U19 začala vítězně !!!!

FC Baník Ostrava U19 – SK Slavia Praha U19 2:1 (1:1)

Hráno 9. srpna 2023 ve 13:30 hodin na Vistě

Ve středu po poledni se konečně dočkala svého ostrého soutěžního staru i naše devatenáctka, když hostila v odloženém utkání Slavii. Na úvod celkem těžký soupeř, ale Baník si na něj mohl věřit – vždyť například v loňské sezóně jsme měli ze dvou vzájemných zápasů plných šest bodů při totožných výsledcích 2:1.

Baník: Moučka – Sirotek (K) (84. Raab), Drobek, Remiáš, Krejčí - Musil, Badošek (59. Podhorný) - Malý (59. Kowalczyk), Havran (75. Perrette), Pantok - Diviš (59. Glamoš)
Slavia: Rezek – Herák, Kopecký, Marvard (K), Bouchner (57. Teterya) – Mikulanda (70. Lacko), Dufek, Zachoval (70. Jinoch), Boledovič (80. Hanzelka)- Jelínek, Zamazal

Rozhodčí: Bureš – Lukašík, Kovařík
Diváků: plno, já nevím – 200 kusů?
Baník chtěl asi pro veledůležitý start do soutěže odlákat diváky od zábradlí na Vistě k monitorům a proto nějaká chorá hlava vymyslela placený stream na mládežnická utkání. Hmmm, to je na metál a fotku před zástavou… Anebo na kop do řiti… U té druhé možnosti bych rád asistoval. I přes nevlídné počasí ale přišla fůra lidí a za to jim patří velký dík.

Kádr Baníku U-19 samozřejmě doznal pro novou sezónu řady změn, došlo k posunům nahoru i odchodům do jiných klubů. Např. Zelenkovi byl Baník málo… Sestava ale vypadala hodně dobře, v brance se objevila posila z Líšně, kterou z hlediště určitě pozorně sledoval i Lašty. Nabušená Slafka toužila určitě po odplatě za loňský rok – inu super atmoška pro pěkný fotbal. A že pěkný nakonec byl!

Zápas nakonec vyhrál Baník, ale i v úctě k soupeři nutno říct, že remíza by odpovídala obrazu hry daleko lépe, možná by byla spravedlivější i výhra soupeře. Vyhrál ale Baník a historie už se ptát nebude. Zejména v prvním poločase nás hosté mleli jako mouku a bylo jenom jejich problémem, že svou dominanci nezúročili více než jedním gólem.

Baník sice šel do vedení, ale v dalším průběhu hry se jen málokdy dostával za půlicí čáru a výsledkem bylo vyrovnání. Když pak úvod druhé půle skýtal totožný obraz hry, mnozí z nás se začali obávat… Trenérům Baníku ale vyšlo střídání, najednou se stala hra vyrovnanou a tlak Slavie byl otupen i druhou brankou Baníku. A pak už jsme to – i se štěstím – uhráli. Naprosto famózní výkon dnes podal Musil, skvěle hrál Remiáš, máloco prošlo i na kraji přes Krejčího. Vyhrál ale manšaft, protože Slavii nestačil ani nevídaný výkon motoru týmu Zamazala (hráč č. 8 pro ty, kdo nevědí). Ten byl určitě nejlepší hráč zápasu, ale i jemu zbyly pouze oči pro pláč. Proč? Bo Baník!!! Díky kluci, nechali jste tam vše. Ale bacha / po hodech bývá půst a Lipina si dnes vyšlápla na Rudochy. Bacha v sobotu na ni!!!

Běh minut:

4. propadnutý míč po rohu zprava, na zadní tyči Zachoval, bomba a její blok Remiášem
11. Sirotek sklepl před vápno Divišovi, ten kousíček poodstoupil a krásnou střelou k pravé brankářově tyči obstřelil vše před sebou - 1:0
20. nebezpečný centr zprava vyslal Mikulanda, na první tyči jistě odvrátil hlavou Drobek
23. po rohu zprava se přihodily jesle Sirotkovi, Zamazal dával prudce po zemi křížně na teč na zadní, naštěstí tam nebyl nikdo ze slávistů, zela tam odkrytá branka…
25. hodně jsme se zatáhli, Slavie je mnohem aktivnější, má ale pouze pár rohů
30. opravdu velký a stálý tlak hostů, postupná akce, střela Zamazala z 20 metrů, Moučka ji vyrazil, rázný odkop Remiáš
35. obrovská šance Zamazala po vniknuti do vápna zprava, střela a Moučka měl teď obrovské štěstí po několika odrazů míče a odehrání stopera ležícího na zemi na roh
38. A ještě jednou výborný Zamazal po rohu hlavou těsně vedle zadní tyče
40. a je to tady... Hosté tlak zúročili po střele Jelínka z dálky, která sice skočila, ale Moučka ji celou dobu viděl a asi zaspal… Na míč nedosáhl a ten skončil v síti - 1:1
44. náš brejk táhl Diviš, ale finální přihrávka na Malého nevyšla, škoda – vpravo byl zcela volný Musil
51. teď se hrálo celých pět minut na naší půlce bez toho, aniž bychom přešli půlicí čáru
53. Musil vystřelil z levé strany, opačná faleš však odklonila dráhu míče hodně vedle branky
54. zisk míče a rychlá akce narážečkami, ve finále Sirotek se pokoušel zprava nadvakrát, byl z toho aspoň roh
61. zisk z odraženého míče v podání Teterya, střela a další odražený balón hlavičkoval Zachoval doprostřed branky, Moučka skočil jako pardál a míč lapil
69. po přihrávce Musila bomba zprava Havrana, gólman Rezek ji vyrazil na roh
70. roh zprava Podhorný, na hranici vápna v krkolomné pozici prodloužil Musil a stoper Drobek vyslal hlavou padáček za záda gólmana k zadní tyči - 2:1
85. první brejk Baníku do již otevřené obrany soupeře, Perrette střílel z dálky, gólman se musel hodně natahovat, aby míč chytil
88. prudký centr Dufka, prodloužení hlavou a šance Hanzelky, ve které pálil vysoko nad
90. neodpískaný jasný faul na Podhorného v našem vápně, centr na zadní, Teterya v jasné tutovce odmítl remízu střelou vysoko nad branku Moučky
90. Konec zápasu, Baník – Slavia 2:1

| Autor: kulajar | Vydáno dne 09. 08. 2023 | 639 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek