PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Baník - Liberec 0:1

FC Baník Ostrava - FC Slovan Liberec 0:1 (0:0)
Branka: 86. Mara
Žluté karty: Kuzmanovič, Mešaninov - Musa, Kozák, HybšSestavy:
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman (C) – Fillo, Mešaninov, Jirásek (89. Šindelář), Holzer – R. Hrubý, Kuzmanović (69. O. Šašinka)
FC Slovan Liberec: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Mara, Hybš – Sýkora (90+1. Karafiát), Breite (C), Nešický (72. Pešek), Potočný – Musa, Kozák (84. Pázler)
Rozhodčí: Matějček – Moláček, Myška
Diváci: 5 115

Nejde to, nedaří se, nelepí to. Snad jenom Teplice doma a Olomouc venku jsme přehráli po výkonu více fotbalovém než bojovném. V ostatních zápasech ten gól přišel jako odměna za poctivý, odbojovaný výkon. Navrch nás zdobila pevná obrana. Nedá se říct, že by to kluci včera odflákli, to vůbec ne. Naopak, po první minutě jsem si říkal, že to vzali za správný konec a jestli takhle budou jezdit celý zápas, tak o výhru nemám strach. Jenže z úvodního tlaku se neurodilo a čím více času ubíhalo, tím větší křeč se vkrádala na naše kopačky. Důležitou roli v tom hrál i promáčený terén, protože ten dokáže hráčům při zpracování a pasech pěkně zavařit, že pak vypadají jak neschopní žáčci.
Ne, problém opravdu nebyl v nezodpovědném přístupu. Možná naopak, přístup byl zodpovědný natolik, že než aby se hráči vydali přečíslit situaci, rozběhli se za propadlým balónem aby jej do brány donesli v zubech, naopak raději cukli dozadu, aby nepropadli a nedostali jsme góla. Tady vidím největší změnu. Na podzim jsme chodili zápasy vyhrávat, nyní když víme co je ve hře, chceme hlavně neprohrát a pak to dopadá tak, že si v 86. minutě najde propadlý míč na malém vápně stoper hostí Kamso Mara a nechytatelným volejem rozhoduje o výsledku utkání - 0:1! Když se k tomu přičte šířka kádru, kdy chlapi odpadávájí jeden po druhém, tak ani trenér nemá moc možností, jak hru oživit. Včera měl dvě - Šindyho, který prakticky celé jaro nehrál a s týmem naplno trénuje možná dva týdny, a Ondru Šašinku, jehož výkony nejsou to pravé ořechové. Oba se na hřišti objevili - Šindelář až v závěru, přeci jen, Liberec nehrál vůbec nic, takže do defenzivy nebyl až takový důvod šahat, a Ondrovi to (opět) nevyšlo. Když mu Jirásek posadil ideální míč na hlavu pět metrů před bránou, tak se jeho zakončení nevešlo ani mezi tyče, natož aby z něj byl gól. A jako bonus v nastavení 2x fauluje na půlce hřiště bez míče, takže místo možnosti našeho tlaku dal prostor k povalování se soupeři. Procházka z úhlu trefí tyčku, Fillo dva metry před brankářem promáchne a z následné skrumáže trefí Procházka akrobaticky přes hlavu pro změnu břevno. Myslím, že v tomhle rozpoložení bychom gól nedali, ani kdyby se hrálo doteď. Ke zraněnému Jánošovi se během dvou zápasů vykartoval Mešaninov, takže pokud Adam není stopro fit, dá se proti Slávce na jeho místě očekávat nerozehraný Šindelář, pro něj to bude krutá zkouška ohněm. Ale už má něco odkopáno, měl by to zvládnout.

No nic, předsezónní cíl je splněn, navíc Milan vyhrál u Vízka pašíka, neboť tu elitní šestku opravdu nikdo nečekal. Tak si ty poslední zápasy pojďme užít a zahrát si fotbal s čistou hlavou. Protože dokud jsme hráli "bez nervů", výsledky byly nad očekávání. A my, fanoušci, přece klukům kvůli tomu nepovedenému měsíci nepřestaneme fandit! Naopak, v neděli opět všichni na značky a z plných plic od začátku do konce, bo je to (nejspíše) poslední domácí zápas sezony a má už být zase pěkně teplo, takže přijít mohou i ti, kteří se bojí vody a tmy.

BP
Hellik

| Autor: Hellik | Vydáno dne 15. 05. 2019 | 788 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek