Špatný výkon ve Vlašimi

FC S&B Vlašim – FC Baník Ostrava 1:1 (1:1)

Hráno 10. září 2016 v 16:30 hodin

Okolo pěti set fans Baníku se vydalo v sobotním velikém vedru do Vlašimi, aby utišili svůj fotbalový hlad poté, co měl Baník v předešlém víkendu soutěžní pauzu. Je jasné, že myšlenky všech se už upínají ke středě, ale zejména hráči se museli ještě plně soustředit na to, aby zvládli zápas s Vlašimí. Její poslední místo v tabulce totiž určitě neodpovídalo kvalitě kádru a Baník nečekala žádná procházka. Když skočím v čase dál, bohužel se to potvrdilo až s překvapivou přesností :-(

Sestavy
Vlašim: Nguyen - Piško, Kulhánek, Tarczal, Breda – Štochl (K), Vyhnal (66. Reiter), Nečas (79. Leiner), Janda - Tusjak (70. Frizoni), Vondra
Baník: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - , Nerad (72. Chvěja), Hlinka – Lupták (67. Celba), Mičola (K) (46. De Azevedo), Stáňa, - Urgela

Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Kotalík
Diváků: 1635

Baník šel do zápasu odhodlaně, uzdravený kapitán Mičola při nástupu ještě něco křikl směrem k týmu, brankář Vašek si před výkopem pohrál s míčem ve stylu „A ne že mi tam spadneš!“, do naší hymny nikdo nekecal z ampliónů a šlo se na to. Chvilka oťukávání a po pěti minutách jsme zahrozili rohem Nerada posazeným přesně do prostoru, kde vyskakoval Urgela – i přes svou výšku ale na míč nedosáhl. To se povedlo až o tři minuty později ze standardky po faulu na levé straně Zápotočnému, který další velice dobrý centr Nerada uklidil hlavou do sítě – 0:1.

Píše se mi to blbě, ale náš rychlý gól bylo asi to nejhorší, co se mohlo přihodit. Všichni naši hráči totiž propadli lákavé vidině snadného vítězství („Joooo to půjde, dáme jim trojku čtverku a jedeme domů.), najednou přestali hrát a k budíčku nepomohl ani tradiční skvělý support našeho kotle. Minuty běžely, my stále nic a tak si Vlašim řekla „OK, tak to zkusíme my.“ Najednou byla hra naprosto vyrovnaná a Vašek si určitě nemyslel, že si s balónem pohraje tak často. Nejčastěji ho ohrožoval Tusjak – třeba v 17. minutě po vymyšleném faulu Hlinky na Vyhnala hlavičkou.

Baník kontroval pouze sporadicky a navíc často velice nepřesně – 23. minuta Sus vysunul nadějně Nerada, centr ale mířil přímo k brankáři domácích. O dvě minuty později už jsme měli štěstí, když po faulu napravo šla standardka před vápno a následovala bomba kapitána Štochla letící takových dvacet centimetrů vedle Vaškovy levé tyče. V minutě sedmadvacáté už musel Vašek lapit domácím gól, když Tujsak zatáhl po levé straně, naservíroval míč Nečasovi a jeho gólovou hlavičku zastavil skvělým zákrokem až zmíněný Vašek.

To se mu už znova nepovedlo ve 36. minutě po dalším centru zprava Vyhnalem a přesné technické střele Jakuba Nečase. Opravdu hezký fotbalový okamžik nás poslal do kolen a mohli jsme být rádi, že jsme po přestávky neinkasovali znovu, když fatálně jako poslední chyboval Sus, Tusjak ale zbrkle vystřelil v jasné tutovce nad branku.

V naší kabině prý bylo o pauze opravdu hodně dusno, hlavní slovo si vzal Zápotočný, ale k budíčku nevedlo ani to. Rekonvalescenta Mičolu vystřídal jiný rekonvalescent de Azevedo, ale jakkoli se díváme na jeho výkon s ohledem na herní pauzu, svou roli určitě nezvládl. Výjimkou snad byla 62. minuta, kdy jsme byli v rychlém brejku a Sus po přihrávce právě od de Azeveda střílel na zadní tyči mimo. Světlé okamžiky v naší jinak tmavé hře následovaly o dvě minuty později, povedené zatočené technické střele Huška ale udělal rázný konec výborným zákrokem gólman Nguyen. (Jméno Filip Nguyen je celkem rarita – že by „smíšené“ manželství?).

Pokud si někdo myslel, že po těch dobrých minutách to už půjde, mýlil se. Domácí zase zabrali a jejich druhý gól visel opravdu ve vzduchu. V 69. minutě centroval od pravé lajny Reiter, Vašek vyboxoval na roh a po něm už následovala pouze slaboučká střela Tucjaka přímo na našeho brankáře. Mimochodem Tucjak byl smutným hrdinou zápasu, protože jenom on spálil tři tutovky. Jednu z nich v 70. minutě, kdy dostal nádhernou kolmici, z 18 metrů v jasné pozici ale střílel nad branku!!!

Vlašim se drala za výhrou dál a Baník neměl čím odpovědět. Opravdu tristní podívaná... Deset minut před koncem jsme přežili další nebezpečnou situaci, když roztáhl hru doleva střídající Frizoni, další střídající hráč Reiter pustil míč za sebe Bredovi a ten ve velké příležitosti olízl bombou vinkl Vaškovy branky. O minutu později zase skvělá kombinace po ose Liener – Reiter – Frizoni a další skvělý zákrok Vaška. V 83. minutě jsme sice dali gól, náš ofsajd však byl vidět i z našeho kotle, odkud byl jinak výhled opravdu špatný. To raději dobrá třetina lidí stále permamentně v neskutečně pomalé frontě na pivo. No i když – na Bazalech ani ve vyhnanství to nebylo a není jiné... Poslední zaznamenání hodná situace je z 86. minuty, kdy letěla další domácí jedovka těsně kolem levé tyče a pak pochopitelně závěrečný hvizd sudího po třech minutách nastavení.

Můj názor:

- naprosto nezvládnutý zápas, samy se mače ve druhé lize zkrátka nevyhrají, ani když hraješ s posledním
- celkem dobrá facka před Opavou, hráči si museli při odchodu do busu leccos vyslechnout v češtině i angličtině a myslím, že by o tom měli přemýšlet. A pokud se to některým přítomným rodičům nelíbilo, nevidí si na špičku nosu
- poklona kapitánu Mičolovi, že ještě vyšel z autobusu. Nemusel, ale přišel
- základní sestava bez odchovance Baníku, hmmmm to jsme to dopracovali
- neobstojí ani argument mladého nezkušeného mužstva, protože my jsme měli průměr základní jedenáctky 28 roků a Vlašim 25 roků
- nic jiného než středeční výhra nepřipouštíme. Já vím, těžké břímě. Je to ale vaše práce, za tu sobotní odfláknutou práci nám toho dost dlužíte. Nebude to lehké, pětku Opava nedostává každý den a onehdy už jednu dostala. Klidně stačí výhra 1:0 tak, jako by stačila z Vlašimi. Hodně štěstí, chlapi, a když to nepůjde, podívejte se alespoň letmo na svůj levý prsní sval a na znak, který v těch místech nosíte. Za ten znak musíte (nejenom ve středu) vypustit duši z těla. Věříme vám.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 03. 10. 2016 | 946 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek