FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:0

FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava 2:0 (1:0)
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Fulnek – Bucha, Hubínek, Matějovský (C), Jiří Klíma (71. Túlio) – Komličenko, Mešanović (87. Budínský)
FC Baník Ostrava: Budinský – Fillo, Stronati, Procházka, Fleišman (C) – Reiter, Jánoš (24. R. Hrubý), Šindelář, Holzer (54. Smola) – Diop (68. Baroš), Kuzmanović
Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kříž
Diváci: 4324

Potřetí v aktuální sezoně vyrazili baníkovci do Čech a potřetí se vrátili s prázdnou. Jestli někdo očekával, že si to s nejlepší ligovou ofenzivou rozdáme otevřeně na férovku, byl vyveden z omylu hned při pohledu na základní sestavu. Kde místo jednoho z dua Hrubý/Jirásek figuroval značně defenzivnější Šindelář. Rázem bylo jasné, že primárním úkolem je uhlídat útočné duo soupeře - Komličenko, Mešanovič. Jestli se to povedlo posuďte sami. Prvně jmenovaný trefil břevno, druhý za stavu 2:0 tváří v tvář Budinskému netrefil v jasné pozici bránu. Branku ale ani jeden z nich opravdu nevstřelil. Jenže co naplat, když už v šesté minutě inkasujeme po precizně kopnutém rohu matadorem Matějovským. Minule jsem Filla chválil, že se nebojí řešit situace fotbalově i v okolí vlastního vápna. Nyní chtěl opět fotbalově rozehrát akci po domácím rohu, bohužel neměl pochopení u stojících spoluhráčů, a tak se míče zmocnil Matějovský a nachystal další gól domácích. Přesně to je typ hráče, který nám dle mého názoru citelně chybí - zkušený špílmachr.

Bohužel do naší sestavy poslední dobou hodně promlouvají zranění - třísla z posledního duelu s Budějovicemi nepustila do zápasu Laštůvku, natržené vazy v kontníku vyřadily minimálně na měsíc ve formě hrajícího Azeveda. A v průběhu prvního poločasu ze hry odešel zraněný Jánoš. Kdo by čekal, že ho zastoupí pozičně podobný mladý Kaloč, byl i tentokráte vedle. Filip Kaloč odehrál v pátek celé utkání za béčko, v neděli do Boleslavi však nominován nebyl, a tak na plac šel Robert Hrubý. Do základní sestavy se díky nucené absenci Dyjana vrátil Dan Holzer, jehož výkon byl příjemným překvapením. Oproti té bídě, co nám letos ukazoval, zahrál vcelku obstojně. Předvedl zejména jeden pěkný individuální průnik a vytvořil tak nebezpečnou trma vrmu před novicem v bráně soupeře - Stejskalem.

Kluci podali o třídu lepší výkon než na Spartě, i když žádná bůhvíjaká čutaná to nebyla. Uznávám, že musím být velmi náročný fanoušek, protože když jsem si chtěl spravit náladu mačem Chelsea - Liverpool, tak jsem u něj usnul :-)
Nicméně do brankových příležitostí se Baník dostával. Zejména Kuzma se v prním poločase zastřeloval. Velmi pěkné rány z dálky mu precizně zlikvidoval golman, hlavičku z malého vápna bohužel neusměrnil na zadní tyč, ale až za ní. No a když se v druhém poločase konečně trefil, radost mu vzal zvednutý praporek čárového. Bohužel to byla centimetrová záležitost, nyní posouzena v náš neprospěch. Na druhou stranu, kdyby to Diop napálil do sítě rovnou, tak jsme teď nemuseli dělat improvizované ofsajd lajny z kamery umístěné někde ve vipce..

My jsme naše šance neproměnili, domácí další pojistky také nepřidali, i když na ně šance měli. Takže se zápas naštěstí neproměnil v kanonádu, jako když do Boleslavi přijela Příbram, ale zůstalo u "normální" porážky 2:0.

Baníkovce nyní čekají tři domácí zápasy v řadě, které, pokud se chtějí pohybovat v elitní skupině, by měly všechny bez pardonu skončit výhrami (a tedy i pohárovým postupem)!

| Autor: Hellik | Vydáno dne 23. 09. 2019 | 1355 přečtení | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek