U19 otočila zápas

FC Baník Ostrava U19 – Slovan Liberec U19 2:1 (1:1)

Hráno 4. listopadu 2023 v 13:15 hodin na Vistě

Baník zastihl chmurný podzim, výkony áčka nelze snad ani komentovat, svou herní krizi si prožívá i juniorka a tak nás mohou těšit snad jen výkony staršího dorostu, který sice není první, ale v našlapané tabulce má s dohrávkou stále šanci na první místo. V minulém kole zavelel dvěma góly k otočení skóre v Bolce kapitán Sirotek a dalo se čekat, že jsou kluci odhodlaní urvat tři body i doma proti Liberci.

Baník: Moučka – Řeháček, Remiáš, Drobek, Sirotek (K) – Pantok - Podhorný, Musil (74. Jonathan), Ogbu (Drozd), Diviš – Prince (35. Malý)
Liberec: Trojan – Beran, Fanta (79. Dolejš), Ogboi, Pozler – Dušák (67. Nagy), Zelingr, Plot (K), Strnad – Papoušek (67. Butsko), Steklý (46. Podrazil)

Rozhodčí: Mikeska – Krupa, Mankovecký
Diváků: osmdesátka mohla být

Liberec je v soutěži nováčkem, ale i předposlední tým tabulky může favorita potrápit, zvláště když se na soupisce Baníku z různých důvodů neobjevila známá jména jako Havran, Kowalczyk nebo Glamoš. Do stoperské dvojice se vrátil Drobek a i proto se posunul Musil výše do zálohy. A modrobílou barvu doplnili dva hráči tmavé pleti.

Čekal se těžký zápas, ale Baník si ho sám udělal ještě těžším. Ani poctivá rozcvička bohužel neprobudila celý manšaft a tak se stalo, že se Liberec po povedené akci dostal již v padesáté sekundě do vedení. A bylo zaděláno na šichtu... Soupeři se do sebe pustili, ale žádný z nich neměl nějakou výraznější převahu.

Baníku se naštěstí povedlo lišáckou střelou Podhorného vyrovnat ještě do poločasu a ve druhé půli dokonce otočil skóre hlavou Remiáš, ale hotovo ještě zdaleka nebylo. Problémem byla skutečnost, že místo naší euforie po vedoucím gólu přišlo oživení soka a kolem pětašedesáté sedmdesáté minuty, když byla z každé akce libereckých nějaká šance, visel gól na vlásku. Báli jsme se o výsledek i zásluhou neproměněných sólových nájezdů Podhorného či Diviše, ale v nervózním závěru jsme body přece jenom uhájili. Bylo to ale o chlup...

Hodně potěšitelnou skutečností byly první minuty za U19 Šimona Drozda, který je ročník 2007. V šestnácti letech si urostlý vysoký útočník počínal velice dobře, a i když se do šance nedostal, nevadí – debut má za sebou a teď už bez nervů jedem. Stínem utkání pak bylo zranění Prince ještě v první půli, pro kterého dokonce přijela sanitka, ale ještě během zápasu jej i s berlemi přivezla zpět. A také něco k soupeři – v jeho dresu sehrál fantastický zápas Ogboi, který lítal v obraně jak urvaný a naši to měli vepředu hodně těžké.

Liberec jsme tedy zvládli, posunuli jsme se na třetí místo tabulky, ale hned v dalším kole nás čeká další těžká zkouška, když se v pátek poměříme s vedoucím týmem tabulky Zbrojovkou. Bude to zase šichta, ale i v Brně se začíná za stavu 0:0. Držíme palce, pojďme Baník!

Běh minut:

1. v 50. sekundě dlouhý centr zprava a Zelingr dal míč lehce hlavou k pravé tyči – 0:1
4. tvrdý pokus z dálky opět Zelingr těsně nad
6. Prince prošel po brankové čáře zleva, k zakončení se nedostal
7. Diviš se dral do vápna zprava, oboustranné držení s Ogboi, Divišův pád ale penalta se nepískala
10. roh zleva zahrál Diviš, hlavička Musila šla vysokým obloučkem, gólman Trojan lehce
15. Pantok zkusil takovou polostřelu tečoval ji Dušák a gólman lapil
18. roh zprava vysokým obloukem Diviš, závar v šestnátce bez využití, ale po chvilce povedená střela Podhorného zprava z úhlu, asi byla Trojanem ztlumena, ale nakonec skončila v síti - 1:1
23. Ogbu prošel super po lajně přes Strnada i Pozlera, ale pak přišla špatná přihrávka
35. nádherné vysunuti Diviše, vyhraný sprinterský souboj, ale Ogbu následnou přihrávku předběhl
38. rychlá akce Liberce zleva napravo kolem vápna, Dušák střela mimo
39. nedorozumění v obraně a Remiáš musel odehrát v nouzi na roh
41. puštěný faul na Diviše, rychlý protiútok Liberce tahal Zelingr, naštěstí se k zakončení nedostal
48. už poněkolikáté si nepohlídal ofsajd Ogbu při vysunutích Divišsem
53. Divišův centr zleva lízl hlavou Ogbu, za nejlepší m stojící Malý dorážel mimo tyče
54. Ustupovali jsme proti Zelingrovi, nakonec vystřelil z 15 metrů a Moučka musel zasahovat na zemi
57. Divišův krásný centr ze standardky po faulu na Podhorného, na zadní tyči ho zužitkoval Remiáš hlavou, obránce se ještě snažil o výkop z branky, marně - 2:1
59. z levé strany nás střelou vystrašil Strnad, tečovali jsme ji na roh
62. míč na hrot Podhornému, ten šel sám proto brankáři, ale nevyšla mu klička, míč mu sebral gólman Trojan
69. Pozler utekl po křídle, dal po zemi do ohně, nepohlídaný Zelingr vyslal bombu do břevna, odrazila se milimetry od brankové čáry ven, po chvíli ještě střílel z nulového úhlu Strnad k tyči a zase musel zasahovat Moučka
70. koledujeme si... nechali jsme vystřelit Nagyho, šlo to jen těsně vedle
76. aut Sirotka na čerstvého Jonatana, ten dal míč na dorážku, ale balon prošel přes celou šíři branky
80. míč na hrot Divišovi, jeho sprint s kapitánem hostí Plotem, Diviš se prosadil hrou tělem, ale střela pouze na gólmana
89. Divis podržel míč, vedl útok s rozvahou vzhledem k času, nakonec střela z úhlu, gólman ji u tyče vyrazil, dorážka střelou nad Šimon Drozd
90. Konec zápasu, Baník - Liberec 2:1

| Autor: kulajar | Vydáno dne 05. 11. 2023 | 455 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek