Zlatý kahan podesáté náš

Od pátku do neděle se v Šilheřovicích a v Karviné odehrál za účasti týmů z ČR, Slovenska a Polska 36.ročník dorosteneckého turnaje Zlatý kahan. Po vítězství ve skupině si naši kluci zahráli dnes před polednem finále proti slovenskému Trenčínu. Remíza po 90-ti minutách, vynikající gólman a lepší muška v penaltách znamenají, že pohár zůstává doma.

Dva hostitelské týmy Baník a MFK Karviná doplnili FK Senica a Górnik Zabrze v Šilheřovicích resp. FC Tatran Prešov a AS Trenčín v Karviné. Senica si v pátek poradila s Górnikem 3:1, v sobotu dopoledne naši smetli Senicu 5:0 a tak by se s Górnikem musel zrodit hodně divoký výsledek, abychom si nezahráli finále. Zápas nakonec skončil bez branek, na penalty jsme prohráli 4:5, když jsme před poslední sérii měli matchball…

Druhou skupinu bez ztáty bodu i bez obdržené branky (2x 2:0) ovládl Trenčín, do boje o medaile se po výhře 4:3 protlačila ze svého hřiště U bažantnice Karviná. Gólman Trenčína byl za výkony ve skupině po turnaji oceněn cenou za nejlepšího brankáře turnaje.

Nedělní souboje o celkové umístění začaly souběžně hranými duely o páté resp. třetí místo na dvou hřištích v Šilheřovicích. Po výhře 2:0 na vedlejším hřišti získal páté místo Prešov. Stejným výsledkem skončil první poločas zápasu o třetí místo pro Senicu. Karviná zkraje druhé půle snížila, Senica sice vstřelila další branku – ta pro offside neplatila. V samém závěru zápasu Karviná zahodila neskutečnou šanci, když z metru (byť z úhlu) místo do prázdné putoval míč do autu. Na druhé straně šla Senica ve dvou na gólmana – také bez úspěchu. A tak, když nepomohly ani dvě standardky v nastavení, skončil zápas 2:1 pro Senicu a hráč Senice Beňo byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Před polednem přislo na řadu finále. Pořádně ještě nezačalo, a hned se měnilo skóre. Naše obrana se snažila o konstruktivní rozehrávku místo odkopu – ale ztratili jsme míč, přišel centr zleva do vápna a pravý bek Russman se trefil parádně do víka. Bohužel za zády svého gólmana a prohrávali jsme 0:1. Naši se ale nesložili, za dvě minuty se z přímáku asi z 18m trefil Buchta a zápas začínal znovu. V deváté minutě z přímáku z podobné pozice na druhé straně hosté trefili zeď – krátce nato propadl ve vápně míč k našemu Houdkovi, toho 2x vychytal gólman, třetí pokus nůžkami šel nad. Po čtvrthodině jsme mohli otočit – roh našel na pětce úplně osamoceného Blejchaře, jeho hlavička šla bohužel nad. Pak začali úřadovat hosté... Rychlý brejk zprava, obrana dostala centr jen k osamocenému Brenkusovi, který s přehledem uklidil do prázdné – 1:2. A mohlo být hůř – za 2min nás hosté vykombinovali po levé straně, sérií narážeček se dostali až na malé vápno – tam to obrana na poslední chvíli uklidila. Naši kontrovali střelou spoza vápna (možná těsný offside), gólman vytáhl na roh, po něm naše hlava těsně vedle. Ve 33.min jsme zahrávali standardku zprava, do vápna nabíhalo vše, co mělo nohy – frajer ale místo centru zvolil ránu na přední tyč a hosté měli štěstí, že si tam gólman postavil záskok, který ho hlavou zastoupil. Minutu nato jsme ztatili na půlce, Brenkus namlsaný předchozí trefou zkoušel přehodit vyběhnutého gólmana, ale dloubák z půlky se mu nepovedl. Chvilku před pauzou skoroForest penalta z mistrovské – borec s míčem jde ven z vápna, v jeho rohu ho ale soupeř trefil a stoper Blejchař dostal šanci na reparát za šanci ze začátku. Střelou po zemi k levé tyči vyrovnal na 2:2. Do svačiny pak přišla ještě jedna slabá střela doprostřed brány – gólmana Trenčína nevylekala.

Druhá půle začala tlakem hostí – nejdříve po rychle rozehrané standardce jen těsně minuli bránu, po další standardce z hloubi pole šla přesná hlava do víka – gólman Murín se proletěl a vytáhnul na roh. Kolem 60.minuty jsme dvakrát zahrozili, ale bez střely – na druhé straně tečovaná střela spoza vápna letěla jinde než náš gólman, hlavička stopera odklidila míč na roh. V 70.min spadl roh na malé vápno k nohám trenčínského Slávika, ten než zareagoval o míč přišel. Naši kontrovali o dvě minuty později – technickou střelu Denise Dziuby gólman vyrazil, dorážka Bloksche se mezi tyče nevešla. A naši pokračovali – průnik Dziuby hosté srazili na roh, po kterém Mooc hlavičkoval na přední tyč, kde měl gólman Trenčína podruhé v zápase dobře postaveného beka.

Blíží se závěr a je vidět, že oba týmy chcou vyhrát, na penalty se nechce nikomu. 79.min náš brejk, před Blokschem na zemi hasí gólman, na druhé straně kolmice za obranu, stoper skluzem blokuje na poslední chvíli střelu, která míří na zadní tyč. 80.min a bomba hostujícího Brenkuse, kterou Murín s pomocí břevna vytahuje na roh, po rohu gólman likviduje další hlavičku z bezprostřední blízkosti. Jirka Hlaváč má po zápase důvod k širokému úsměvu, jeho svěřenec v této fázi zápasu držel svůj tým pořád v boji o trofej. Po několika gólovkách Trenčína mohl rozhodnout Dziuba – po ojedinělém brejku v závěru se ocitl kousek za penaltou v pozici kam to chceš – gólman na zemi, před ním v bráně dva beci – místo gólu pucka k tyči, kde stál bek. Pak ještě jedna střela z cípu vápna na zadní tyč – nevešla se a šlo se na penalty o všechno…

Vician přesně k pravé tyči a 1:0 pro FCB
Abutu Jeremian také k pravé tyči, Murín si šáhl, ale nevytěsnil – 1:1
Blejchař zkusil druhou stranu než v zápase – gólman chytá
Špaček také k pravé tyči – Murín chytá
Rizmanov s přehledem k pravé tyči nahoru – 2:1
Zajac po zemi doprostřed – Murín skáče doleva, nohy tam ale ještě nechá, chyceno!
Buchta se rozbíhá pomalu, nakonec pálí a trefuje pravou tyč :-(
Brenkus napodobuje Buchtu – také pravá tyč a míč jde ven :-)
Tůma v poslední sérii pokud dá – je konec. Čtyři střelci pálí po pravé ruce gólmana, Tomáš to zkouší k levé – trefuje se a je konec!!!

Baníček získává jubilejní desátý Zlatý kahan – kapitán Buchta přebírá z rukou pánů Mašleje a Vrťa jak cenu pro vítěze turnaje tak i nejlepšího střelce, z úst pana Jánoše si vyslechne pochvalu za výkon celého týmu i to, že poprvé v historii turnaje určily vítěze až penalty. Na kapitánovi hostí bylo při přebírání trofeje pro druhého vidět rozčarování, také Petr Mašlej při závěrečné řeči ocenil oba týmy a uznal, že vyhrál šťastnější tým. Vítěz ale může být jen jeden a tak si anglická královna ráno přečte, že vítězem turnaje se stal BANÍK !!!

PS1 – agentura JPP už během turnaje vydala zprávu, že příští ročník turnaje se pokusíme nalákat soupeře také z dalších zemí a zvýšit prestiž a především kvalitu turnaje, budeme držet palce, ať se zadaří

PS2 – mám teď u sebe špatný komp, během večera nebo zítřka přineseme také pár fotografií vítězů i dalších týmů turnaje

| Autor: ammy | Vydáno dne 16. 07. 2017 | 1268 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek