signálem, ani to však ke kýžené brance nevedlo, Frydrych hlavičkoval v tutové šanci bez výskoku nad branku a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V podstatě ve stejné režii jako poločas první se odehrával i ten druhý – Baník marně dobýval sevřenou obranu, i když někdy byl opravdu blizoučko. Po čtvrthodině hlavičkoval nebezpečně po rohu Kouřil těsně vedle tyče a hlavně v 67. minutě, kdy se ocitl na hrotu útoku náš stoper Frydrych, vrátil zpět proti noze Kukecovi, ale i tato nadějná příležitost neskončila brankou, ale dobrým zákrokem Kelemena na zemi. Jednou se zdálo, že zahráli příbramští rukou ve vápně, Fraňka to ale nechalo klidným. No a když se netrefil z úhlu pět minut před fajrontem ani Sukup, skončilo to plichtou 0:0.

Můj názor:
- proti (mým) předpokladům pohárově naladěná Příbram nevyhrála
- Baník byl lepším týmem, soudě podle rozhovoru po zápasu byl asi pan Zápotočný na jiném zápase
- svou kvalitou se zápas do zlatého archivu ligy určitě nezapíše
- zase jsme blíže záchraně a derby s Opavou asi příští rok (ještě) nebude
- o počtu diváků nemá cenu mluvit, Šafarčíkova ostuda
- nejsem sice rodák ze Studénky, ale poločasové miniutkání benjamínků Baníku a Studénky potěšilo :-)
- tak že bychom vyhráli zase v Hradci? Noooo ten výkon bude ale muset být diametrálně odlišný

| Autor: kulajar | Vydáno dne 02. 05. 2015 | 1441 přečtení | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek