Uničov vyhrál i na Bazalech

FC Baník Ostrava B – SK Uničov 1:3 (1:0)

Hráno 7. května 2023 v 10:15 hodin na Bazalech

V sedmadvacátém kole MSFL šly na sebe týmy s rozdílným rozpoložením – výsledkově nestabilní rezerva Baníku chtěla ještě zdramatizovat situaci na čele tabulky, ale do cesty sejí postavil Uničov s ohromující bilancí osmi vyhraných zápasů za sebou. Přiznám se bez mučení – nejelo se mi na Bazaly s nějakou extra vítěznou náladou… A to jsme měli za sebou báječnou sobotu s výhrami áčka, U19, U17 i bab.

Baník B: Hrubý - Sanneh, Říha (K), Stoklásek, Zálešák (83. Krupička) - P. Jaroň (75. Látal), Holaň, Drozd (46. Temel), Provazník (46. Elekana), Chukwudi (64. M. Jaroň) - Smékal
Uničov: Uvízl – Diblík (46. Saňák), David, Koutný, Sečkář (76. Javůrek) – Vybíral, Svoboda (76. Hausknecht), Ambrozek (89. Coufal), Vichta – Komenda (K), Krč (Kamas)

Rozhodčí: Marek – Bělák, Šimoník
Diváků: 220

Trenér Chalupa dostal k dispozici z širšího kádru A týmu Hrubého, Sanneha, Jaroně či Smékala a dvě stovky diváků čekaly v dosti chladném počasí na to, jak se Baník popere se soupeřem, který se (možná nečekaně) dotáhl až k pódiovým pozicím. Vzpomněl jsem si na podzimní zápas v Uničově – tuhý boj skončil bez branek, v naší sestavě byli ještě Fulnek, Sotorník či Obuch, byla tam červená karta pro domácího gólmana, celkem nervózní zápas…

V neděli na Bazalech to byl zápas jiný, bohužel však měl dva zcela rozdílné poločasy. V tom prvním sed o sebe soupeři zakousli, hrál se hezký fotbal, protože hrát chtěli oba týmy. Sudí to vedl dobře, měl cit pro hru a diváci se i bavili. Zejména poté, co šel Baník do vedení brankou důrazného kapitána Říhy.

Zlomem v zápase byla poslední minuta první půle, kdy se řada našich chyb proměnila v penaltu a vyloučení motoru naší zálohy Holaně. Ač se trenéři snažili přestávkovými změnami oslabení eliminovat, na hřišti byl už pouze jeden kompaktní tým a tím byli hosté. Naše snahy o brejk byly labutí písní a ačkoli jsme se úporně bránili a doufali v plichtu, nakonec jsme padli a zůstali bez bodů.

Škoda, fotbal v první půli byl fajn a případný zisk bodů… No nevím, jestli by ještě stačil, ale mohl boj o postup výše alespoň zdramatizovat. Podle mě jsme ze hry venku, uvidíme, zda to ještě zdramatizuje rozjetý Uničov.

Běh minut:

4. Od začátkuse hosté usadili kombinační hrou na naší polovině, po rohu zprava ještě centr Vichty, na zadní tyči chyběl kousek Krčovi
8. Už jsme se chytili, Stanley bomba z 25 zprava, gólman vytáhl na roh, zleva přeražený míč, Stoklásek ho vracel před branku, Říhova hlavička v dobré pozici nad břevno
10. Zdánlivě zastavená akce obranou hostů, ale Jaroň se ještě dostal šikovné k míči a ze tří metrů trefil tyč!!!
12. Stanley prošel po lajně, narazil si s Provazníkem, dal míč Jaroňovi, který měl určitě střílet, rozhodl se pro přihrávku ještě Holanovi, ani on se však ke střele neodhodlal
13. Zajímavostí utkání je ochranná maska Drozda kvůli problémům s nosní přepážkou
14. Diblík vyslal dalekonosný centr a Komenda hlavičkoval naštěstí nad branku
16. Dalekonosným projektilem se prezentoval i Holaň byl však hodně nepřesný
17. Velká šance Uničova zleva po ose Vichta – Krč – Komenda - Vubíral, který sám před Hrubým střílel velice nepřesně, míč mu nesedl na nohu
22. Akce polevě straně Zálešáka s Jaroněm, míč na dorážku odvrátil na roh David, roh zleva kopal Jaroň, na pětníku kontaktní souboj s gólmanem ve vzduchu Říha a kapitán Baníku si míč sám dorazil do sítě - 1:0 a nějaké opičky směrem k tribuně 😊
29. Několik prudkých střel a nákopů hostů zablokovaných naší obranou, centr Sečkáře stáhl ze vzduchu Hrubý
33. Jaroň vysunul Smékala, ten šel do vápna, ještě hledal nabíhající spoluhráče, ale Koutný výborným skluzem odvrátil nebezpečí na roh
36. Dvě střely z třiceti metrů – nejprve Drozd doprostřed branky, po chvíli Ambrozek těsně nad
39. Dva pokusy o střelu v nebezpečné vzdálenosti v podání Vichty a Vybírala, byl z toho pouze roh
41. Po ztrátě vysunutého Říhy brejk a sprinterský souboj Jaroně s Vichtou, Jaroň stačil s vypětím sil odvrátit na roh
45. Zlomové okamžiky zápasu…. nedůrazné napadání hned dvou našich hráčů umožnilo dlouhý nákop na hrot, následoval prohraný hlavičkový souboj Říhy, smůla (podklouznutí?) Stokláska v souboji a vše vyvrcholilo faulem Holaně …
45. Zvláštní situace, po faulu šel míč i přes zákrok Hrubého šel do branky, sudí ale pískl penaltu a ukázal červenou kartu nejprve Sannehovi a penalta, nakonec změna a vyloučen Holaň
45. Bohužel gól do šatny, Ambrozek to kopl výborně k tyči a Hrubý, ač vystihl směr střely, se natahoval marně
47. Roh zleva Vichta, hlavička nad branku David a menší strkanice
59. Po standardce Zálešák povedená střela kousek vedle zadní tyče
54. Hosté v početní převaze tlačí, ale dopracovali se pouze k několika rohům, které jsme jim zatím spolehlivě odvraceli
59. Hodně nepřesný pokus Elekany ze střední vzdálenosti
62. Pokus o vysunutí Smékala, brankář vyběhl až z před vápno, odkop
74. Branime se a čekáme na brejky, ty nám ale vůbec nejdou. Uničov jsme ale stále do ničeho nebezpečnějšího nepouštěli
80. Po dlouhém autu Koutného jsme získali míč, nadějný brejk založil Zálešák, ale Jaroň ho ve finále totálně zabil a z protiútoku Uničov trestal, když hráč vrátil přeražený centr před branku a střela Vichty doprostřed branky - 1:2
88. Standardka zprava Vichta, Komenda si hezky naběhl a nedal Hrubému šanci hlavičkou k zemi k tyči – 1:3
90. Konec zápasu, Baník B – Uničov 1:3

| Autor: kulajar | Vydáno dne 08. 05. 2023 | 644 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek