Hodně gólů v přípravě béčka

FC Baník Ostrava B – FC Viktoria Kvítkovice 4:4 (3:2)

Hráno 8. února 2023 ve 13:00 hodin na umělce na Vistě

Na zápasy rezervy Baníku s Kvítkovicemi chodím obzvláště rád. Jednak v nich padá hodně branek – má chabá paměť si vzpomíná na sedm kusů na podzim na jihu Moravy či dokonce na desítku loni po konci sezóny – a jednak se vždy pozdravím se starým známým Zapim. Nejinak tomu bylo dneska, pozdravení bylo a gólů bylo zase jako máku. Super příprava, hezké góly, i když trenéři budou mít možná z chyb v obranách těžké spaní.

Sestava Baníku B 1. půle: Murin – Zálešák, Říha (K), Stoklásek, Paolo Sérgio – G. R. Elekana, Obuch, Drozd, Provazník, M. Jaroň - Smékal. Střídali Temel, Stanley, Látal, Halda, Hénrique, Michlík, Zelenka

Rozhodčí: nevím
Diváků: padesátka mohla být

Zápas hraný za nádherného únorového počasí to byl pohledný s velice vysokým počtem šancí, které vyplývaly především z množství přihrávek za obranu z obou stran. Více šancí měl asi Baník, ale nedal je a když udělal dvě opravdu strašné hrubice v obraně, vyšlo to na plichtu. Soupeř si možná všimnul naší slabiny na jednom z krajů hřiště – a právě tudy vedl brankové útoky ve druhé půli.

Stále jde o přípravu, na hodnocení je ještě moc brzo, ale dneska zahráli výborně oba naši tmavší hráči Paolo Sérgio a Elekana – na rozdíl od stále sólujícího Stanley. Murin sice dostal čtyři branky, ale když tě hned několikrát nechá obrana na holičkách a nechá soupeři i gólovou dorážku... Radovan nebyl po zápase v nejlepším rozpoložení, na pozápasovou pochvalu za dva chycené góly jen odvětil „Dostal jsem čtyři.“ Ne, dneska to nebylo o Murinovi ani náhodou. Ale pokora fans vždy potěší.

Hrubý běh minut: (čas berte s rezervou, absence časomíry, zkrácená poločasová pauza):

2. Výborné vysunutí za obranu na pravou stranu Smékala, jeho nezištná přihrávka Jaroňovi před prázdnou branku - 1:0
4. Bomba hráče zleva z 25 metrů do břevna, nepohlídaný odražený míč, dorážka levého křídla - 1:1
12. Obuch dal míč obloukem za obranu, Elekana přehodil gólmana a míč přesně zapadl k brankářově pravé tyči - 2:1
22. Na levé straně si vyměnili míč přeběhnutý Sérgio a Elekana, následoval krásný centr na zadní tyč, nejvýše se dostal Smékal a hlavou k tyči skóroval - 3:1
25. Smékal se probil přes pravého beka, dal jako na podnosu Obuchovi, ten sám před gólmanem zaváhal a pak už byl jeho pokus jenom zblokován na roh. Škoda, to mohla být rozhodující akce zápasu
32. Exbaníkovec Guzik se trefil takjak to umí nádhernou zatočenou střelou přímo do zadního vinklu, Murin byl naprosto bez šance – 3:2
39. Zálešák vysunul napravo Elekanu, ten zkusil přehodit gólmana z dálky, přestřelil
43. Sérgio poslal krásný míč do běhu Smékalovi, gólman byl na hranici vápna dříve a odvrátil, za pár sekund další míč na Smékala, obránce ale odkopl na roh
47. Velké zaváhání v obraně, náš hráč netrefil míč, ten se dostal k volnému soupeři a dorážka z bezprostřední blízkosti k tyči znamenala vyrovnání - 3:3
52. Stanley dal do běhu Michlíkovi, ten sám na gólmana střílel z velké dálky, brankář vyrazil pouze před sebe, ale odražený balon zpacifikoval obránce
53. Další náš míč na hrot, Smékal šel do vápna, prošel přes faulujícího obránce, ale pak ho sundal dalším faulem brankář – jasná penalta, Stanley ji poslal skoro doprostřed branky - 4:3
64. Tvrdá přízemní střela k tyči v podání soupeře, Murin ji výborně vytáhl na roh
68. Pokus hostí o penaltový pád nevyšel
78. Chyba našeho obránce na lajně, centr na zadní tyč, neobsazený hráč střílel pod břevno, Murin vytáhl skvěle zpod břevna jasný gól na roh
81. Hrozitánská chyba v rozehrávce v podání dvojice Michlik - Látal, Michlík ve snaze chybu napravit brnknul soka přes nohy, jasná penalta - stejná střela jako u naší penalta - 4:4
Konec zápasu, Baník B – Kvítkovice 4:4

| Autor: kulajar | Vydáno dne 08. 02. 2023 | 750 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek