Béčko - body za první půli

FC Baník Ostrava B – MFK Karviná B 2:1 (2:0)

Hráno 6. srpna 2023 v 10:15 hodin na Bazalech

V pravdě podzimním počasí nastoupilo ke svému prvnímu soutěžnímu zápasu nové sezóny i baníkovské béčko. Podzimní část – takže podzimní počasí s celonočním deštěm, který nepřestal ani během zápasu. Terén byl naštěstí skvělý. Horší to bylo se soupeřem, když jsme hned v prvním kole potkali ambiciózního nováčka soutěže v podobě rezervy Karviné.

Baník B: Hrubý – Krupička, Měkota, Říha (K) (88. Remiáš), Ferreira – Málek (85.Látal), Grygar Holaň (85. Temel), Elekana - Chvěja, Drozd (70. Šudák)
Karviná B: Neuman – Trček (K) (65. Motyčka), Traore, Kahuan Da Silva (46. Molitorisz), Antovski – Ezeh (78. Jurčák), Žák, Moses (81. Kaňák), Rezek – Kahuan (65. Soukeník), Franko

Rozhodčí: Mankovecký – Proske, Jurajda
Diváků: 268

Těžký zápas a nakonec hodně cenné body. Úspěšný začátek se vždy počítá a může psychicky pomoci. Jeden by si možná řekl, že jsme druhý poločas po tom dobrém prvním vypustili, ale já se vsadím, že tomu tak nebylo. Karviná má dobrý tým a neposrala se ani z toho, že je nováček. Naopak – možná ji to i nakoplo. Patřily ji hned úvodní minuty, ale zabrzdil je zejména náš první gól.

Baníku se pak hrálo lépe, super výkon předvedl zejména Kuba Drozd, v obraně jistý kapitán Říha či na hrotu Ondra Chvěja. Přidali jsme druhý gól, hned po pauze mohli zvýšit Elekanou, ale nedošlo k tomu. Karvinští ucítili příležitost a v druhém poločase byli jednoznačně lepším týmem. Nedostávali se ale do zakončení a neuměli vytěžit nic kloudného ani z velkého množství rohů. Gól dali naštěstí až v nastavení – kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby ho dali dříve.

Start dobrý, modleme se za nárt/kotník Zdeny Říhy a hlavně jazda v Uničově. To bude zase veletěžký zápas.

Běh minut:

6. akce po pravé straně, od brankové čáry centroval na zadní tyč Franko, ale Ezeh hlavou o kousek nedosáhl
11. Málek doběhl na brankové čáře zdánlivě dlouhý míč, centr byl sice odvracen, ale Holaň z voleje trefil spojnici břevna a tyče
16. Elekana posunul z prostoru vedle vápna do ohně Drozdovi, který ale trefil smolně střelou Chvěju
22. výborně vybojovaný roh Elekanou, super centr zprava Holaň, na pětníku hlavička Měkoty (?) pod břevno, skvěle zasáhl gólman Neuman, ale míč přece jenom dopravil prudkou střelou ze dvou metrů do sítě kapitán Říha - 1:0
29. výborná kolmice Drozda do vápna na Chvěju, ale skvělý zákrok brankáře následnou gólovou střelu zmařil
30. roh Holaně zprava na první tyč a nepřesná hlavička Říhy
34. nádherná rychlá akce, luxusní centr Drozda a neméně skvostný volej Ondry Chvěje - 2:0
41. výborná kombinace nalevo Holaň - Ferreira, balon po zemi přelétl celé malé vápno
51. po aktivním začátku druhé půle v podání Karviné skvělé vysunutí Drozda Málkem, centr od brankové čáry zprava přímo proti noze Elekanovi, bomba v tutovce však letěla vysoko nad branku
53. 7 se protlačil přes dva naše beky, velice nebezpečnou střelu z úhlu naštěstí vyrazil Hrubý na roh
56. Karviná se zlepšila, ale zatím pouze tři rohy a z nich vůbec nic
61. dvakrát ztlumená střela, další roh Karviné a jistá hlavička dnes výborného Říhy
65. Další nebezpečně kopnutý roh prolétl bez zásahu kohokoli celým naším malým vápnem
70. Přestali jsme úplně hrát dopředu, ale ono to bude možná tím, že nás k tomu Karviná zkrátka nepustila
70. Další roh, centr vyboxován Hrubým před vápno, Motyčka to zkusil z voleje, ale střela mu nesedla