PŘIHLÁŠENÍ
NOVINKY

Jen takové dřystání (z hladu) :-)

V pátek hrály naše celky U19 a U17 na Strahově se Spartou a kdo viděl výsledky (4:0 a 5:1), jistě si pomyslel – ostuda. Ne vždy je ale vše tak, jak vypadá... V sobotu byla na obou stranách k vidění v utkání Lipina – Zlínsko celá řada odchovanců Baníku.

Utkání se Spartou jsou jistě jedním z vrcholů sezónu – a zejména, jdeš-li do takového souboje z vedoucího místa tabulky. Na zápas se určitě těšíš, vysoká výhra nad Frýdkem tě nažhavila ještě víc ... a pak musíš do utkání nastoupit s torzem týmu... Ano, přesně tohle se v pátek stalo a ten, kdo se nezajímá trochu více, vidí pouze výsledek v podobě debaklu.

Trenéři Baníku se museli vypořádat s obrovským množstvím yypadnutých hráčů a pokud je obranná čtveřice nová úplně komplet, pak asi nějak moc vysoko myslet nemůžeš. Vezmeme-li to zprava, tak David Řeháček koleno, Body Musil záda, Ondra Drobek třísla a Lumír Krejčí kotník. K tomu nebyl od začátku schopen nastoupit Carlos Lores a máš pět hráčů základu mimo. Na jejich místa jsi nucen posunout hráče U17 – a máš problém i tam.

4:0 a 5:1 nejsou tedy jistě lichotivé výsledky, ale mějme na paměti dvě věci – zaprvé je třeba se podívat, proč tomu tak bylo a pak teprve kritizovat, a zadruhé – to vše jsou malé věci. Nejdůležitější skutečností je to, kolik mladých se nám podaří dotáhnout až do A týmu. Ať tam pak nemusí hrát v každém zápase třeba Šehič...

V sobotu jsem se vydal do Frýdku – Místku, kde hostila Lipina Otrokovice/Kvítkovice nebo chcete-li Zlínsko. Na obou stranách řada odchovanců Baníku, více samozřejmě na té lipinské. Jejím kapitánem je dvaatřicetiletý Michal Velner, jeden z mých nejoblíbenějších hráčů Baníku. Míšu znám dlouhá léta ještě z dorostu, kde býval kapitánem, a jsem rád, že to rodák z Bílovce (jako já) stále uhraje ve třetí lize s prstem v nose. Zkraje zápasu si mohl dokonce zapsat asistenci, ale po jeho vynikající přihrávce to měl Bitouš z úhlu hodně těžké.

Matyáš Bitta – prokousal se zdravotními problémy, dal se do kopy ... a Baník ho poslal pryč. Přiznám se, že mě to celkem nadzvedlo a Luďka Mikloška jsem se na to zeptal. A dal jsem mu za pravdu – u nás by tak velkou minutáž ve stejné soutěži neměl a připojí-li se k tomu možnost individuálních tréninků s Baníkem, pak to chápu.

Stejně to asi chápu i u Káji Michlíka, i když pro něj to muselo být těžké překousnout. I on ale hraje základ, a i on měl možnost dvou gólových asistencí, ale to by si museli jeho spoluhráči počínat šikovněji. NA prohraný souboj a následný gól je třeba rychle zapomenout a bude to dobré. Čtvrtým do mariáše pak byl bývalý kapitán dorostu i B týmu Radek Coufal, který je ještě o rok starší než Velny, ale na stoperu to pořád ještě dává.

Kromě uvedené čtveřice byli pak ještě na lavičce Lipiny Max Obuch a Anwar Imider a za Zlínsko byli v základu Martin Krakovčík a Daniel Frébort, na lavičce pak Robert Russmann. V hledišti jsem postřehl Jirku Remiáše či Tomáše Sirotka. A to je myslím vše. Je určitě vždycky fajn vidět po kupě tolik hráčů, kteří byli nebo jsou spjati s Baníkem. Díky kluci.

| Autor: kulajar | Vydáno dne 17. 03. 2024 | 501 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail Vytisknout článek