FC Baník Ostrava B – 1. FC Slovácko B 1:0 (0:0)

Hráno 20. srpna 2023 v 10:15 hodin na Bazalech

Baníkovské béčko hrálo podruhé doma a počasí bylo oproti prvnímu mači úplně opačné – nepříjemné horko už při výkopu signalizovalo, že se půjde na krev. Na krev se ostatně jít muselo, protože pětigólová jarní destrukce Baníku na jihu Moravy si žádala řádnou odplatu.

Baník B: Hrubý – Krupička, Měkota, Fleišman, Samuel Fereirra (87. Remiáš) – Grygar - Málek (46. Látal), Drozd (62. Šudák), Holaň (K), Elekana - Chvěja (75. Jamiu)
Slovácko B: Urban – Tomeška (81. Onuoha), Srubek, Holásek, Šuvalija – Kratochvíla (K) (65. Šlechta), Kočí, Severa, Polák (87. Janečka) – Břečka, Koryčan (65. Okoromi)

Rozhodčí: Šimoník – Kostelník, Prokůpek
Diváků: 183

Odplata… Ono se to lehce řekne, ale hůře realizuje v situaci, kdy se ti rozpadla stoperská dvojice. Tradiční kapitán Říha i přes všechnu píli a snahu svou bolavou nohu dohromady nedal a poločasové střídání Temela v Uničově bude mít asi také ještě delší dohru. Na stoperu tedy musel zaskočit Jirka Fleišman z áčka a nutno říct, že se toho chopil se ctí. A ještě jedna poznámka – Zdena Říha, ač nemohl hrát, byl s týmem od první minuty rozcvičení, byl celé utkání na lavce a nakonec i slavil s týmem výhru. Něco výjimečného? Ano, baníkovské srdce chachara.

Hodně vyrovnané utkání dvou vyspělých týmů moc šancí nepřineslo, ale nějaké se přece jen naskytly. Jednu z nich na začátku druhé půle Baník proměnil a nutno říct, že to byla opravdu náramná kombinace, kvůli které stálo za to na Bazaly dojít. V dalším průběhu poločasu jsme se začali trochu o výsledek bát, ale i to minimum šancí na obou stranách zůstalo nakonec nevyužito i když ta šance Slovácka v nastavení….. brrrrrrr…

Super, výhra potěší, důležité jsou body i to, že jsme se mohli naladit na další zápas, kterým bude ten v Rosicích. Snad už se dají dohromady rekonvalescenti a v prostředí, které k nám zrovna nebývá přívětivé, to v Rosicích rozbalíme také za tři body. Kéž by.

Běh minut:

6. prvních pět minut se hrálo na naší polovině, ale dál než k vápnu jsme hosty nepustili. Snad i proto to zkusil Srubek z 35 metrů, byl hodně nepřesný
12. hezká akce Baníku začala vysunutím Fereirry Holaněm nalevo, pokračovala centrem a sklepnutím Málkem pro Drozda, kterého ale obrana k míči nepustila. Po chvíli ještě vybojoval roh Krupička, z něj však nebylo nic
20. roh zleva odvrátil zkušeně Fleišman, odražený míč napálil prudce Severa, balón se stáčel k tyči, ale nakonec ji o dva metry minul
22. přestala fungovat časomíra, dále tedy pouze hrubý odhad minut
23. Tomeška šel do brejku až do vápna, střela s tečí a asi i proto vypadla Hrubému z koše, naštěstí obranný odkop
26. po občerstvovací pauze povedená střela k tyči Holaně ze střední vzdálenosti, kterou tečoval Holásek na roh, z něj následoval centr a na zadní tyči Samuel trefil hlavičkou onu tyč!
33. Baník teď převzal otěže zápasu, ale do nebezpečnějšího zakončení ho Slovácko nepouštělo anebo nám chybělo kousek štěstí či dva tři kroky
40. roh zprava nakrátko, centr Holaně na zadní tyč, zpětnou hlavičku Drozda lapil na malém vápně brankář Urban
46. pro druhý poločas nahradil Málka Látal
47. Holaň poslal míč na hrot Elekanovi, první dotek míče bohužel špatný, odskok balonu daleko od nohy a nakonec střet s gólmanem za žlutou kartu
50. super akci začal Látal potáhnutím po křídle, našel ve středu Drozda, který dal skvěle na hrot Chvějovi, ten se podíval na postaveni gólmana a z deseti metrů zkušeně zavěsil - 1:0
60. udrželi jsme na hřišti těžký míč jdoucí do autu, Elekana přešel pres Tomešku, šli jsme do přečíslení, Elekana do vápna, ale přihrávka na Chvěju , který byl sám na pětníku, byla pro zakončení příliš prudká
62. standardka z hloubi pole Břečky nám propadla na zadní tyč, zcela volný právě vystřídavší Okoromi vypálil a Hrubý skvěle hrudí vytěsnil jasný gól
73. Hrubý si dovolil kličku na Šlechtu dva metry před brankou, hmmmm
74. centr Tomešky na přední tyč hlavičkoval Břečka zdánlivě nepřesně, ale míč skončil k překvapení všech na zadní tyči, od které se odrazil k Hrubému
82. Látal přešel přes tři hráče, dal před šestnáctku Šudákovi, jehož střela skončila na horní části brankové sítě
83. Elekana obral o míč Okoromi, dal nabíhajícímu Látalovi, jeho bomba z 25 metrů po zemi mimo tyče
85. Baník se hodně zatáhl, brání a čeká na brejky, které však hosté nepřipouštějí
90. Remias nechal odcentrovat zprava Břečku, míč šel přes celé vápno a mezi nohama asi pěti hráčů včetně Šlechty a Okoromi, to byla největší šance Slovácka, tam stačil jeden i náhodný odraz…
90. super kličky Holaně ve snaze získat čas, se štěstím se dostal až do šestnáctky, střelu vyrazil gólman Urban, ještě následovala dorážka Jamiu Muhammeda těsně vedle
90. Konec zápasu, Baník B – Slovácko B 1:0

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 08. 2023 | 602 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek