Hrubý konec první půle...

FC Zbrojovka Brno U19 - FC Baník Ostrava U19 3:1 (2:0)

Hráno 21. srpna 2021 v 11:00 hodin na vedlejším hřišti na Srbské

Není to (snad zatím) žádný med pozorovat zápasy baníkovského staršího dorostu... Nezáživná a možná až chaotická hra, chabé výkony jednotlivců a třeba také psychický úlet kapitána. V týdnu se objevila informace o přechodu na jiný herní systém – alespoň světýlko na konci zatím temného tunelu.

Brno: Špelda – Kohoutek (77. Kocůrek), Vít, Vojtíšek, Vavřina – Hlucháň (64. Vantuch), Adamec (K), Černý (84. Kos) – Prágr, Pavlík
Baník: Hrubý – Jiříček, Dedek, Temel, Michlík – Šudák (46. Obuch) – Guzik (71. Jelen), Šín (K), Levčík (46. Látal) – Bitta, Šmiga (46. Holub)

Rozhodčí: Dohnálek – Febeš, Petrlík
Diváků: asi padesátka

Ke kýžené změně skutečně došlo a to zejména v obranné řadě, kde jsme hráli na čtyři a tudíž pochopitelně opět v novém složení. A obrana měla spoustu práce hned v úvodu zápasu, protože na nás domácí celkem vlítli. Hrubý musel vyletět dokonce před vápno, aby odvrátil nebezpečí odkopem a za chvilku si zase zaboxoval ve výskoku. Střelu Prágra se nám podařilo zblokovat a mohli jsme se pomalu nadechovat i my – v brejku si hezky hned dvakrát narazili Guzík s Bittou, Guzík poslal zprava krásný centr, ale Levčíkovi v nadějné pozici prošel míč mezi nohama a za ním číhající Šudák pálil mimo tyče.

Hra se pak vyrovnala a něco k zapsání se naskytlo zase až ve 23. minutě, kdy fauloval hloupě Guzík pět metrů před vápnem přímo proti bráně – Kohoutek ale kopl nadějnou standardku příšerně slabě a přímo na Hrubého. Pak došlo zase na nás – nejprve dával Michlík dlouhý centr ze standardky do vápna a Bitta hlavičkoval nad branku a první půlhodinu zápasu zakončil skvělou bombou z více než pětadvaceti metrů Šmiga – rána skončila na levé brankářově tyči a když chtěl Bitta dorážet, gólman tomu zabránil tygřím skokem pod nohy.

Vyrovnané utkání pokračovalo a Baník se dral dopředu v 35. minutě po ponechané výhodě Guzikem, které pronikl zprava až do vápna, sobecky pálil do brankáře místo přihrávky dobře nabíhajícím Bittovi se Šmigou do malého vápna – to mohl být gól... O pět minut později jsme dostali varování v obraně po centru zleva na zadní tyč, zaváhali stopeři i gólman, ale hlavičkující Prágr se mezi tyče netrefil..

Jinak tomu bohužel bylo ve 43. minutě, kdy jsme nejprve špatně rozehráli aut na soupeřově polovině, hra šla okamžitě k nám, domácí hráč prostrčil šikovně míč mezi Šudáka a Temela a najednou se řítil Černý sám na Hrubého. Následoval faul, penalta a její jasné proměnění Prágrem prudkou polovysokou střelou k pravé Hrubého tyči – 1:0. PO několika desítkách sekund na nás padla ještě větší deka, protože po centru zprava přiťukl obránce Hrubému, který předvedl akci alá Kolář – při zpracování míče nohou neuspěl a dal si vlastní gól – 2:0 a šli jsme do šaten jako zmoklé kačeny přesto, že teplota už vystoupala na pětadvacítku.

Pro druhý poločas jsme stejně jako v minulém kole 3x střídali a zejména Obuch nás parádně rozhýbal. Anebo to bylo příchodem pana Brabce s Michalem Bělákem? Najednou jsme měli míče, rozehrávku, hlavičky a také šance. Po čtyřech minutách se nám to hned vyplatilo, když jsme tvrdou střelou snížili na 2:1. Střelcem si nejsem jistý – možná Bitta. Já jsem zrovna čuměl po jedné babě ... Začali jsme domácí celkem dusit, ale to je vždy dvojsečné – i zde došlo na brejky a při jenom z nich si výborně hrající Prágr obhodil lehce Jiříčka, lež střela lízla zvenčí Hrubého pravou tyč. I my jsme trefili brankovou konstrukci – po posunutí míče Bittou zleva před šestnáctkou napravo Guzíkovi následovala střela, kterou zastavil svár vinklu!

A zase domácí a jejich brejk – v 61. minutě nezastavil Látal přes veškerou snahu hráče, syn slavného brněnského hráče Pavlík si šikovně obhodil Michlíka a krásným obloučkem přeloboval i vysokého Hrubého k zadní tyči – 3:1 i přes veškerou naši snahu. Ještě jsme se jednou nadechli a chtěli zápas zvrátit, ale nejprve nikdo nepochopil Jelenův míč zprava po zemi přes celou branku a pak to po hloupém faulu ve středu hřiště přišlo – faulující Obuch dostal za hromové „do piče“ žlutou a protože pičoval i poté, co kolem něj sudí procházel, po pěti sekundách viděl červenou. Stupidní oslabení týmu – minule kapitán a teď hráč, který naši hru přece jenom rozhýbal.

Naši byli jako opaření a tak se snažili něco udělat se skóre více brněnští – Kohoutek si narazil s Pavlíkem a sám pálil tvrdě z hranice vápna. Hrubý vytáhl svůj nejlepší zákrok utkání a na zemi šanci zmařil. V 87. už to vypadalo na čtvrtý gól v naší síti, ale střelu Prágra po zemi podél Hrubého vykopl z prázdné branky Dedek. Poslední šanci jsme pak měli my po MIchlíkově standardce z hloubi pole, Bittově sklepnutí pro Holuba, ale brankář Špelda se opět výborně vrhl pod nohy a míč uzmul. Konec zápasu, 3:1 pro domácí.

Hodnocení? Chtěl bych hodnotit pozitivně, ale to mohu pouze těch pár minut po přestávce. Tam to bylo opravdu dobré a mohli jsme zápas zlomit. Nezlomili. Bolí to a bolí třeba i pohled na Šmigu, jehož poločas byl – kromě té skvostné střely do tyče – tragický a je otázkou, proč tomu je tak často. Je zatrpklý, že není v áčku? Anebo dokonce že není venku? Nevím, ale nelíbí se mi. Líbit se celkově nemůže ani hra a situace u devatenáctky – hlavy pomazané mají určitě o čem přemýšlet. A to nás čeká Slafka ...

NO nic, valím z Brna k Břeclavi do Tvrdonic, kde si snad spravím náladu na fesťáku – Trautenberk udělá pořádek, Doga začne štěkat po ostravsku a Traktor to tam pořádně poorá. Baník to už zoral přes poledne :-(

| Autor: kulajar | Vydáno dne 21. 08. 2021 | 1231 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek