Baník B za tím jde !!!

TJ Start Brno – FC Baník Ostrava B 0:2 (0:0)

Hráno 19. dubna 2024 v 17:00 hodin na Lesné

Béčko Baníku to myslí s postupem do druhé ligy smrtelně vážně a dalším důkazem měla být výhra na hřišti nováčka soutěže Startu Brno. A já už se pomalu dívám na seznam destinací, kde už jsem se nikdy v životě nechtěl vyskytnout – Varnsdorf, Vlašim, Sezimovo Ústí, ... Klukům ale stále fandím a postup jim z celého srdce přeji :-)

Start: Jícha – Strnad, Praks, Pus, Papež – Kos (75. Maixner), Brzobohatý, Šumbera (K), Drenka, Stropsa – Hladký (89. Bojanovský)
Baník B: Struhař – Krupička, Říha, Uchenna, Sanneh – Šudák (53. Drozd), Holaň, Chvěja, Samuel (62. Elekana) - Kašpárek (89. Temel), Fadairo (62. Kilibarda)

Rozhodčí: Kostelník – Marek, Poláček
Diváků: 220

Oproti zápasu s Hlučínem došlo k několika změnám – obránce Sirotek byl povolán pomoci klopýtající U19 a připravoval se k sobotnímu startu v Pardubicích, na svém kapitánském můstku znovu stanul Zdeny Říha a v brance se poprvé na jaře objevil Stružka. Malkin, Droždí a Elekana začínali opět na lavičce.

Už několikrát jsem uvažoval, proč je na tom Start Brno tak dobře, že se pohybuje v klidném středu tabulky. Hráče neznám, prostředí už vůbec a o podmínkách klubu ani nemluvě. Nikdy jsem tam nebyl a myslím, že tam nikdy nehrálo ani jakékoli družstvo Baníku. Stadiónek mezi paneláky celkem útulný, sice bez jakéhokoli krytého místečka – nepočítám-li pár laviček pod stromy. Klobásy z uzáku voněly, ale nás, co jsme na předoperační dietě, to nemohlo rozházet... Ale i ta dieta jednou skončí... Už aby to bylo.

Fotbalově mne ale domácí hluboce zklamali a zaujali snad jen svými několika nezvyklými čísly na dresech. Prešovský beton verze 6.1.8c bavit nemohl a v zejména v prvním poločase vylezli Startaři na naši půlku snad jenom třikrát. Snad i proto bylo dobývání pevnosti pro Baník tak těžké a připočteme-li k tomu naše nepřesné dlouhé přihrávky či chybějící centimetry při náznacích šance, šel se i přes totální převahu Baníku do pauzy za bezbrankového stavu.

Podobně to ale vypadalo i po přestávce, a proto musel sáhnout trenér Dvorník k poměrně brzkým střídáním. Nevýrazného Šudáka nahradil Drozd a Baník to docela nakoplo. Ne, že by nastal řetězec tutovek, ale k brankám jsme se přece jenom dorvali, i když situace před tou první domácí dost namíchla... Faul se ale nepískal a když jsme po pár minutách přidali i druhý gól, bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

I proto se mi v sedmdesáté minutě snáze odcházelo, bo v osm měl v Prostějově koncert Olympic a já koupil lístky jako vánoční dárek. Luďku Mikloškovi jsem při odchodu uložil úkol zápas neztratit a jsem rád, že nezklamal. Tři body venku jsou – i vzhledem k ostatním výsledkům super – a manšaft může šlapat dál a splněním svého snu i cíle – postup stále držíme ve svých rukou a to je hodně důležité. Kluci děkujeme!!!

Běh minut:

3. po centru Krupičky závar, z odraženého Sanneh placírkou nad
7. rychlý brejk táhl 77, nikomu nenahrál, střílel vysoko nad
13. jsme jasně lepší, tlačíme, teď centry zleva i zprava. ale na zadních tyčích nám kousíčky chyběly pro zakončení hlavou
15. žlutý faul 21 na Samuela, standardka zleva kousek před vápnem, Holaňův centr odvrácen na roh, po něm závar a z odraženého asi Říha a reflexivní skvělý zákrok gólmana
18. Samuel centr po brejku, na zadní tyči si ve velké šanci překáželi Sanneh s Kašpárkem
38. Říha prudký výpad, hezký centr na Chvěju, brankář nejvýše
42. Šudák to zkusil z obrovské dálky jako Ewerton, mířil mimo tyče
45. rychlé přihrávky, nakonec vysunul Chvěja Šudáka, sám proti brankáři jej prostřelil, ale odmáván ofsajd a gól neplatil
47. prudký centr Krupičky lízl hlavou na zadní Samuel, neusměrnil
49. Chvěja vysunoval Kašpárka, tomu chyběl krok, gólman
57. standardka zleva ze střední vzdálenosti, překvapivá bomba Drozda, gólman u tyče skvěle vyrazil
60. Fadairovi centr nevyšel, ale nakonec jsme se přece jenom dostali s míčem do ohně, Kašpárek přetlačil 9, domácí čekali faul a přestali hrát, a Kašpárek sám před gólmanem jej prostřelil 0:1
66. dlouhý míč na hrot Chvějovi, brankář vyběhl a byl u míče dříve, z odraženého míče pálil tvrdé Drozd, gólman vyrazil pouze před sebe a Kašpárek s přehledem dorazil - 0:2
70. odjezd na koncert Olympicu v Prostějově :-)
přestávka v reportování
90. Konec utkání, Start – Baník B 0:2

PS. Dnešní report je poněkud uvolněnější, bo zejména Viti mi furt píše „piš více postřehů mimo zápas, běh minut omezuj“. Tak snad bude tentokrát spokojen :-)

| Autor: kulajar | Vydáno dne 20. 04. 2024 | 429 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek