Vydřená remíza béčka s Vyškovem

FC Baník Ostrava B – MFK Vyškov 1:1 (0:1)

Hráno 10. října 2020 v 10:15 hodin na Bazalech!!!

Ten, kdo se na Bazaly nedostal při prémiovém startu béčka proti Hlučímu, měl už smůlu – druhé bazalské utkání naší rezervy proti silnému týmu Vyškova už bylo pro diváky zavřeno. Zápas tak mohla sledovat patnáctka fans pouze z tribuny CH za cestou a pětice dalších přímo za plotem stadionu. A kdo ví, kdy se zase na fotbal dostaneme...

Baník B: Murín – Zalešák, Blahuta, Velner, Fulnek (60. Kostka) – Mooc - Jaroň (72. Macej), Kulig (Žák), Lalkovič (45. Martiník), – Martišiak (60. Barkov), Lokša (K)
Vyškov: Sova – Beňa, Sedlo, Petraskij, Hanuš (66. Klimeš) – Klesa (K), Moučka, Dittmer, Vintr (78. Nieslanik) – Simr, Jambor

Rozhodčí: Vostřejž - Žurovec, Silný
Diváků: 0

Vyškov, který se dlouhodobě pohybuje na úplné špici tabulky, náš tým dokonale prověřil. Ze známých jmen uvádím záložníka Klesu (Bohemka, Příbram, Budějovice), útočníka Simra, který hrál dlouhou dobu ve Zbrojovce, či šéfa lavičky Trousila se stejným působištěm. Ale ani mladí ze sestavy hostů nám nedali nic zadarmo a zejména v prvním poločase jsme se prosazovali dosti těžko. Hosté mohli jít navíc v páté minutě do vedení poté, co jsme nechali vpravo volného Klesu, ten poslal nebezpečný míč po zemi na pětník, Mooc nedosáhl a Simr míč dopravil do sítě. Naštěstí z ofsajdu...

Baník se dostal poprvé k nebezpečné akci po deseti minutách hry, kdy zakončoval po šikovné uličce od Lalkoviče Zálešák – z úhlu a 18 metrů však mířil nad branku. Zprava to o chvilku později zkoušel bombou po roztažení Moocem Jaroň, gólman Sova ale dokázal míč vytěsnit do boční sítě. A náš velice aktivní úsek hry završil Zálešák centrem na Lokšu a jeho hlavičku, kterou poslal Sova opět na roh.

Pak do toho šel zase Vyškov – 23. minuta a po naší ztrátě míče šel Jambor po levé straně, dal míč Vintrovi a s jeho bombou měl Murín opravdu hodně práce a nakonec ji u pravé tyče dokázal vyrazit na roh. Ten jsme sice odvrátili, ale z odraženého pálil Vintr, střela byla tečovaná a Murín musel na břevně vyzvednout míč na další roh. V 35. minutě přetlačil Jaroň Hanuše, Martišiak ale pálil v obrovské šanci pouze do Sovy a další střelu Zálešáka Sova bravurně zlikvidoval. No a pak šel Vyškov do vedení – 42. minuta a poté, co jsme se štěstím odvrátili závar před malým vápnem na zemi hrajícím Velnerem, se míč dostal na pravou stranu, Klesa poslal parádní centr a neobsazený Simr zkušeně zavěsil hlavou – 0:1. Chtěli jsme okamžitě srovnat, ale u míče Lokši za obranu byl Sova a chviličku dříve než dobíhající Martišiak.

Trenér Smetana o přestávce vystřídal nevýrazného a nervózního Lalkoviče a tým šel do druhé půle s jasným cílem – pokusit se alespoň vyrovnat. Měl to těžké, protože Vyškov hrál opravdu dobře a pozorně zejména vzadu a čekal na příležitost. Té se mu dostalo v podobě standardky po faulu Velnera v 53. minutě, Klesa ale z hodně dobré pozice nevyslal nejlepší střelu a Murín ji dokázal vyrazit na roh. My jsme o pět minut později vybojovali míč Martiníkem, Martišiak ale sobecky postupoval podél vápna a nakonec pálil pouze do bloku – minimálně dva hráči byli lépe postavení. Smetana možná i proto za chvilku Martišiaka stáhl.

Ve druhém poločase nebylo zas až tolik šancí – my se nedokázali probít a Vyškov se už nikam nehnal. Dlouhé minuty se tedy hrálo bez vzruchu a až v 75. minutě proletěl Zálešákův aut celou šestnáctkou až k Lokšovi, který ale v rozhodujícím okamžiku netrefil míč. Hru mezitím rozkouskovala řada střídání. Baník se ale stále snažil o vyrovnání. 85. minuta a velice dobrý míč za obranu, sprintující Lokša byl u míče dříve než Sova, přeloboval jej, balon ale mířil mimo tyče a Macej už jej pro dorážku nedostihl.

Hosté se dostali k něčemu až v 87. minutě a mohlo být zle – Jambor se probil z levého rohu hřiště přes tři naše, sám před Murínem ale pálil z ostrého úhlu mimo tyče. Už se zdálo, že Baník ztratí doma všechny body, ale snaha se nakonec vyplatila. V 89. minutě nejprve nezpracoval Lokša v hloubi šestnáctky šikovnou kolmici, ale po chvíli naše akce pokračovala krásným centrem Kostky, brankář Sova trochy zaváhal a nešel proti míči, oba stopeři asi na Sovu spoléhali až příliš a tak se stalo neskutečné – nejmenší hráč na hřišti Martiník hlavu vyrovnal na 1:1 !!! V nastavení se Baník ještě snažil urvat výhru na svou stranu, sympatická snaha už ale k ničemu nevedla.

Tak a máme po fotbale. Snažil jsem se – i vzhledem k tomu, že zápasy áčka lze celkem snadno sledovat i mimo stadion – přinášet reportáže ze všech zápasů béčka. Až na jednu výjimku se mi to povedlo, ale teď si dám asi dlouhou (nechtěnou) pauzu. Kdy ta divná doba jenom skončí.... Tak zatím čus.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 11. 10. 2020 | 1734 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek