Béčko Hlučín nezdolalo

FC Baník Ostrava B – FC Hlučín 1:2 (0:0)

Hráno 20. července 2019 v 10:00 hodin v Kozmicích

Jak začít oslavy sobotních pětapadesátin? Samozřejmě s Baníkem. Áčko hraje s Karvinou až v pondělí, takže šup dopoledne kousek za Hlučín na znovuzrozené baníkovské béčko. Na místě Duge, ammy, Tanas, pan Jánoš – zkrátka stará banda tak, jak jsme se roky scházeli ve Vřesině. Teď to mám ale ze Studny dál a s tím svým bachorem to už na kole neudýchám... Škoda, pivko a klobása – to bylo ve Vřesině kolikrát lepší než fotbal. Do Kozmic autem a tedy bez pivka. A na zápasy béčka v MSFK do Markvartovic to nebude jiné... Svět se mění, většinou k horšímu.

Baník B pro první poločas: Murín – Dolba, Velner, Hasala, Russmann – Bolf, Foltyn, Žák, Mooc – Urban, Lokša, na lavce a pro druhý poločas Zouhar, Ptáček, Bucht, Raab, Zajíček
Hlučín pro první poločas: Kodeš – Mazanec, Heinik, Mac, Věngřinek – Dostál, Wolf, Štefek, Opatřil – Krejčí, Kraut, na lavce a pro druhý poločas Jančík, Bros, Hejda, Kubík

Už dlouho se mi nestalo, abych znal z týmu soupeře skoro více hráčů než v týmu Baníku. Dneska tomu tak bylo – za Hlučín staří známí z U21 Baníku nějak kolem roku 2012 (Tomáš Dostál, Tomáš Věngřinek, Dominik Kraut), k nim syn od kolegy z práce na stoperu. Z Baníku jsem poznal pouze Bolfa, Foltýna a Velnera :-) Inu na tu marnou juniorskou ligu jsem nechodil no... Snad se to zase vrátí do starých kolejí.

Zápas to nebyl pěkný. Po velkém počtu gólů v předchozích přípravách našeho béčka jsme byli natěšeni na další úrodu, ale skutečnost byla jiná. Bojovný zápas moc krásy nenabídl, v prvním poločase byl takřka bez šancí a tak jsem si zapsal pouze naši velkou šanci ve 13. minutě po nádherně předloženém balónu z nohy Bolfa, na malém vápně to ale někdo z našich namířil pouze do tyče. Ve 27. minutě to rozjel kolmicí Foltýn, Lokša pálil z 20 metrů, Kodeš střelu s vypětím sil u pravé tyče vytlačil na roh. A teď šok – Bolf k zahrávání rohu nikoho nepotřeboval, poslal dokonce přesný centr na pentli, ale slabou hlavičku Mooce Kodeš lehce zpacifikoval.

Po půlhodině hry posunul hezky do vápna po zemi Žák, Bolf dal na malé vápno další nabídku, ale tentokrát se k dorážce nikdo z našich nedostal. Měli jsme v těchto minutách o hodně více ze hry, ale nedokázali jsme to tam dostat – 32. minuta, Žák nádherně střílel z 18 metrů k tyči, Kodeš ale dokázal znovu vyrazit na roh. Nedáš – dostaneš se ale tentokrát nenaplnilo, když ve 40. minutě zahodil bombou po zemi těsně vedle levé tyče Kraut neskutečnou tutovku...

Jestliže jsme byli v prvním poločase trochu lepším týmem, úvod druhé půle jsme naprosto nezvládli a dovolili jsme jít Hlučínu do vedení hned ve 46. minutě po míči do vápna, přetlačované čerstvého Jančíka a našeho beka (Hasala ???) a střelou z otočky do odkrytého prostoru branky – 0:1. Baník naštěstí vzápětí vyrovnal, když po třech minutách kopal (opět osamocený) Bolf roh zprava, Zajíček míč sklepl na malé vápno a Raab lehce dorazil z pěti metrů – 1:1

Hlučín kontroval téměř vzápětí, ale Kraut je palič – v další tutovce technickým obloučkem přehodil gólmana, ale i branku. A o minutu později další Krautova tutovka – po rohu Krejčího vyskočil nejvýše, ale hlavou poslal míč mimo tyče. V 70. minutě jsme už ale prohrávali, když šel míč po závaru v našem vápně na hlavu Wolfa, ten jej jenom tak nějak trknul, hodně vysoký míč zaplaval nějak záhadně a s pomocí falše, boží a ještě nějaké jiné se snesl k údivu všech pod naše břevno – 1:2. Náhodná branka nás celkem srazila, ještě jsme se snažili s výsledkem něco zrobit, ale Věngřinkovu střelu z 25 metrů k pravé tyči gólman lapil, stejně dopadla i nadějná střela Raaba (gólman vytáhl od pravé tyče a roh) i Mooce, který mířil mimo branku.

V horkém dopoledním počasí mi tedy kluci narozeninovou radost nezrobili a tak jsem rychle valil domů, abych to rozjel v jiném stylu a tempu :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 07. 2019 | 1353 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek