Ostrý start U17, generálka U18

Tak konečně to začalo naostro i u mládeže a nastala možnost se podívat na naše dorostenecké naděje. Už mi to opravdu chybělo… U19 má sice zápas kvůli repre pauze posunutý až na středu, ale v pátek po poledni se postavila U17 Slavii a v sobotu dopoledne nastoupila U18 ke své generálce proti polskému Górniku Zabrze.

Zápas mladšího dorostu přinesl pohledný fotbal, ve kterém jsme byli s první pětiminutovce trošku aktivnější my, ale vlastní gól stopera Jirky Míčka po centru z levé strany a hlavičkovém souboji hned několika hráčů nás dost zmrazil. Probudili jsme se až po dvaceti minutých hry, kdy minul nádhernou hlavičkou zadní tyč Doležel pouze o centimetry. Kousli jsme se a hned z další akce už byl Doležel úspěšný, když prostřelil gólmana po přihrávce mezi stopery.

Bohužel jsme ale nevyužili euforie k dalšímu tlaku, zápas se opět vyrovnal a Slavia ucítila příležitost. V 35. minutě jsme ji málem pomohli sami hrubou chybou v rozehrávce, o pět minut později ale musel zachraňovat rychlým zákrokem pod nohy Doležela slavistický gólman. Také náš gólman Vodička nás podržel po rychlé akci středem, když konečky prstů vytáhl gólovou střelu.

Po vyrovnaném poločase šli ale hosté zase do vedení, když nás postihla obrovská smůla v 55. minutě při střele, kterou by asi Vodička jistě chytil. Smolař zápasu Míček ji však ztečoval tak, že skončila v síti… Stále jsme se ale nevzdávali, ale hráli jsme složitě zejména v koncovce, kdy jsme prováhali řadu střel a místo nich ještě hledali lepší pozice. Moc šancí nebylo, ale štěstěna nám přece jenom dopřála – Lores prošel přes levého beka, vyslal skvostný centr a Míček, který už v té době hrál na riziko na hrotu útoku, hlavičkou vyrovnal a urval cennou remízu 2:2 (1:1).

Sestava Baník U17: Vodička - Švrček (81. Šopík), Řeháček, Míček, Zástřešek – Frýdl (K), Kulyk (46. Ďurina) - Dvořáček, Zajac (71. Jadrníček), Doležel (60. Binar) - Pira (60. Lores) - Mechl, Bitta

Slončíkova U18 si pozvala na sobotu na generálku Górnik Zabrze, který přijel v kombinované sestavě U18 a U17. Přiznám se bez okolků, že z hráčů jsem poznal pouze Perretteho a Zámečníka… Byl to zápas dvou rozdílných poločasů, když v tom prvním nás Poláci přehrávali zejména proto, že jsme důrazně nedostupovali hráče a nechali je hrát. Výsledkem byl poločasové skóre 0:2, když zejména v gólových okamžicích hořela naše obrana jako papír.

O přestávce Radek hráčům důrazně vysvětlil, že takhle ne, a nakonec jsme zápas otočili. Ne, že by to hned od první minuty druhé půle šlo jako po másle, ale kluci si vzali slova trenéra k srdci, najednou jsme měli šance i my a slepenými brankami jsme zápas vyrovnali. Pak jsme měli ale obrovské štěstí, když za vyrovnaného stavu měl Górnik tři tutovky – dvě chytil ukrajinský brankář Fyl, který přišel před sezónou. Mimochodem – obě šance „vytvořil“ Fyl sám šílenými kiksy při rozehrávce…

U Fyla bych ale určitě hledal spíše pozitiva – rozehrávka se dá naučit (a bude to opravdu třeba). Vysoký gólman ale určitě dvě tři góly chytil, ale i on se pouze díval na nejkrásnější akci zápasu, když se hráč Górniku položil do centrovaného míče a neskutečnou bombou nůžkama ve vzduchu trefil břevno!!! Nedáš – dostaneš platilo i v tomto zápase, když jsme v závěru zápasu strhli dvěma góly výhru na svou stranu – 4:2 (0:2)

Sestava Baník U18: Keller (46. Fyl) - Němčík (46. Keňo), Raběčný, Mechl, Struhař (46. Pinkas) - Raab, Williams - Kyselý, Staněk (Matušinský), Zámečník - Perrette (46. Hanák)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 05. 08. 2023 | 470 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek