Poločas fotbalu ztrátu nesmazal

MFK Karviná – FC Baník Ostrava B 1:0 (1:0)

Hráno 10. března 2024 v 10:15 hodin na Kovoně na umělce

Po dalším vítkovickém zklamání baníkovského A týmu v utkání se slaboučkou Olomoucí bylo třeba si spravit chuť a příležitost se naskytla hned v neděli dopoledne v podobě utkání naší rezervy v MSFL. Utkání blízkých rivalů mělo tentokrát neobvyklý náboj, protože se snad v jejich podání ještě nikdy nestřetly týmu na prvním a druhém místě tabulky. A pokud máme být ještě v tom sobotním splínu, pak je nutno připomenout skutečnost, že první místo Karviné „zavinil“ v samém závěru podzimu Baník, když prohrál ve Frýdlantu a remizoval na Bazalech s Frýdkem.

Sestavy
Karviná B: Lapeš – Raspopović (46. Trček), Bielan, Kauan Carneiro, Ražnatović (59. Antovski) - Ayaosi, Motyčka (K) (69. Zdunek) - Papalele (69. Brzóska), Ezeh, Kačor (85. Byrtus) - Vinicius
Baník B: Markovič – Krupička, Říha (K), Uchenna, Sirotek – Grygar – Šudák (46. Málek), Holaň, Elekana – Chvěja, Fadairo (62. Kašpárek)

Rozhodčí: Proske – Dedek, Dudek
Diváků: 200 mohlo být

Áčka obou soupeřů hrála své zápasy v sobotu, a tak bylo otázkou, kdo z nevyužitých hráčů se objeví za rezervu v neděli. Domácí hráče širšího kádru A týmu neznám, ale v naší sestavě jsem našel Grygara a Šudáka. Překvapením pro mě byl Málek pouze na lavičce, ale já tomu nerozumím.

Domácí postavili mezinárodní výběr (2x Nigérie, 2x Brazílie, 2x Černá Hora, 1x Kapverdy, na lavičce Severní Makedonie, Polsko, Slovensko, Ukrajina...), z konkrétních hráčů byl zajímavý např. Vinícius, který byl nejlepším střelcem loňského ročníku dorostenecké ligy.

Byl to zápas dvou poločasů – v tom prvním jsme nebyli schopni ničeho kloudného, a tak se taktovky ujali domácí. Náš výkon byl opravdu špatný, a tak se není co divit, že jsme po chybě ve středu obrany na malém vápně inkasovali. Navýšení náskoku zabránilo naštěstí břevno a dalších šancí už bylo jako šafránu...

Úplně jiný obraz naskytl druhý poločas, kdy jsme začali místo kopané hrát fotbal, najednou jsme si uměli přihrát, naběhnout, dostat se do náznaku šancí. Hru oživil příchod Málka, který se nebál a technicky se mu hned několikrát podařilo přejít přes soupeře. Největší naši šanci měl další střídající hráč Kašpárek, ale obrana Karviné byla pozorná nejen v tomto případě, a právě ona má – spolu s naším chabým prvním poločasem – největší zásluhu na konečném výsledku.

Start do jara se nám tedy nepovedl a na výhru čekáme už tři zápasy. Urveme ji konečně už příští víkend na Bazalech proti Uničovu? Naposledy viděly Bazaly ve vzájemném zápase naši porážku, kolem které byly dvě remízy. Je tedy čas tuto nepříznivou bilanci proti Uničovu utnout.

Běh minut:
17. první zákrok Markoviče po centru Ražnatoviče zleva, snadný míč a o minutu později druhý po centru Papalelé zprava
20. Grygar hrál po pravé straně, posunul do vápna na Fadairo, který ještě prodloužil na Chvěju, ten ale na míč ve skluzu nedosáhl
22. po faulu Uchenny následovala standardka zleva vedle naší šestnáctky, centr poslal Kačor a Ezeh hlavičkoval vysoko nad branku
31. rychlý kontr v podání Kačor, obhodil si Holaně, ale střela doprostřed branky přímo na Markoviče 41. série tří rohů Karviné, poslední rozehrán zleva nakrátko, kapitán Motyčka dal míč prudce po zemi na malé vápno, Vinícius dorážka doprostřed branky - 1:0
43. roh zprava zahrával zase Motyčka, osamocený Raspopovic hlavička do břevna
55. není to hezký zápas, je hodně přerušování, faulů, polehávání hlavně karvinských, nervozity
65. po faulu na Málka standardka zleva, Holaň poslal hezký míč na zadní tyč, hlavička Uchenna šla ale vedle vinklu
67. Chvěja potáhl napravo, dal doprostřed vápna pro Kašpárka, proti němu se vrhl na zem Lapeš a šanci zmařil, dorážka Grygara byla blokována obráncem