První bod béčka z Hlučína

FC Hlučín – FC Baník Ostrava B 1:1 (1:0)

Hráno 8. září 2023 v 18:00 hodin

8. září 1922 vznikl Baník a v přesně v den stého výročí této události se přesně před rokem 8. září 2022 utkalo v Hlučíně naše béčko s místními borci. Ve vyrovnaném zápase jsme ještě v 85. minutě vedlo 1.2, aby pak brankami Lehnerta (čest jeho památce) v 86. minutě a Zajíčka v páté minutě nastavení strhl Hlučín výhru na svou stranu. Přesně po roce – 8. září 2023 – se oba týmy střetli v Hlučíně opět.

Hlučín: Murin – Wala, Holzer, Hasala, Kolaska – Kovala (61. Tomšů), Buchvaldek (69. Dostál) - Kania (84. Levčík), Mládek (K), Moučka – Ptáček (69. Bouoli)
Baník B: Markovič – Krupička, Měkota, Říha (K), Madleňák - - Kaloč (69. Šudák) - Fadairo (74. Samuel), Holaň, Elekana (84. Látal) – Drozd, Chvěja (84. Abdoulkarim),

Rozhodčí: Cieslar – Řezníček, Machorek
Diváků: 475

Rezerva Baníku byla odhodlána konečně zlomit hlučínské prokletí, protože na Prajské v dosavadních šesti zápasech nezískala ani bod. Vzhledem k repre pauze mohli pomoci zlomit zlou sérii i hráči áčka, nakonec nastoupili ze širšího kádru Markovič, Madleňák a Kaloč, pro kterého jsou poslední dny asi dost těžké…Z kapitána repre U21 do třetiligové rezervy bez jakéhokoli zranění, nooo. Přejme Kalymu, ať se do toho zase dostane. V hlučínském dresu jsem postrádal zejména Smejkala, ale ten nehrál už ani minule v Rosicích.

Baník byl v zápase lepším týmem a s Hlučínem si herně poradil dokonce lépe než nedávno áčko. Za to, že to výsledkově bylo oproti pohárovém zápasu jiné, si můžeme sami – šancí na výhru jsme měli hodně. 2x Madleňák, Chvěja, Měkota. To vše byly obrovské příležitosti, které jsme zahodili a zahodili jsme tím i dva body. Škoda, výkon byl velice dobrý s jasnou procentuální převahou na míči, chybělo jenom to brankové zakončení.

V prvním poločase bylo ještě velké vedro, ve druhé půli slunce zašlo a hrálo se v luxusním fotbalovém počasí. Domácím pomalu docházely síly, zatlačili jsme je na jejich půlku, ale v úplném závěru zápasu jsme mohli přijít i o ten remízový bodík. Markovič, který jinak neměl moc práce, tomu však zabránil a své si tedy odvedl. Totéž se dá říct o Madleňákovi, u kterého je ale velké mínus v podobě zahození dvou tutovek. Kaloč tam měl velice dobré pasáže, ale párkrát hrál (opět) zbytečně dozadu, což se ale dá říct třeba i o Měkotovi.

Ještě se zastavím u Látala, který sice dostává pouze minuty, ale i v nich se snaží ukázat to své nejlepší. V pátek předvedl skvělou akci, která mohla při troše štěstí skončit i gólově. Pokud bude takhle makat, svou minutáž určitě zvýší. Výborný zápas i od Holaně či Elekany.

Běh minut:

2. Kolaska si hezky naběhl do volného prostoru, dostal míč proti noze a Markovič musel vytáhnout první těžší zákrok
6. tři přihrávky zleva do vápna, střelu jednoho z našich k tyči vykopl mimo Holzer
7. přeražený roh Holaně zprava, Madleňák na zadní tyči střílel a tentokrát to někdo vykopl z prázdné branky na roh
7. roh Holaně zleva, na zadní tyči Madleňák hlavou v rybičce v tutovce těsně vedle!
14. už třetí náš ofsajd za krátký úsek hry
21. dlouhý nákop na rozběhnutého Krupičku, bohužel fauloval brankáře Murina
23. Madlenak si seběhl s míčem před vápno, prostrčil Fadairovi, ten se v dobré šanci netrefil k zadní tyči
28. Baník má více ze hry, ale nedostává se do šancí
33. Pykáme za neproměněné šance – roztáhnutí hry napravo, Wala nebo Holzer centroval na první tyč, Ptáček se hlavou prosadil - 1:0
34. Holaň sřílel z 18 metrů po zemi těsně vedle brankářovy levé tyče
35. Ze střední vzdálenosti pálil Měkota do náručí Murina
36. Kania se prosadil proti nedůraznému Madleňákovi, posunul doleva na Walu, jeho oblouček se snášel do branky a Markovič musel rychle couvat, aby míč vytlačil nad břevno
43. po rychlém vysunutí Elekany Kaločem musel Murin vyběhnout a odvrátit nebezpečí až před šestnáctku
47. Kaločova levačka namířila střelu k tyči, Murin se překvapit nenechal
52. Po sérii nepřesných přetažených centrů zleva i zprava dostal míč na kraji vápna Drozd, dal proti noze Chvějovi, který po zemi k tyči - 1:1
57. Chvěja utekl Hasalovi a od brankové čáry odcentroval, Holaň ve vzduchu míč hlavou netrefil, hned centr zleva a Holaň v záklonu hlavou vysoko nad branku
62. Drozd přešel hned dvakrát technicky přes Buchvaldka, akce zakončena hlavičkou Chvěji bohužel na Murina
66. Na hrot dostal rychlý míč Elekana, v běžeckém souboji jej však skvěle přetlačil Wala
76. Holaň obloučkem za obranu nalevo, Samuel šel přes beka po brankové čáře k brance, střela sražena na roh, roh zleva zahrával Drozd, někdo prodloužil za sebe, Měkota v tutovce z malého vápna mimo!
78. brejk Šudák – Elekana do otevřené obrany, přihrávka zpět a Chvěja sice bombou po zemi, ale doprostřed branky
87. střela Moučky mířila přímo doprostřed branky, malina pro Markoviče
89. Kolaska dostal míč do běhu za obranu, postupoval sám, vystřelil, ale Markovič naštěstí skvěle nohama katastrofu odvrátil – historie z loňska v podobě ztráty zápasu v samotném závěru se neopakovala
90. za obranu dostal i Muhammed, mohl jít sám, ale zbrkle a slaboučce vystřelil
90. Látal potáhl skvělý samostatný brejk snad 40 metrů, k zakončení se ale hned nedostal, to až po chvíli v pokračování akce, kdy hlavičkoval mimo tyče
90.+4 Konec zápasu, Hlučín – Baník B 1:1

PS. Report ze středečního zápasu v Hodoníně nebude, protože budu pobývat služebně na jihu Rumunska. Tak zase jindy.

PS2. Kdyby měl někdo moji nejoblíbenější kšiltovku, kterou jsem nechal vedle sedadla při úprku do auta na ragby Francie - Nový Zéland, odměna by jej neminula.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 09. 09. 2023 | 628 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek