PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY
Login:
Heslo:
Registrace nového fanouška

přidejte si nás na Facebooku
ZAPSANÝ SPOLEK

BANÍK VE SVĚTĚ
Posílejte na soutez@banicek.com
Poslední foto z 22.05.2012
PŘIŠTÍ ZÁPAS


vs

Městský stadion Vítkovice
28.07.24, 17:00
POSLEDNÍ ZÁPAS
Ďolíček
20.07.24, 17:00
ODEHRÁNO


2:0
0:2
2:1
1:3
2:1
Sezóna 2022/2023
Los a výsledky
21.07.
vs 14:30
21.07.
vs 17:00
21.07.
vs 20:00
27.07.
vs 14:30
27.07.
vs 17:00
27.07.
vs 17:00
27.07.
vs 17:00
27.07.
vs 20:00

65 let Bazalů oslaveno výhrou

FC Baník Ostrava B – TJ Tatran Bohunice 3:0 (0:0)

Hráno 28. dubna 2024 v 10:15 hodin na Bazalech

Po dvougólové výhře nad brněnským Startem čekal rezervu Baníku další brněnský soupeř v podobě posledního týmu tabulky z Bohunic. A stejně jako před týdnem se naskytla příležitost zvýšit bodový náskok na čele tabulky, protože v pátek dostalo Zlínsko pětigólový nářez v Uničově.

Sestavy
Baník B: Struhař – Sirotek, Říha (K), Uchenna, Sanneh - Elekana (61. Málek), Šudák (70. Drozd), Holaň, Samuel (46. Kilibarda) - Kašpárek (79. Fadairo), Chvěja (79. Temel)
Bohunice: Kunický (K) – Souček, Suchý, Bednář, Kotoun – Řerucha (73. Ševčík) – Šmerda (83. Koreň), Vítek (83. Martínek), Ulbrich, Doubravský (30. Tilkeridis) – Vintr (46. Přerovský)

Rozhodčí: Řezníček – Silný, Čampišová
Diváků: 450 ks a ještě trochu více

O tom, že se proti poslednímu celku tabulky nikdy nehraje lehce, se už popsaly stohy papíru, a tak nechtěli baníkovští trenéři určitě nic podcenit. Velkou čáru přes plány jim ale způsobilo tréninkové zranění Krupičky, pro kterého znamená přetržený vaz v kotníku konec sezóny. Krupimu přejeme brzké uzdravení a tým bude jistě makat i za něj. Na pravou stranu obrany šel tedy univerzál Sirotek a další změnou už byl pouze post brankáře, protože při zranění Letáčka šel na lavičku áčka Kubný.

Soupeř z Bohunic přijel s jasnou defenzivní taktikou a ta mu celkem dlouho vycházela. „Zásluhu“ na tom ale měli i hráči Baníku, kteří zahazovali jednu velkou šanci za druhou. Kašpárek, Chvěja, Elekana, Šudák se x-krát ocitli ve výborných příležitostech, ale dotáhnout je do finále nedokázali. Výborně nám hrála zejména pravá strana, ze které zásoboval spoluhráče skvělými míči Elekana, který hraje obvykle většinou zleva.

Stejný obra hry skýtal i druhý poločas s tím rozdílem, že už po sedmi minutách jsme šli trochu šťastně do vedení. Hned se nám hrálo lépe, v rozmezí tří minut jsme své vedení navýšili na tříbrankový rozdíl a bylo v podstatě hotovo. Další šance jsme už pak zahodili a zejména Kilibardu musí svědit hlava opravdu hodně – zahodit tři tutovky během tří minut je celkem velká rarita.

Manšaft tedy svůj úkol splnil, zapsal další domácí výhru a odpoledne pak bylo ještě veseleji, když Znojmo ztratilo v nastavení zápasu dva body s Blanskem. Baník B má na čele tabulky aktuálně náskok šesti bodů a ... Ehm, nezakřiknout a makat dál. Kluci dík, výlet do Varnsdorfe se mi blíží... :-)

Zápas měl skvělou diváckou kulisu v podobě kotle Baníku, který velice hezky připomenul pětašedesáté narozeniny Bazalů. Fandilo se celý zápas a přítomní si mohli dokonce hned dvakrát připomenout kvalitu ostravského ovzduší před desítkami let. I kotli patří plné absolutorium.


Běh minut:

9. krásná kombinace ze středu napravo Kašpárek – Chvěja – Sanneh zakončená tvrdou střelou po zemi k tyči, gólman skvěle
13. načechraný centr Elekany zprava, Kašpárkova hlavička minula o kousek zadní tyč
15. Elekana tentokrát centr přetáhl až nalevo na Samuela, jeho volej do boční sítě
16. do třetice Elekana, jeho další parádní centr nedosáhl hlavou Kašpárek
20. pyro vložka
29. a zase Elekana, potáhl akci po pravé straně a dal do ohně na dorážku, Šudák trefil svár tyče a břevna, Elekana ještě jeden centr a Chvěja hlavou těsně vedle
35. Elekana našel před vápnem Holaně, ten si zasekl beka, ale střela pravačkou nebyla přesná
37. první selhání Elekany, kterému naservíroval míč zleva na zadní tyč Samuel, Elekana v tutovce placírkou netrefil branku!
38. Sirotek našel na malém vápně Kašpárka, kterému se míč zamotal mezi nohama
52. konečně, rychlá akce, při které se zdálo, že ji Elekana zastavil nedůraznou střelou, ale brankářem vyražený míč se dostal k Chvějovi a jeho hlavička už byla přesná - 1:0
63. Sirotek se vydal na výlet po pravé straně, zakončil střelou po zemi ze střední vzdálenosti, gólman byl pozorný
67. akci po pravé potáhl tentokrát Málek, gólman vyrazil tvrdou střelu pouze před sebe a Chvěja měl další gólovou dorážku ze tří metrů velice jednoduchou - 2:0
70. tak to byla paráda! Zase spolupráce na pravé straně, Sirotek přihrál Málkovi a ten nádhernou střelou obstřelil gólmana, který si sice na míč sáhl, ale vytěsnit mimo tyče jej nedokázal - 3:0
73. nebezpečná standardka Bohunic, centrovaný míč odvrátil hlavou Kašpárek
89. Drozd vysunul Kilibardu, ten šel sám, zkusil obstřelit brankáře na zadní tyč, těsně vedle, možná mohl zkusit přihrát nabíhajícímu Fadairo
88. Další pyro vložka a v ní byl 2x sám před brankářem Kilibarda, pokaždé ale neskutečně selhal
90. Konec utkání, Baník B – Bohunice 3:0

| Autor: kulajar | Vydáno dne 28. 04. 2024 | 448 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek