Neproměníš šance = nevyhraješ

FC Baník Ostrava B – FC Rosice 0:0

Hráno 29. května 2022 v 10:15 hodin na Bazalech

Šest týdnů čekali hráči rezervy Baníku na domácí zápas, když mezitím absolvovali úspěšnou šňůru pěti utkání na hřištích soupeřů. Poslední domácí výhra 6:0 nad Uničovem byla už ale skoro dva měsíce stará a bylo třeba ji nahradit výhrou novou – forma a chuť na to byla, hráčský kádr měl ale dovolenkové trhliny.

Baník B: Číž – Blahuta, Říham Kulig Fulnek (K) – Zálešák (84. Chýlek), Boháč, Drozd (64. M. Jaroň), Holaň, Stojičevič (59. Stoklásek) – Sotorník (64. Kostka)
Rosice: Juran – Kršák (73. Pazourek), Zezula, Drbal, Praks - Novák – Černý (K), Buchta (75. Selinger), Koláčný (88. Kozel) – Přerovský (88. Dobrovodský), Přikryl

Rozhodčí: Lukašík – Vejtasa, Bebenek
Diváků: 111, možná i 150

Bohužel, ke kýžené výhře jsme se nedostali, i když jsme byli určitě lepším týmem a zejména v prvním poločase jsme si vypracovali tři, možná i čtyři šance, ze kterých se skórovat dalo – a ze kterých se skórovat mělo. Drozd či Holaň však měli špatně seřízená měřidla, šance neproměnili a v druhé půli už jsme podobné neměli. Škoda, ten zápas se určitě vyhrát dal. Z našich hráčů bych vyzdvihl výkon Holaně, ze kterého by mohl vyrůst zajímavý hráč, a svou tradiční poctivou práci odvedli Fulnek s Říhou.

Běh minut:

5. Přikryl střílel prudce zpoza vápna, blok Blahuta
18. Míč šel na hrot Drozdovi, ale „urostlý“ Drbal ho hmotnostně přetlačil
19. Sotorník přihrál výborně zleva po zemi Drozdovi do vápna, ten ještě prodloužil nabíhajícímu Zálešákovi, ale před ním prudce odkopl Praks
24. Hezký centr zprava vyslal tentokrát Drozd, na první tyčí hlavička malého Zálešáka, a pouze odraz míče od Zezuly na roh – to byla velká šance. Po rohu ještě další hlavička na prví tyči (možná Říha ?) ale i ta byla zase odvrácena
27. Kombinace zleva Holaň - Drozd - Sotorník, ten pálil z úhlu vedle zadní tyče, střela měla možná opačnou faleš
29. Míč na hrot Drozdovi, běžecký souboj s Drbalem, střela z hranice nad branku, škoda hezké akce a velké šance
32. Krásný průnik do šestnáctky Holaně, obhodil si dva soupeře, sám před gólmanem střílel z osmi metrů a netrefil branku!
40. Holan hrál výborně, po přihrávce od Drozda se otočil kolem hráče, bombou střílel k levé tyči, ale brankář mu gólovou střelu skvěle vyrazil
46. Hned z první akce druhé půle střílel prudce Drozd nad branku z 18 metrů, měl to ale na dlouhou nohu
49. Černý střílel z nadějné standardky z 19 metrů trochu zleva vysoko nad
53. Holan měl i.smůlu, při krásném centru Zálešáka, stačilo hlavou usměrnit míč trochu přesněji a ne jej poslat těsně kolem tyče
56. Po obléhání pokutového území se odhodlal ke střele Blahuta, Bomba zahvízdala nad břevnem
75. Druhý poločas byl evidentně slabší než první, teď ale akce Holaně, posunul míč na hrot Kostkovi, ale následovala pouze lehká teč k brankáři a navíc byl máván ofsajd
87. Holaň dal trochu na paty Kostkovi, následné střele na zadní tyč chyběl zase kousek
90. Po dvou minutách nastavení konec trápení, Baník B – Rosice 0:0

| Autor: kulajar | Vydáno dne 29. 05. 2022 | 858 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek