Vydřené body U19 na Lipině

MFK Frýdek - Místek U19 – FC Baník Ostrava U19 0:2 (0:2)

Hráno 12. srpna 2023 v 11:00 hodin na Stovkách

Kdo si chtěl dát předkrm před odpoledním zápasem áčka Baníku s Hradcem, mohl se vypravit do nedalekého Frýdku – Místku, kde se ve druhém kole nejvyšší dorostenecké soutěže utkali domácí přemožitel Sparty a hostující přemožitel Slavie z úvodu soutěže.

Sestavy
Frýdek – Místek: Vavshko – Hpluj, Cudzik, Harušťák (K) (90. Žáček), Křížek – Andrijak, Tomeček (83. Bartek), Hlosta, Míček – Němec, Jedlička (80. Bezuch)
Baník: Moučka – Sirotek (K) (88. Rabečný), Musil, Drobek, Krejčí – Havran (71. Perrette), Badošek, Pantok, Malý (58. Podhorný) – Diviš (58. Kowalczyk), Pira (71. Glamoš)

Rozhodčí: Bureš – Trigas, Krupa
Diváků: stovka mohla být

Těžký zápas. Oba týmy nažhavené po středečním vítězném vstupu do soutěže, domácí navíc s nováčkovským elánem, nahecovaný domácí kapitán Harušťák z baníkovské líhně, souboj regionálních rivalů – no náboj to mělo náramný.

Zápas samotný už tak fantastický nebyl… Bojovné utkání plné osobních soubojů, málo fotbalové krásy, možná nohy svázané nervozitou z obou stran. Naštěstí nebylo vidět polehávání, bolístky po faulech, herecké vložky. Zkrátka oba týmy do toho šly naplno, ale na úkor krásy. Účel tentokrát světil prostředky.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří nás zatlačili, ale nic víc než pár rohů z tlaku vytěžit nedokázali. V dalších minutách jsme hru vyrovnali, šli do vedení a pak jsme se dokázali nátlakem prosadit i my. Hrálo se většinou na domácí polovině, výsledkem byl druhý gól a i když jsme Pantokem dali v samém závěru půle zcela nesmyslně domácím příležitost ke snížení skóre, do šaten se šlo za stavu 0:2.

Kdo si myslel, že druhá půle bude jednoduchou záležitostí pro Baník, šeredně se mýlil. Byla to Lipina, která měla daleko více ze hry, vytvořila si i šance, ale v zakončení buď selhala anebo nás podržela obrana s gólmanem. Nakonec jsme vzadu nulu udrželi, zapsali do tabulky další tři body, ale určitě se nemůžeme tetelit blahem. Ani proti Slavii ani proti Lipině jsme nebyli lepším týmem a za šest bodů musíme dát na modlení. Určitě je co zlepšovat i proto, že ve třetím kol nás čeká zase obrovsky těžký zápas – v sobotu odpoledne proti Spartě.

Díky za výkon, bojovali jsme dobře, makat, makat, makat a Spartu zkrátka roznést na kopytech.

Běh minut:

4. Malý dobře potáhl, centr na malé vápno před našimi hráči se zmocnil míče gólman
7. už třetí roh FM, zatím z nich nic nebylo
9. Diviš se skvěle probil vápnem až k brankové čáře, kousek se vrátil, odcentroval přímo na hlavu Pira a ten to už měl hlavičkou jednoduché - 0:1
16. krásný míč za obranu dal Drobek, těsně před Havranem brankář
19. akce po levé straně Pantok – Krejčí – Malý, střela zpoza hráče, brankář na roh
21. deset minut v kuse se hrálo na půli domácích. teď ale brejk Němec až do vápna, střela, Moučka s potížemi vyrazil, 20 naštěstí na dorážku nedosáhl, náš obranný odkop
24 tvrdá kolmice za obranu Divíš, Havran střílel sám z úhlu k tyči, gólman vyrazil na roh
36. po hluché pasáži unikl dobře Havran, ve finále mu sice utekl míč, ale aspoň z toho byl roh
36. onen roh zahrál Malý, ze zadní tyče Musil vrátil hlavou na první tyč a tam neobsazený Drobek hlavou do odkryté branky - 0:2
38. přes tři hráče přešel Havran, dal proti noze do tutovky Divišovi, tvrdá střela ale blok stopera
45. Pantok vlétl zcela zbytečně tvrdě do Hlosty metr do vápna, standardka zleva, hezká střela Hlosty, Moučka na roh a po něm obranná hlavička Musila do bezpečí
52. sudí nám odpustil penaltu. když Pantok trefil nohou v úrovni ramen v pokutovém území do hlavy Němce
55. roh zleva Hlosta, Němec tlačil míč hlavičkou na zadní tyč, Moučka byl pozorný
60. aktivita FM, Andrijak pálil z úhlu jenom kousek nad břevno
65. koledujeme si... bomba z dálky Cudzik, Moučka ji pouze vyrazil před sebe a Němec střílel v tutovce z pár metrů vysoko nad branku
70. žlutá a červená karta pro domácího trenéra
76. lehká střela z dálky vypadla Moučkovi z koše, naštěstí nikdo kolem nebyl, mohl tedy chybu napravit
77 dlouhý míč ze standardky propadl za obranu, Němec hlavička těsně vedle
79. střela Kowalczyka tec na roh
84. po standardce Cudzik bomba z dálky, Moučka tentokrát lapil jistě
87, Perrette si navedl míč na střed, střela ale letěla taky pouze doprostřed branky na připraveného gólmana
90. tvrdou střelu domácích zblokoval zády Musil, pak následovala tvrdá střela Němce a skvělý zákrok Moučky, po chvilce ještě další střela na horní síť
90. po pěti minutách nastavení konec zápasu FM – Baník 0:2

| Autor: kulajar | Vydáno dne 12. 08. 2023 | 533 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek